Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék a 12. héttől már...

Szeretnék a 12. héttől már otthon maradni. Élvezni akarom minden percét a terhességnek. Ugye ez megoldható?

Figyelt kérdés
(2001 óta dolgozom, a tavalyi évben 130 körül voltam bejelentve. )
2008. febr. 28. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, megoldható, főleg, ha bírod anyagilag, hogy "csak" 70% táppénzt kapsz, nem a teljes fizetésedet. Beszélj az orvosoddal, nem fog akadékoskodni.

De nagyon sokan vannak, akik azt mondják, hogy mégis visszamennek táppénzről dolgozni még a terhesség alatt, mert nem tudják elfoglalni magukat, és nagyon egyedül vannak otthon. Ebbe is gondolj bele, és ha jól átgondoltad, nincs akadálya annak, hogy otthon maradj.

2008. febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Arra gondoltam ha kell segíteni a munkahelyemen bemegyek, de nyugdíjig már nem sokszor tehetem meg hogy ennyi ideig szabad legyek :) még anyagilag is megéri:)

2008. febr. 28. 09:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos biztosan táppénzre vesz majd. A helyedben én is otthon maradnék, nem sok ilyen alkalom van az életben! :)

egyébként a táppénz a hét minden napjára jár, sokkal kevesebb így sem lesz a pénzed. Nekem sajnos még sokáig kell a babóval a pocakomban dolgozni.

Gratulálok a babádhoz!

10 hetes kismami

2008. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én szintén a 12.héttől már itthon vagyok és hihetetlen, hogy mindenki akivel talákozok lelkiismeret furdalást akart nekem okozni, hogy "jaaaj halálra fogod magad unni, mindenki dolgozok legalább a 6.7. hónapig..blabla.."

Nem értem azokat a nőket akik unatkoznak.Számoltam ugyebár 5 %-al kevesebb pénzt kapok, azóta jobban vagyok, nem hányok, mert nem időre megyek tök nyugodt vagyok főzök mosok takarítok vásárolok, játszok a kutyákkal és tudok magammal és a babával foglalkozni aki még a pocakomban van.Amennyiben nem tartozol azok közé a nők közé, akik unatkoznak otthon akkor irány a doki.Nem szórakoznak ezzel, azonnal kiír.Nekünk nagyon nehezen jött össze a baba, a doki már 5 hetesen azt akarta, hogy maradjak itthon, de a 12. hétig vártam.Jó pihensét kívánok neked.

16 hetes kismami

2008. febr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is itthon vagyok a 12.hét óta, mondjuk nálam más volt a helyzet mivel a doki javasolta, met nagyon lent volt-van a picur és azt mondta jó lenne ha nem dolgoznék. Akkor én is nagyon el voltam keseredve, mert úgy voltam vele, mivel irodán dolgozom, ameddig bírom dolgozni akarok. De ez nem jöt be. Még gondolkoztam rajta visszamenjek-e így másfél hónap után. Mindenki azzal biztat, még a kolegáim is, hogy ne menjek vissza, jobb lesz nekem már itthon és hogy élvezzem ki ezt az időt még a terhesség tart és pihenjek sokat utána már úgysem fogok tudni. Most már én is tudom, hogy igazuk van! Nem megyek vissza dolgozni.

Sok sikert a babaváráshoz!

19 hetes kismami

2008. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat :)
2008. febr. 28. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is az eleje óta vagyok itthon,mert nagyn nehéz volt a terhesség eleje, de megmondom őszintén, ha jól lennék se mennék be, mert nem éri meg.Gondolja át mindenki, hogy milyen közeg az, ahol dolgozik. Ahol én dolgozom, hiába iroda, de az a vélemény, hogy nem kellenek oda anyukák, mert csak a baj van velük, akik vissza akarnának jönni gyesről, azok elé is olyan elvárásokat tesznek, hogy az ugyse fogja tudni megoldani( Pld dolgozz késő estig, mondjuk 22ig...ha nem jösz be hétvégente túlórázni minden hétvégéden....amit lecsúsztatva majd esetleg kivehetsz valamikor, mert ugye hivatalosan nem túlóráztatnak, akkor az az Anyuka nem együttműködő és nem tesz meg mindent a cégért, ezért semmi keresnivalója nincs ott...) akik ott dolgoznak is nagyon mocskolódó, rosszindulatú, gáncsoskodó emberek ( tisztelet a kivételnek) és csak azt lesik, hogy hol rughatnak egymásba és hogyan gázoljanak át a másikon úgy,hogy a saját malmukra hajtsák a vizet...szóval, mindenki mérlegeljen, hogy neki mi a jó és mit tud megengedni magának...sajnos a pénz nagy úr, ezért is nem tudtam kilépni erről a finom kis helyről, mert a számláimat fizetni kell, de baba előtt nem akartam új munkát hátha valami nem ok és fuccs a gyesnek...szóval..nem vagyunk egyformák...más életek, más élethelyzetek, más háttér...de attól, hogy otthon uncsizni fogsz, ne félj, mert okos és értelmes vagy és el tudod magad foglalni, nem függ a napod vagy kedved attól, hogy vajon dolgozol-e vagy sem...elég szomorú az, amikor valaki nem tudja használni az életét és csak üldögél otthon és bambul, mert nem tud mit kezdeni magával..persze, ha pihen, az más...és egy várandós mama mindíg talál magának valami érdekes agyalni-intézni-megnézni valót...nyugi...senki nem unatkozik...max nehezebb az átállás ha vki megszokta a mindennapi munkát ...szeretettel..és jóindulattal..:))
2008. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó itthon lenni!!!!! És ne aggódj el tudod magam foglalni otthon!

Pl.:ezen az oldalon is nagyon sok időt töltök!

Jó babavárást!

2008. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 13héttől itthon vagyok,és nagyon jó,tényleg csak el kell tudnod foglalni magad.

35hetes kismsma

2008. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Attól hogy unatkozni fogok nem félek:)

Szerintem lehetetlen:)

2008. febr. 28. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!