Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet? Védőnőnél mindig...

Mitől lehet? Védőnőnél mindig ugyanannyi a vérnyomásom, de az itthoni mérő mindig többet mutat és össze-vissza mér.

Figyelt kérdés
Higgyek a védőnőnek inkább,mint a saját mérőmnek??
2011. júl. 7. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mikor volt az elem kicserélve az otthoni vérnyomásmérőben? Attól is ingadozhat az érték. De én nem is nagyon vagyok híve az otthoni méricskélésnek, mert sokszor eleve rosszul is mérjük, nem vagyunk tisztában a helyes módszerrel, emellett a házi használatra árusított vérnyomásmérők, nem mindig pontosak. Néhány napja épp ezzel foglalkoztak a Kossuth rádióban is: [link]

Én hinnék a védőnői mérésnek :)

2011. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!Nem tudom mikor lett cserélve az elem,mert csak kölcsönben van nálam.

Az itthoni mérésről már előre félek..mindig mást mutat,egyik percben ennyit ,kis idő múlva megint teljesen mást.

Védőnőnél mindig 120,de itthon hol 140,hol 133,hol 150..az idegeimre megy a dolog..és nagyon ideges vagyok miatta!!

2011. júl. 7. 16:17
 3/13 anonim ***** válasza:

De miért méred otthon is? ha nincs semmi bajod, nem érzed magad rosszul, nem szédelegsz, teljesen fölösleges méregetni a vérnyomásodat!

Ha helytelenül méred vagy épp lemerülőben az elem, épp ezeket az össze-vissza értékeket fogja mérni :) A férjem néhány hete halott sápadtan jött haza apóstól... megmérte az ő vérnyomásmérőjével a vérnyomását és az elkezdett sípolni, szívritmuszavart jelezni... Na, neki se kellett több, amilyen hipohonder szegényem :) bár semmi baja nem volt, mégis bebeszélte magának, hogy szívritmuszavara van :))) elhozta haza a mérőt szerencsére. Így aztán végig mértem a gyerekek vérnyomását és az enyémet is... mindannyiunknak szívritmuszavart jelzett :) A párom még az elsőnél (a kisebb fiunk) azt mondta, biztos örökölte a zavart a gyerek :))) (ami persze lehetetlen).. A végén már ő is jót nevetett, mikor látta, hogy a gép a vacak és nem ő beteg.

2011. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mivel vizesedik a lábam,és a védőnő ijesztget a toxémiával méregetem a vérnyomásom,mert rettegek hogy magas lesz a vérnyomásom.Nála mindig jó és nem is érzem rosszul magam,kivéve a frontok miatt mert arra érzékeny vagyok,-de amúgy minden rendben.De már előre félek mikor el kezdem mérni,hogy mi van ha magas lesz...

Férjem is mondja,hogy hagyjam a fenébe és csak a védőnő mérésével foglalkozzak,de én persze eddig nem hagytam annyiban és mindig méregettem,...össze-vissza..Azt hiszem félre kéne tenni a mérőt...

2011. júl. 7. 16:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha már előre stresszeled magad, nem csoda, ha esetleg magasabbat mutat... persze, ha egyáltalán jó a mérő :)))

Egyébként hányadik hétben vagy, hogy a védőnő a toxémiával ijesztget? A doki mit mond erről???

2011. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

30hetes vagyok és ez a védőnő mindenkit ijesztget..ezt csinálja már 25 éve és mindig mindenkit be akar fektetni a kórházba.

Dokim azt mondja ne foglalkozzak vele...de engem nagyon idegesít!!Mindig gyomoridegem van mikor mennem kell hozzá..

2011. júl. 7. 16:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Muszáj menni?? Nem lenne elég a doki, meg az, ha elviszed hozzá a leletek eredményét? Ha van saját dokid, a védőnő (főleg az ilyen) hanyagolható :)))

A védőnő azért van, hogy segítsen. Ha te nem vagy vele elégedett, elég, ha 4x mész hozzá a terhesség alatt...

2011. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

muszáj menni sajna....Most meg már hetente ráncigál,hogy nézze a vizeletem meg hogy mennyire vizesedem...Sőt,még jönni fog ugye látogatóba is...nah attól megint előre félek...Biztos bele köt sok mindenbe...

Dokinak említettem miket mond,azt mondta felesleges vele foglalkozni...De az meg nehéz dolog..:(

2011. júl. 7. 16:57
 9/13 anonim ***** válasza:
A vizeletet magad is tudod ellenőrizni, emiatt nem kell eljárni hozzá! Nem is értem az ilyen védőnőket! Ők nem orvosok, de sajnos mégis néha mindent jobban akarnak tudni, mint az orvos... Tudod, én biztos, hogy nem szaladgálnék hozzá hetente.. De ha elmész, akkor tojd le, mit mond! amíg az orvos nem lát problémát, addig a védőnő ne akarja a falra festeni az ördögöt!
2011. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenki mondja,hogy ne idegesítsem magam feleslegesen,főleg ha jól érzem magam és a doki szerint sincs gond..Csak hát az emberben az van, hogy a védőnő biztos jobban tudja,,mert arra való hogy tudja...De lassan tényleg rá kell jönnöm,hogy nem tudja, csak tudni akarja...

Kioktatásból és rémisztgetésből jeles..de eddig pozitív dolgot nem tapasztaltam vele kapcsolatban.,.sajna..

Az vigasztal,hogy már nem kell sokat mennem hozzá...

És megpróbálom nem komolyan venni a "marhaságait"-...:-)..különben a maradék pocakos időm is a stresszről fog szólni...

2011. júl. 7. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!