Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért érzem azt, hogy nem...

Miért érzem azt, hogy nem leszek jó anya?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg,hogy babát várok.

Örülök neki,de úgy érzem,hogy nem leszek jó anya.Nem tudom magamat elképzelni,hogy pelenkát cserélek,fürdetek és hasonlók...Nem tudom,hogy ez miért van.

Pedig szeretem alapból a gyerekeket,az unokahúgommal,aki 3 éves nagyon jól megvagyok,sokat jönnek hozzánk.De mégis azt érzem,hogy nem lennék jó anyuka.

Nem az anyagiak miatt,mert a párom jól keres,szóval mindene meglesz a picinek.Valamiért viszont úgy érzem,hogy más sokkal jobban bánik a gyerekekkel.


Mi lesz,ha egyszer majd azt mondja nekem a gyerekem,hogy nem szeret és hogy szerinte sem vagyok jó anya?


Mit tegyek,hogy ne érezzek így?


Mi lesz,ha tényleg rossz anya leszek?


Köszönöm szépen a segítséget!


2011. júl. 16. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy kézbeveszed a babád, egész biztos ösztönösen fogod tudni, mit csinálj, mi a jó neki, nem kell izgulnod azon, hogy milyen anyuka leszel. Szeretni fogod a gyereked, és ebből kiindulva fogod tudni mindig, mit csinálj. Szeresd, figyelj oda rá, legyen hozzá türelmed, és akkor minden megy majd magától!
2011. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te tuti jó anyuka leszel,máskülönben nem agyalnál ilyenen...

:):)

2011. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom, mint az előttem válaszoló...szerintem is jó anya leszel, ha ilyen kérdések felmerültek benned.

Én is gondolkoztam ezen, de már a gyermekem születése után, mikor minden összecsapott körülöttem, tanácstalan voltam, kimerült. De aztán szépen belerázódtunk és a ma már 2 éves kislányunkkal boldog az életünk.


Szép babavárást kívánok és jó egészséget! Biztosan jó édesanya leszel!

2011. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az elso idokben nem lesz idod ezen agyalni a peluscsere/kaja/bofi kozben, ha lesz fel perced, tuti aludni fogsz, es nem gondolkozni

aztan meg majd el se tudod kepzelni milyen lenne nelkule az eleted, mert hozzad tartozik


amugy szerintem kicsit magasak az elvarasaid, nem kell a legjobbnak lenned, csak elég jonak.


es lehet hogy mas tokeletesebb lenne (mindenkinel van jobb nyilvan), de a gyereked csak teged fog akarni, es te is csak ot, mert ezek a dolgok igy mennek.


es nem hazudok, fogsz hibakat elkovetni, _mindenki_ kovet el hibakat, de aza fontos, hogy tanulj beloluk, es felallj utana, es jo peldat mutass


es gratulalok :)

2011. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezt éreztem én is a terhességen elején, sokat is sírtam emiatt, volt, hogy egy teljes munkanapot végigbőgtem, a gyerekes kolléganőim vigasztalgattak, hogy butaságokat gondolok.

Most, a 39 hét végén teljesen másképp érzek, imádom őt és tudom, hogy jó és gondos anyukája leszek.

Nemhiába tart 40 hétig egy terhesség, kell az idő ahhoz, hogy hozzászokj lelkileg és felnőj az előtted álló feladathoz.

Boldog babavárást!!!

2011. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,most egy picit megnyugodtam :)


Kellemes babavárást nektek is!

2011. júl. 16. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még a babám születése után is rágódtam azon, hogy hogy leszek majd jó anya, és előre idegesítettem magamat a hülye gondolataimmal.

Most 9 hónapos a lányom, és a szeretetét úgy fejezi ki, hogy a nóziját az orromhoz érinti. Napjában többször. :)

Ilyenkor kicsit megnyugszom, és tudom neki én vagyok a legjobb!

2011. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez a gondolat szerintem mindenkiben felmerül legalább egyszer. Én is féltem, hogy nem fogom tudni jól csinálni a dolgokat, mert én még előtte nem is fogtam pici babát.

A lányom ráadásul nagyon kis súllyal született, mégis amikor egy hónaposan 2330 grammal hazahoztuk, már nem is féltem. Tudtam, hogy miden rendben lesz.

Az elején lehet kicsit nehéz lesz belerázódni a tennivalókba, de hamar bele fogsz jönni. Egy-két hét után már úgy fog menni a pelenkázás, fürdetés mintha mindig azt csináltad volna.

Amikor pedig majd hozzád bújik mert fáj a pocakja, vagy egyszerűen csak anya közelségére vágyik, akkor már nem fogsz aggódni ezeken a dolgokon. Neki te leszel AZ EGYETLEN, ezt ne feledd!

2011. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!