Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ihatok így bort? Kérdésed túl...

Ihatok így bort? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Szóval elég sok vért vettek tőlem. 8 ampullával! Eléggé megviselt, nagyon szédülök. Védőnő javasolta,hogy este igyak meg 2 dl vörösbort, mert segíti a vérképzést! De én hétfőn este ittam egy doboz sört, mert nagyon megkívántam,meg hideg is volt.

Ma ettől függetlenül igyak bort? Vörösszőlőlevet akartam, de nem kaptam!


2011. júl. 13. 14:51
1 2
 11/19 sumergo ***** válasza:
8 ampulla vér, az szinte semmi, hisz alig pár milliliter vér fér bele 1 ampullába!
2011. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sumergo nem bántani akarlak, de tudod te mekkora ampulla. Én véradó voltam, nekem ekkora ampullákból 4-et vettek le! Most 8-at!

Szóval hidd el, nem vagyok az a nyafogós fajta, de ezt megéreztem!

Köszi a válaszokat!

Iszom a borocskám!:)))

2011. júl. 13. 19:01
 13/19 sumergo ***** válasza:
15x adtam vért életemben! Az kb. fél liter alkalmanként, 8 kémcsőbe a fele sem fér bele!! Tudom mekkora egy ampulla, és bocs, h le mertem írni mit gondolok! Akkor ezek szerint bele kellett volna halni mindenkinek, aki teljes genetikai és immunológiai kivizsgáláson vett részt, mert 28! ampulla vért vettek le a vizsgálatokhoz. Az a 3,5-szerese!
2011. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 sumergo ***** válasza:
Véradáson nem ampullába, hanem zacsiba veszik a vért, csak a végén még picit vesznek vizsgálatokhoz (hepatitisz, stb), de nem az a mennyiség, hanem a zacsis!
2011. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem a véleményeddel van a baj,hanem,hogy nem is igazán a kérdésre válaszoltál és nem is akármilyen stílusban!

Most láttam egy másik kérdés kapcsán a válaszod, én meg a fejedhez vághatnám,hogy miért nem fürdesz, miért liheged így túl stb. De gondolom nehezen jött össze a baba és ezért. A te dolgod. Nekem meg a fürdéssel nincs bajom! Fürdök ott, ahol a dokim megengedi!

Mennyiség ide vagy oda, még az asszisztens is aki vette megjegyezte,hogy kismamáktól egyszerre nem szoktak ennyit levenni.

Arról meg,hogy meleg is van és nem úgy regenerálódik a szervezetem, nem én tehetek!

2011. júl. 14. 10:59
 16/19 sumergo ***** válasza:
Akkor válaszolok. Szerintem szimplán inni szeretnél, ezért ez a kifogás. NEM, semmi alkoholtartalmú italt nem innék, semmiféle indokkal sem. Ha a vért szeretnéd pótolni, igyál elég folyadékot, mert a csontvelődben kell lenni ennyi tartaléknak, nem kell hozzá bort inni. Mellesleg az, hogy leírtam, h még 1 dl sem lehet 8 kémcsőben, nem tudom milyen "stílusra" utal nálad.
2011. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 sumergo ***** válasza:
Ja, és nincs bajom a fürdéssel, méhszájjal, csak minimális esély van a fertőződésre, ezért nem fürdök inkább. Szerencsére semmi problémám nincs, csak óvatos vagyok. De ezt nem kéne kommentálnod, ugyanis én nem kérdeztem ilyet, nem voltam kíváncsi a véleményedre!!!!
2011. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nézd, én te engedélyed nélkül is megiszok néha egy-egy pohár sört,ahogy írtam is!

Jobban hallgatok ebben a dokimra,mint rád,ha nem haragszol meg! Csak most nem tudtam pontosan, így hogy hétfőn este ittam sört!

De ez is az én dolgom. Te nem iszol! Rendben. Biztos,hogy még ezer dolgot nem csinálsz, amit én a terhességed alatt. Én nem is fogom fel úgy,hogy ez egy betegség, nem élek burokban, de ha más úgy él,akkor oké. Nyilván azért nem is féltem magam, mert elsőre összejött. Lehet,hogy normális,hogy akinek meg nem jött össze a túlpörgi.

Egyébként a védőnőm javasolta bort! De biztos ő is felelőtlen!

2011. júl. 14. 13:30
 19/19 A kérdező kommentje:

Ja és a stílus: 8 ampulla vér, az semmi! Nem tudom, mintha nem azt kérdeztem volna,hogy sok szerintetek a vér, amit levettek tőlem! De nem ezt kérdeztem! Ha nem tudok érdemben válaszolni, akkor én nem szoktam írni.

Főleg,ha a terhességről alkotott véleményem eltér a kérdezőjétől. Én sem írok annak semmit, aki megkérdezi,hogy kibicsaklott a bokája, lehet-e baja a gyereknek. Én elfogadom,hogy ő aggódós, én meg nem. Nem vagyunk egyformák. Hála Istennek szépen alakul a terhességem, jó nagy a babám, pedig semmilyen mű-vitamint nem szedek, nem is szedtem soha! Tehát nem csak attól lesz valaki jó terhes,hogy a széltől is óvja magát!

2011. júl. 14. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!