Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogyókúrázott valaki a terhess...

Fogyókúrázott valaki a terhessége elején? Mit tapasztalt, lett negatív hatása?

Figyelt kérdés
Nem várt baba és épp jelentős súly feleslegessel küzdök, de szó szerint, hisz elég sok problémát okozott. Ha erre jönne a terhességből adódó hízás, az már nagyon- nagyon sok problémát jelentene a szervezetemnek. Úgyhogy megpróbálok fogyni. Még a terhesség elején vagyok. Csak gyümölcsöt és zöldségeket eszem, minimális szénhidráttal és fehérjével. Sok vitaminnal pótolom a kieső élelmet. Ebből lehet baj? /Ha nem fogyok, abból biztosan:( /
2009. ápr. 4. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem orvos véleményét kérd ki, és az ő ellenőrzése mellett diétázzál és ne fogyókúrázzál. Tehát a diéta is azt jelentse hogy eszel mindenből csak nem mindegy melyik napszakban, mert a picinek minden tápanyagra szüksége van. A sok gyümölcs, zöldség nagyon jó, de a többi se maradjon ki. Ezért is jó szakember tanácsát kikérni mert ő jó étlapot, étrendet tudna neked összeállítani ami biztonságosabb.

Amúgy lehet én is ilyen helyzetben leszek. Még egy hét és kiderül, hogy terhes vagyok vagy se. Én is nagyon félek hogy ha igen, mi lesz, hiszen így is van rajtam legalább 20kg súlyfelesleg és nem megy le. Mondjuk nekem ha lenne második baba lenne, az meg lehet számít. Bár ki tudja.

Majd írj tapasztalatokat, illetve hogy mit hogy csinálsz hátha másnak is jól jön. Nekem is többek közt, ha úgy alakul.

2009. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes a helyzeted...Próbáld meg azt a fogyókúrát azért nem olyan szigorúan venni , jó tudom ,vérnyomás + sziv stb. de a picire is gondolj...

amit írsz az tökéletes , sok zöldség , gyümi ,kevés szénhidrát , csak ne ess át a paci túloldalára.:)Néha egy kis töményebb leveske belefér! Próbálj tornázni,ha tudsz sátálgass nagyokat, persze kismamásan!:)

Szerintem még a terhesvitamin is jót tehet. (nem tudom mit értesz "vitamin" alatt?) Erre is mondják , hogy "hizlalja" a mamát is, de szerintem ennek nem sok alapja van.


1 km

2009. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok! az elsőnek van nagyon igaza! igen , az nem fogyókúra , de a testsúlyod szinten képes tartani.Legtöbbször étrendet állítanak össze ezzel foglalkozó szakemberek, amit nyugodtan fogyaszthatsz.
2009. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Felkeresek majd egy dietetikust.Cél, hogy legalább 10kg-t fogyjak!
2009. ápr. 4. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagy baj nem lehet, igen fogyhatsz úgy gondolom, mert ha azért egészséges ételeket fogyasztasz, attól még van tartalék. Tehát nem 45 kg-ról fogysz 30-ra, nincs életveszély.
2009. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Magánvélemény, de én nem kockáztatnák egy életet saját kútfőből.Ő nem tehet arról, hogy ott van, ahol. nem kérte senkitől sem, hogy így legyen. egyszerűen csak jött. Igazi ajándék, egy kis csoda lapul odabent. Én nem csinálnék semmi ilyesmit, mert ez szerintem árthat a babának. Én 66 kg-val kezdtem a terhességem,kb 15 kg jött vissza rám a szülésig. Volt olyan hónap, hogy egy kg-t sem szedtem fel. (védőnői tanácsadás)

Most, hogy megszültem 67-68 kg vagyok. Én is soknak tartom,most már próbálok figyelni arra, hogy mit eszem, és mikor.

míg terhes voltam is odafigyeltem azért arra, hogy miket eszem. 6 után semmit sem ettem, csak gyümölcsöt, narancsot , banánt stb... Levest azért mindig ettem, mert arra a kicsimnek szüksége volt. Sok husit ettem, amit alapban útálok, de akkor jól esett (egyből gondoltam, hogy fiam lesz, csak ő lehet ennyire húsos)

Jah, és szigorúan csak egy kistányérnyi mennyiséget ettem minden étkezésnél. Nem többet. Ennek voltak egészségügyi okai is...(terheség elején sok gyomorsav, terhesség végén meg a manó nyomta a gyomromat)..

Egy nap lehet tartani gyümölcs napot, joghurttal. Így szerintem azért lehet tartani a súlyt, és nem lehet belőle probléma, de azt semmiképpen sem gondolom, hogy terhesen kellene drasztikus fogyókúrába kezdeni...

(mellesleg én is szedtem terhesvitamint, elevitet, de én nem híztam)

KOBA 9 hós kisfiú anyukája

2009. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!