Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még mindig veszélyeztetett...

Még mindig veszélyeztetett terhesnek minősítik a 35 év felettieket?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy ez automatikusan így van. Ha igen, akkor az mit jelent?
2009. ápr. 1. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ez automatikus. Az afp-nél nekem mennem kellett genetikai tanácsadásra mert abban az évben betöltöttem a 35 évemet. Voltak problémáim (rosszullét, hányás.. stb) ezért a nőgyógyász amikot 16 hetes voltam kiírt tp-re.
2009. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én 37 éves vagyok, első gyerekemet várom, de még nem voltam orvosnál. Ő fogja ezt a kérdést eldönteni, vagy kimondja a "protokoll" és kész?!
2009. ápr. 1. 17:20
 3/12 A kérdező kommentje:

Amúgy csak azért kérdeztem, mert találtam egy szakirodalmat, amiben az szerepel, hogy automatikusan veszélyeztetett a terhesség ha: 35 feletti első gyermekét váróról, vagy 38 év feletti egyéb terhesről van szó.

Az anyag 2006-os, ezért kérdeztem, hogy ez még mindig így van-e?!

2009. ápr. 1. 17:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a doki dönti el. Egyik ismerősöm 35 felett szült tavaly és nem volt veszélyeztetett.
2009. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elvileg jobban figyelnek az ilyen kismamákra. Talán többször kell menni terhesgondozásra, bár én csak a 4 pecsét miatt mentem oda (4. baba), másképp a fogadott dokimhoz jártam. Ő nem kezelt veszélyeztetettként..Ezen kívül talán a genetikai vizsgálat az, ami jelzi a "veszélyeztetettséget". Én is elmúltam 37, amikor tavaly a babám született. Semmilyen problémám nem volt a várandósság alatt se és a szülés is könnyű volt.
2009. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De a 4. babád? Az azért más, mint az első.
2009. ápr. 1. 20:56
 7/12 anonim ***** válasza:
27 múltam, 3 és fél hetes a lányom (második gyerek, fiam 9 éves), de nem voltam veszélyeztette terhes, pedig még terhességi cukorbetegségem is volt. A 34. hétig dolgoztam.
2009. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nem 27, hanem 37

utolsó

2009. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezt irtam:

Amúgy csak azért kérdeztem, mert találtam egy szakirodalmat, amiben az szerepel, hogy automatikusan veszélyeztetett a terhesség ha: 35 feletti első gyermekét váróról, vagy 38 év feletti egyéb terhesről van szó.


De te se felelsz meg ennek. Van olyan, aki 35 felett ELSŐ gyerekét szülte??? Ő veszélyeztetett volt? Köszi!

2009. ápr. 1. 21:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 35 és fél évesen szültem. Első terhesség, első baba. Ebben az életkorban nem lesz valaki automatikusan veszélyeztetett (tehát emiatt nem fog táppénzre kiírni, meg fekvésre ítélni). Nekem volt más problémám is (pajzsmirigy alulműködés, PCOS) ezek miatt némelyik beutalón v. leleten ott állt, hogy veszélyeztetett, de hál' istennek problémamentes várrandósság és szülés után most már egy éves múlt a kislányom.

Viszont annak ellenére, hogy az AFP-m eredménye jó volt, a korom miatt automatikusan felajánlották a genetikai vizsgálatot, és meg is csináltattam. Nem kellett többször menni terhesgondozásra sem, és az orvosom azt mondta, akkortól ír ki táppénzre, amikortól én akarom.

2009. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!