Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Melyik az a sajt amit...

SOS! Melyik az a sajt amit nem lehet enni terhesen? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Ma ettem ezt a kenyérlángost vagy tökipompost ki hogy ismeri,és volt rajta sajt,de ráolvasztva,kemencébe készült.Valahol olvastam h valamelyik sajtot nem lehet terhesen fogyasztani.Sztem ezekre trapistát tesznek,de nem tudom,nem szeretném ha vmi baja lenne a babának.
2011. júl. 24. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A trappistától semmi bajod nem lesz, amit kerülni kell a lágy sajtok, penészes, camambert tipusú sajtok.
2011. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak tippelek h trapistát tesznek rá,gondolom h nem a drága penészes vagy minőségi sajtokat teszik rá,főleg h több száz adagot csinálnak.
2011. júl. 24. 19:39
 3/11 anonim ***** válasza:
én azt olvastam valahol,hogy a lágysajtokat kell kerülni.
2011. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,de félek:(Valaki evett ilyet terhesen?Nyugtasson meg valaki.
2011. júl. 24. 19:49
 5/11 anonim ***** válasza:

ne parázz, ezekre nem a jó minőségű sajt megy, hanem az olcsóbb fajta, semmi baja nem lesz a babádnak

a lágy sajtokat is az érlelés miatt nem ajánlják, mert ugye a penészgombák dolgoznak rajtuk... most képzeld el, hogy ha ezeket megsütnék sütőben, szépen ki is purcannának...

szóval biztos, hogy nem ilyen sajt volt a kajádon, és ha ilyen is lett volna, semmi bajod nem lenne tőle

2011. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egész terhességem alatt a sajtokat kívántam mandarinnal és almával. Igen tetemes mennyiséget "elpusztítottam" mindegyikből. :) Fiacskám most 16 hónapos, minden rendben van vele. Kerülni csak a lágy ill. penészes sajtokat kell.

2011. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze amit jobb kerülni, azt illik betartani, de én pl a terhesség elején valamikor camembert kívántam. Meg is ettem 1-2 dobozzal (tudjátok az a kis dobozos), kislányom lassan 8 hónapos és semmi baja nincs.
2011. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én ettem kismamaként töki pompost és semmi bajunk nem lett. Nagyon jól esett!
2011. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Camambert sajtot nem szabad mert penicilin van benne, és a többi lágy, kenhető sajtban is, a keményeket lehet enni, semmi bajod nem lesz a pomposon lévő sajttól.
2011. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezekre a legolcsóbb sajtokat, sajt utánzatokat használják, ami általában trappista, mert az a legolcsóbb. Vagy azok a tesco-s, auchan-os, no name tömb sajtok, ami nem túl sok tejet látott!

Legközelebb kérdezd meg milyen sajt van rajta!Én sajnos nem ehetek mindenféle sajtot alapból sem, így mindig megkérdezem bárhol eszek, és 95%-ban trappistát használnak!Minőségi sajtot biztos nem használtak fel!

2011. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!