Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismét egy GYES-es kérdés?...

Ismét egy GYES-es kérdés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én normál munkaidőben dolgoztam,(heti 40 óra)jún 7-től vagyok táppénzen.Az lenne a kérdésem,hogy anyósom elmehet e Gyesre,(jövőhéttől ismét dolgozom)míg én dolgozom,jelenleg 24 hetes kismama vagyok.Ha netán ismét táppénzre kényszerülnék,attól ő még kaphatja a gyermekem után a gyest vagy akkor is vissza kell mondani.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. júl. 14. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Még kismama vagy vagy anyuka is?

Mert ha kismama vagy akkor nincs még gyes-jogosultságod, így értelmetlen a kérdés.

Plusz mert dolgozol, és ha van 365nap munkaviszonyod gyeD-re tgyásra is jogosult vagy.

2011. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jelenleg kismama vagyok,+ van egy 27 hónapos kisfiam.

2005 óta dolgozom a munkahelyemen.

2011. júl. 14. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyesre az anyósod mehet a csemetével, hogy a te tp ütközik e, azt inkább a MÁK-nál kérdezd meg, Ők biztosra tudják, ilyenkor mi a teendő, és a nagyi milyen módon veheti igénybe a gyest. Te csak akkor ha a munkaidőd csökkentik, az biztos.

Annyi, hogy amikor a pici megszületik a nagyinak is le kell mondania a gyest.

2011. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A mama lehet gyes-en ha te saját jogon(akár terhesség miatt) vagy táppénzen, de ha a nagyobbik gyerek betegsége miatt (gyáp) akkor nem.

Ha megszületik a kicsi a gyes-t le kell mondani.

2011. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!