Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggel erős vérzésre és...

Reggel erős vérzésre és görcsölésre ébredtem. Valószínűleg elvetéltem 6 hetesen. Teljesen ki vagyok borulva. Mennyi az esélye hogy megmarad a babám? Ilyenkor csinálnak egészségügyi kaparást?

Figyelt kérdés
2008. febr. 27. 10:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen veled megtörtént. Sajnos január közuepőén én is átéltem ugyanezt. Én eleinte csak barnázgattam, majd nagyon erősen vérezni kezdtem és nekem missed ab-ot csinált a dokim. Ki lehet bírni, igazából nem fáj, mert intravénás altatásban csinálják és kb 20 percig tart! Utána 2 napig vérezgettem és utána semmi nem volt. A lelki része az ami igazából sokkal nehezebb, amihez idő kell, mert más nem segít.

Azt hallottam, hogy egy ilyen műtét után nagyobb az esélyed a terhességre, az újbóli vetélésnek pedig nagyon kicsi az esélye!

Dokihoz menj el mindenképpen, mert súlyos problémák is lehetnek belőle később.

2008. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Olyan rendesek vagytok hogy így bíztattok! Nagyon jól esik, komolyan! Azzal próbálom nyugtatni magam, hogy jobb hogy most történt és nem később amikor már nagyobb lett volna.:( De ma folyamatosan bőgök és szerintem még fogok is egy darabig. Ez volt az első terhességem.
2008. febr. 27. 12:50
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon jól esik hogy bíztattok, komolyan! Én is azzal próbálom magam vígasztalni, hogy jobb hogy most történt mint amikor már nagyobb lett volna. Eléggé megvisel a dolog, egész nap csak bőgök, és szerintem fogok is még egy darabig. Ez volt az első terhességem.
2008. febr. 27. 12:54
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom ami történt,én az 1hónapos babám veszítettem el.Ha lelki segítségre van szükséged látogasd meg az Angyalokszülei vagyunk oldalt.Itt sok hasonló anyukát találsz.Fel a fejjel,tudom milyen nehéz feldolgozni!

2008. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

szia! azonnal orvos! én is egyet értek.

nekem is elment egy babám ugyanígy 7 hetesen. Szörnyű dolog, plána, ha már nagyon vártad, és akartátok.

Viszont jó tudni, hogy ez egy természetes folyamat és kiválasztódás:

a terhsségek több mint 25%-a az első 4 hétben abortál. Ez annyit tesz, hogy már a beágyazódásnál gondok vannak, és általában a normál menzesz midejekor távozik (az anyák többsége észere sem veszi mi zajlott a szervezetében)

nem emlékszem a pontos adatra, de a 10./12. hétig megint csak kritikus a helyzet. és a maradék terehességekből megint csak magas számban történnek spontán vetélések.

Ha utána olvasol, és a dokidat megkérdezed, valószínüleg egybehangzóann fogják állítani, hogy ez a természetes kiválasztódás. azok a "babák" mennek el ilyen korán akiknél valami feljlődési rendelleneség történt.

Ne aggódj. szinte azonnal lehet próbálkozni újból.

Nálam nem végeztek kaparást, és most megint babát várok!!

kitartást!

2008. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, nem ez volt, haenm még mindig az első terhességed, Istenem , a szívem szakadna meg...

De tudd, hogy a szervezeted a rosszat elveszi, a jót megtartja. Valószínűleg nagy probléma lehetett volna később, és most kicsit sírj csak, ha el is vesztetted, mert ha később derülnek ki a gondok, akkor nagyon sokat sírnál. Vigyázz nagyon magadra, és ha elveszítetted, a következő babánál már nagyon sokat pihenj, nem szabad semmi túlmozgást végezned legalább az első 18 héten. Csak kényelmesen, szépen!!! Szorítok!!!!!

2008. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam orvosnál. UH-n megint nem látott semmit. Javasolta hogy egy egészségügyi kaparás nem ártana, nehogy bent maradjon valami ami esetleg később gyulladást okozhat... A dolog érdekessége hogy még senki nem látta az én kicsi babámat, de a tesztjeim pozitívak voltak. Ilyen esetben ti elmennétek kaparásra?

Ma reggel voltam laboron is, sürgősségi vércsoportmegállapítást is kért a dokim mert ha Rh- vagyok akkor Anti-D-t kell kapnom, nehogy máskor is elvetéljek.

2008. febr. 28. 13:27
 18/20 anonim ***** válasza:
Én azért még 2 hetet adnék esélyt magunknak.Gondold át,még akkor sincs késő, de ha rosszul vagy,lázad lesz,akkor persze menni kell.
2008. febr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kiderült hogy Rh+ vagyok, tehát nincs szükség az anti-D-re és egy másik doki azt mondta hogy ha nem lesz rendellenes vérzésem és gyulladásom akkor kaparásra sem kell elmennem. Egyetlen reménysugár a hétfői HCG kontrol, mert ha esetleg nőne az érték akkor még él a pici... de sajnos a jelek nem arra utalnak.

Köszönöm a válaszokat és a jótanácsokat!

2008. febr. 29. 11:33
 20/20 A kérdező kommentje:
A gyanum beigazolódott. Valóban vetélés volt. Ez derült ki az újabb HCG tesztből, mert 4 nap alatt nagyon lecsökkent az érték.:(
2008. márc. 5. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!