Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti tudtok ebbe a...

Kismamák! Ti tudtok ebbe a válságba orvost fogadni? Én nagyon szeretnék de sajnos nem engedhetem meg magamnak és félek hogy nem fognak velem ugy foglalkozni!

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia.én 5 hónapos győri kismama vagyok.a harmadik babámat várom.az első két gyermekemnél volt fogadott orvosom,de nála már sajnos nem engedhetem meg magamnak.de azt elmondhatom,nem érzek különbséget,velem mindenki nagyon aranyos és segítőkész volt(eddig legalábbis,remélem így is marad!)nem hiszem hogy emiatt különbséget tennének.boldog babavárást kivánok és sok sikert a továbbiakban!
2009. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónapos a kisfiam, és nekem sem volt fogadott orvosom.

Nem éreztem úgy, hogy akár egy kicsivel is kevesebbet foglalkoztak volna velem (Uzsoki kórház). Szülésznőm sem volt, de nagyon rendes volt, akit kifogtam. Szinte végig ott volt. És igenis törődtek velem, és kisbabánkkal.

Többen azt mondják, akinek van fogadott dokija, annak azért "rosszabb", mert amíg nem ér be a saját dokid, addig nem nagyon foglalkoznak veled, mert nem akarnak balhét. Így inkább várnak. Csak sürgős esetben avatkoznak be, addig meg várhatod a dokidat.

Nem kell félned, minden rendben lesz!

2009. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 26 hetes vagyok (első babás) és azért fogadtam orvost, mert én is nagyon féltem, hogy majd nem fognak velem foglalkozni. Igaz elég nehezen, de valahogy kinyögjük azt a havi 5 ezret a dokinak. Mondjuk szegény most 2 hónapig beteg volt, nem volt magánrendelése sem így 2 hónapig senki nem nézett meg, de a pénz is megmaradt. Remélem a szülésnél mindenképpen ott lesz velem, mert rajta kívül egy orvosban sem bízok és nem akarok olyan orvosnál szülni akiben nem bízok vagy nem is ismerem.

2009. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én példám sajnos elég negatív. első terhességemnél nem volt orvosom, mert nem igazán engedhettük meg magunknak. minden vizsgálat rendben zajlott, egészen a 32. hétig. akkor azt mondta az ultrahangos orvos, hogy pivcikének látja a babát, meg pici volt a hasam is, ezért menjek vissza 3 hét múlva. visszamentem, akkor egy másik orvos azt mondta, hogy az előző doki hülyeséget beszélt, és különben is ilyen vékony testalkattal ne akarjak 4 kilós gyereket, nem nagy baba, de egészséges. a 38. heti nst-n és ultrahangon pedig már nem találtunk szívhangot, a kisfiam aznap éjszaka meghalt.

ne értsetek félre, lehet hogy ez egy fogadott orvosnál is megtörténik, de nem kockáztathatok.

most 9 hetes vagyok, nehezek az anyagi körülményeink, de valahogy meg kell oldanunk, mert szeretném ha minden alkalommal ugyanaz az orvos nézne meg, nézné át a papírjaimat, és elkerülnénk az ilyen "félrenézéseket" mert még egyszer nem élném túl.

nem szeretnék senkit sem riogatni, de tudnotok kell, hogy sajnos ilyen is van.

Mindenkinek boldog babvárást és egészséges pici babát kívánok!

2009. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem volt fogadott orvosom,minden rendben volt,a 8 és fél éves lányomnál és a 2 hónaposomnál is. Én azt mondtam,hogy tök mindegy fogadok -e orvost vagy sem,mert ha baj van akkor baj van, az egészséget nem lehet megvenni.
2009. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ne félj, ha nincs is fogadott orvosod! Bár nekem volt, de ő nem az a pénzéhes fajta (szerencsére), így a terhességem alatt nem engedte, hogy fizessek neki..aztán 1,5 hónappal a szülés kiírt időpontja előtt elment szabadságra. Akkor még úgy nézett ki, bőven visszaér, mire szülök. A kislányom viszont 2 héttel hamarabb kíváncsi volt a világra, így ügyeletesnél szültem. Nagyon meg voltam vele és a szülésznővel is elégedve (ő se fogadott volt), nagyon kedvesek, segítőkészek voltak velem. Hidd el, nem minden orvosra jellemző, hogy csupán a pénzre hajt, szerencsére nagyon sokan közülük tisztességesen végzik a munkájukat akkor is, ha nem néz ki számukra több tízezres "jutalom".
2009. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadott orvosnál szülsz, akkor is foglalkozik veled, sb, mert reménykedik, hogy ha minden rendben ment, akkor kap némi pénzt. 5-10 ezret. Tehát motíválva van, hogy minden jól sikerüljön!

Amúgy ha incs fogadott dokid, akkor is lehet ugyanahhoz menni, nem kell mindig máshoz, ccsak figyelni kell mikor van rendelése

2009. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én havonta magánorvoshoz járok,mert azért szeretném ha jobban odafigyelnének ránk! Csak sajnos a szülést nem engedhetjük meg magunknak:(!

Köszönöm a válaszokat akkor annyira nem aggodok!:)

Boldog babavárást mindenkinek!


33 hetes kismama

2009. ápr. 3. 11:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Szerintem sokszor azon is múlik, hogy épp hányadik szülés vagy az adott orvosnál. Lehet a 3. szülő nő vagy a fogadott dokidnál, és az előző kettő már ki is készítette az idegeit, hozzád már kedve sem lesz, és ez igaz az ügyeletesre, ha harmadik napja semmi izgi, és te beesel, "higgadt" kismamaként, akkor elhiheted figyelni fognak rád... Bolondok háza alkalmával mindenki hisztis, és a pénz sem nyugtatja le az embert. Nyugalom, sokan szültek "doki nélkül" és teljesen egészségesek (nekem ezért is lesz bent a kispapa, hogy ha valamit szeretnénk tudjon tolmácsolni a doki felé, és vigyázzon ránk, dokit mi sem fogadunk, valahogy kétszer nem akarunk fizetni a munkájáért)

2009. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem az első gyerekemnél is volt fogadott dokim meg most is van.

Azért mert a mostani terhességemnél az első vizsgálatra a kórházba mentünk és úgy beszélt velem a doki mint a kutyával. este mentünk be a sűrgősségire mert barnáztam és féltünk nehogy baj legyen. megvizsgált kézzel, de semmi UH, semmi.... mondanom sem kell milyen ideges lettem.... rákérdeztem hogy nem csinál egy UH-t már ha fizetem a TB-t és azt mondta fölösleges... én meg mondtam hogy ide volt fölösleges jönni és legközelebb már a dokimhoz megyek. csak lesett....

na én az ilyenek miatt nem járok sztk-ba....

hála Istennek megengedhetjük magunknak a magándokit.

minden jót.


10 hós kisfiú nayuja és 9 hetes terhes :)

2009. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!