Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rubint Réka: ne értsetek...

Rubint Réka: ne értsetek félre, nem mintha most vele akarnék foglalkozni, de nem idegesítő? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Facebookon van egy oldala, néha meg szoktam nézni, igazándiból csak azért, mert gyakorlatilag szinte napra pontosan egyidős terhesek vagyunk, érdekességképp.


A mai bejegyzésen kicsit felidegesítettem magam: Egy jó nagy hamburger fotója van kitéve és hozzáírja a szövegbe, hogy ilyeneket szokott enni és még így is csak 1.8 kg-ot hízott, pedig már a 6. hónapba lépett.

Most ezt miért írja ki?! Írjam rá vissza, vagy akár egy orvos, hogy ez kórosan kevés.

Az bosszant az egészben, hogy ilyen irreális célokat akar gerjeszteni a kismamákban. Ez miért jó? Ne mondja már nekem, hogy az normális, ha valaki a terhessége végére csak 5-6 kilót szed fel...


Ti nem akadtok ki az ilyenen? És ez most független Tőle, mondhatta volna ezt bárki más, akkor is kiakasztó. Csak az ő szavát sokat hallják, hiszen a média aktív szereplője és így azt hiszem felelősséggel tartozik minden egyes mondatáért.


2010. nov. 18. 10:45
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
80%
Aki kiszedeti a gyereket a hasából idő előtt császárral, attól mit vársz? Példakép ő neked? Nekem egy olyan nő, aki a testéből él. Ennek megfelelően helyezi a testét a gyerek érdeke elé. Ennyi. Én nem szeretnék rá hasonlitani semmiben és nem is irigylem.
2010. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezen ne idegeskedj. Örülj hogy te mindent megadsz a babádnak amire szüksége van. Ő meg írjon amit akar. Inkább a férjével dicsekedjen aki most már ezzel a 3. gyerekkel tényleg akar foglalkozni, ha már az eddigieket leszarta.
2010. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
88%

Rubint Réka engem nem érdekel. tőlem bármit mondhat a médiában hidegen hagy, én úgy csinálok mindent ahogy szerintem a babánknak és nekem jó. és persze ahogy az orvosunk tanácsolja.

amúgy terhességi diabétesz esetében van, hogy akár diétáznia is kell egy kismamának, illetve vannak olyan esetek pl. pajzsmirigy probléma, amikor úgy be van állítva az étkezés, hogy 1-2 kilónál egyenesen nem is szabad többet híznia a kismamának. persze ezek kivételes esetek, nyilván nem olyan amiről te írtál a kérdésedben.

2010. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
91%

Tény, hogy idegesítő lehet.

Viszont gondolj bele, hogy neki a teste, a tökéletes külső, a sport, az (általa egészségesnek tartott) étkezés áll az élete középpontjában. Nyilván terhesen is ezekre figyel, ez a fajta "teljesítmény" okoz neki örömöt.


Lépj egy lépéssel hátrébb és ne bosszankodj ezen, inkább élvezd a saját terhességed. :)

2010. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

Dehogy példaképem! Sőt, irritálnak az ilyen megnyilvánulásai, amik direkt arra mennek rá, hogy mindenki csorgassa a nyálát, hogy ő mennyire tökéletes.

A torna amit csinál, az is érdekes. Sok orvos ellenzi az ilyenfajta testedzést.

2010. nov. 18. 10:55
 6/60 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az lesz, rá se nézek a hülye blogjára.
2010. nov. 18. 10:57
 7/60 anonim ***** válasza:
86%

Az én helyzetem picit más, én túlsúlyosan kezdtem a terhességet, és a 21. héten két kilót híztam. Nem foglalkozom vele, mert úgy érzem, rendesen táplálkozom, mindent megadok a picikémnek és magamnak is.

Gusztustalannak tartom, hogy manapság mindjárt ezzel akar foglalkozni, minden jó és rosszakaró, hogy mennyit hízik a kismama. Szegények meg nem tudnak hova lenni, mert vagy azt kapják, hogy "úúúúúúristen, már ENNYIT híztál??!!" vagy a "biztosan nem eszel eleget, a gyerek nem kap meg mindent, biztos beteg lesz".

Köpök R.R-ra, és a hangzatos 1,8 kilós hízására. Nem is az a baj, hogy ennyit hízott, hanem ezt úgy adja elő, mintha ez lenne a természetes és normális dolog, és mindenki más, aki ennél többet szed fel, az tuti rossz kismama és anyuka.

Söprögessen mindenki szépen a saját mérlege körül. Van ennél fontosabb dolog is várandósságban.

2010. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
ettől függetlenül egészséges gyerekeik vannak.
2010. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszolónak: ez igaz? (nem élek Mo-on, így nem ismerem nagyon a sztárokat)

Kérdezőnek: szerintem se idegeskedj, egyébként én személy szerint ismerek olyan mázlistát, aki hülyére zabálta magát a terhesség alatt, még is csak 5 kilót hízott.

2010. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én se értem. pl Anyósom is akárhányszor megyünk hozzájuk ez az egyik kérdése, hogy mennyit híztam. Én sose kérdezgetem más kismamáktól, miért ilyen központi kérdés ez? Biztos, mert csámcsogni való téma.

Én mondjuk nem vagyok ilyen csámcsogós. Ha pl valaki sokat hízik, nem ítélem el, hiszen elég valószínű, hogy a megváltozott hormonok rátesznek egy lapáttal és lehet, hogy bármire ránéz, máris rajta maradt. Az előtt sem fogok hajlongani, aki már egy hónappal a szülés után visszanyeri az alakját, hiszen lehet, hogy szerencsés alkat. A lényeg, hogy a babának minden meglegyen.

2010. nov. 18. 11:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!