Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen camambert sajt...

Terhesen camambert sajt fogyasztása mennyire jó?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

elvileg tiltott dolog mert ugye "penészes" sajt, de én gond nélkül megeszem úgy mint eddig, havonta 1-2alkalommal


üdv :-) 23 hkm

2010. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
én sem tudok ellenállni neki, de csak mértékkel.
2010. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem javasolnám, mert nem vagyok egy érzékeny gyomrú(tipikusan az a fajta vagyok hogy ihatnám a tejet a savanyú káposztára és semmi)nem is nagyon tartom ezeket a dolgokat, hogy nem javasolják terhesen, akkor is eszek bármit, amit megkívánok. Szóval így volt ez a camambert sajttal is, ette, nem is sokat, és olyan hascsikarásom és hasmenésem lett tőle, hogy azt hittem megszülök. Úgyhogy ez az egy dolog van, amit nem eszek, pedig kívánom!!
2010. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ennék.
2010. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
én imádom és ettem is havonta 1-2 gurigát.nem lett bajunk tőle.
2010. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, legalábbis előnyödre nem válik.Rajta van azon az egy-két dolgos listán, amit kerülni kell.Mondjuk, én ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert soha nem szerettem.A terhesség előtt se bírtam ránézni sem.Ezért nem is hiányzik.De azt gondolom, hogy ha nagyon megkívánod, és eszel belőle egyszer, attól még nem lesz bajotok.Én minden ilyesmit kerülök, amit tiltanak, de nem esik nehezemre, mert azelőtt se ettem tengeri herkentyűt, nyers húst, nyers tojást, penészes sajtot.Nem nehéz megállni.
2010. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez épp olyan mint pl a cola, a nyers tojás, a tatárbifsztek vagy egyéb tiltott dolgok.....van aki néha fogyasztja és semmi baja nem lesz tőle...de azért jobb kerülni, ha másért nem is a saját lelkiismereted miatt, attól függ milyen típus vagy..én pl tudom hogyha kerülendő dolgot fogyasztottam volna vagy fogyasztanék a terhességem alatt akkor utána lelkifurdalásom lenne. Nem éri meg, bármennyire szeretem is az adott ételt.

De nem vagyunk egyformák, sokan mondják hogy mértékkel bármit, de az tény hogy a penészt én még mértékkel is kerülöm, orvosi tanácsra, pedig fiatalos, laza dokim van..


Jó babavárást,

32 hetes kismama

2010. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Más az, hogy egy étel bizonyos mennyiségben "nem tesz jót" pl a máj a magas a vitamin tartalma mitt és más az, ha valami fertőzést okozhat (penész, nyers tojás, nyers hús). Vannak dolgok amiket elég ha mértékkel fogyasztasz, de amitől fertőzést lehet kapni azt elég csak egyszer, ahhoz, hogy bajt okozzon.
2010. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Imádom a camembert, főleg a rusztikust, de kibírom, hogy nem eszem. Ennyit igazán megtehetek a baba és a saját érdekemben. Volt egy ismerős kismama, aki kávézott, cigizett és zabálta a camembert sajtot egész terhessége és a szoptatás alatt is. Ez legyen az ő problémája. Az én lelkiismeretem tiszta.
2010. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!