Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennyire rossz anya lennék/lesz...

Ennyire rossz anya lennék/leszek? Megőrít a lelk. Furdalás!

Figyelt kérdés
21hetes terhes vagyok és van egy tündéri,imádnivaló de igazi ÖRDÖGFIÓKA kislányom!Nagyon eleven,érdeklődő kislány,sosincs egy nyugodt perce.Mivel a nap minden percében "nyüzsgünk" nem igazán "foglalkozom" a pocaklakóval este pedig úgy örülök hogy ágyba kerülök 2percen belül alszom is.Az első terhességemnél végig beszéltem hozzá, énekeltem neki.....stb, de most szinte semmit.Attól nem félek hogy nem fogom ugyan úgy szeretni mint a kislányomat, de egyfolytában kínoz a lelk.ismeret és valahogy mégsem tudom rávenni magam a "gügyögésre".Ennyire rossz vagyok?
2011. jún. 17. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezzel mindannyiunk így volt van.

Ne aggódj nagyon fogod szeretni a babát....

Lényeg érezd jól magad és legyél annyit együtt a lányoddal amennyit lehet.Utána többet úgy sem lesztek "csak ketten".


2 gyermekes anyuka

2011. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem vagy rossz, csak ha te is azt mondogattad mint sok anya hogy azért akarsz sok korkülömbséget hogy kiélvezhesd a nagyot.


Na ezen kiszoktam akadni, hogy a kicsinek ez már nem lesz meg, ö nem érdemli meg?


de ha nem így gondolkodtál akkor ez van, második baba. a nagynak majd a szüléskor és utánna kell téged sokszor mellöznie, vagy csak kevesebbet kap belöled.

2011. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem szeretnék még több lelkifurdalást okozni, csak egy kérdés: ha most sincsen elég időd rá, akkor mi lesz vele ha megszületik?

Próbálj a kislányoddal együtt beszélni hozzá. Vond bele a dologba. Később is ez lesz majd a könnyebb megoldás. A közös munka.

2011. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már,terhes vagy,álmosabb,fáradtabb vagy,van egy örökmozgó kislányod,teljesen természetes a reakciód.Én egyik gyermekemnél sem gügyögytem,ettől függetlenül szeretettel vártam őket.Sőt amikor a picivel voltam terhes igyekeztem a naggyal minél több időt tölteni,hiszen tudtam,hogy a picur miatt nem kap belőlem annyit,mint amit megszokott.Sokkal fontosabbnak tartom,hogy felkészítsd a nagyot és igen az előző válaszoló írta,hogy esetleg az ő bevonásával szeretgethetitek a pocaklakót.Így te is nyugodtabb leszel és ő is közelebb kerül hozzá.De szerintem ez nem maradt el eddig sem.Teljesen jó édesanya vagy,ne aggódj!Amúgy nálunk a két lányom között hat év korkülönbség van,de nem azért,mert nem akartam két kicsivel bajlódni,hanem azért,mert akkor vágytunk újra kisbabára.És szerintem ez a legfontosabb.
2011. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ne aggodj én is igy vagyok ezzel,nekem sincs rá eröm hogy beszéljek hozzá vagy stb..elsövel más volt semmi dolgom gondom idézöbe rakva,mint moste gy két éves melett örül az ember ha él.és ha valkai zat meri mondani hogy rossz anya vagy annak vagy nincs gyereke vagy egy bunko.én se beszéletm a pocimhoz de biztos vagyok benne hogy szeretni fogom és ö engem.
2011. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38+3hetes:)második babás.könnyü és jo szülést kivánok és utánna jo babázást.otcso voltam
2011. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem sem volt sem időm sem energiám másodikhoz beszélni. Örültem, hogy egyáltalán élek!

Néha mikor pár percre le bírtam ülni a gyerekkel, próbáltam őt is bevonni a dolgokba, hogy beszéljünk a babához, de egy 2,5 évest ez nem igazán izgat és fel sem fogja! Talán akkor kicsit más lesz, ha már szemmel láthatóan mozog és jó nagyokat rúg!Én akkor mindig szóltam a fiamhoz pár szót, hogy ezt lehet nem kéne, mert kirúgja az oldalam! :))

Most már 5 hónapos a kicsi és mégis remekül elbánok a két gyerekkel, tök egyedül, mert apa hajnaltól késő estig házon kívül van.

E miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Élvezd az időt ami még hátra van, utána úgyis fognak még mindenféle lelki bajaid lenni, mikor már ott lesz a kettő és eleinte nehéz lesz köztük lavírozni és a nagy nem érti a változást, féltékeny lesz, anyázni akar, de neked sok idődet leköti a kicsi! De ez már egy másik kérdés!

Boldog babavárást!

2011. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A picihez úgynevezett szeretetcsomagok jutnak el. Ha csak rá gondolsz, és magadban azt mondod, hogy szeretlek, ő hozzá ez az érzés eljut. Csak arra kell odafigyelni, hogy nagyjából ugyanabban az időpontban küldd ezeket a csomagokat. Nem az a lényeg, hogy másokat követve kötelességből beszéljünk a pocaklakónkhoz, hanem az, HOGY SZERESSÜK ŐT!!! NINCS AZ AZ ANYA, AKI NE SZERETNÉ A GYERMEKÉT!!! Attól, hogy nem beszélsz hozzá, még az édesanyja vagy, és szereted őt, és jó anya vagy, ill. leszel. nyugi.
2011. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, nagyon kedvesek vagytok!Jól esett és megnyugtató volt mindenki hozzászólása.
2011. jún. 19. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!