Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos, magas vérnyomással...

Túlsúlyos, magas vérnyomással küszködő kismamik, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Megnyugtató lenne egy kis eszmecsere "hasonszőrű" kismamákkal!Én 20.hétben vagyok.
2009. ápr. 5. 15:36
1 2
 1/18 anonim válasza:
Szia!Az mit jelent hogy túlsulyos?Én kb 7 hetes vagyok még és nagyon nagy túlsúlyal és máris dagad a lábam kezem.Tudom te kérdeztél de nagyon szeretném ha válaszolnál nekem,IDEGES VAGYOK!!
2009. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Vééégre valaki!:D

Én tényleg nagy túlsúllyal küzdök 120 kg-ról indultam most vagyok 20 hetesen 125-kg.Én teljesen panasz mentes vagyok(persze a magas vérnyomást leszámítva,amit gyógyszerezünk,és cukros vagyok ami viszont gyógyszer nélkül is tökéletes).Az én lábam is dagad(pont holnap kell vennem egy nagyobb,kényelmes cipőt,mert már húsvéti hangulatot idézően kötözött sonka kinézete van a lábamnak),bár ez csak úgy 3 hete figyeltem meg.A dokim(aki egy hihetetlenül aggódó és aprólékos ember)azt mondta,hogy ettől még nem kell megijedni.

Ha bármi miatt aggódsz és kérdésed van írj nyugodtan!

Tartsunk össze:D

Azért élvezni kell a terhességet,még ha aggódik is az ember a babóért!:D

2009. ápr. 5. 18:01
 3/18 A kérdező kommentje:

Ja bocsi,a kérdésre annyira nem válaszoltam.Szóval anyum szülésznő, így én elvagyok látva jótanácsokkal!

Annyit tudsz tenni,ha dagad a lábad le kell feküdni és fel kell polcolni(már ha van lehetőséged rá)!Amúgy a "virsliújj" effektus nálam is reggelente megjelenik!

2009. ápr. 5. 18:09
 4/18 anonim ***** válasza:

hello. Én is hasonló cipőben vagyok, bár mi még most dolgozunk a projekten.

Én is túlsúlyos vagyok, hasonlóan mint te, és magas a vérnyomásom. Aggodom is miatta rendesen, neked magas volt már teherbeesés elött is?

sajnos egy terheségem elment, remélem nem ez miatt.

mit kapsz rá?

2009. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Én első babás vagyok és azért én is félek rendesen!

Én már elég nagy dózisban nyomom a vérnyomás csökkentőt,4x2 Dopegyt,3x1 Depressan,3x1 Verapamil(olyan vagyok mint egy kisnyugdíjas van gyógyszeres szütyőm és nézem az órát mikor kell bevennem a következő szállítmányt)!Hát a terhesség előtti magasvérnyomásról annyit tudok mondani,hogy 145 kg-ról lefogytam 60-ra akkor elmúlt,de ahogy visszajöttek a kilók a vérnyomásom maradt 120-130/80 körül,most a babóm hozta elő a magas vérnyomásom!

Nagyon sajnálom,hogy elment a picid,ha nem vagyok bántó megkérdezhetem hány hetes voltál?

2009. ápr. 5. 18:18
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én is elég túlsúlyos vagyok és a 20. hetet kezdem.Nálam az az érdekes hogy mkor dolgoztam gyogyit kellet szednem a vérnyomásra mert 180/100 volt.Felmondtam itthon vagyok és most bogyó nélkül babával 120/79:)

Nekem PCO-m van igy már 1x nézték a cukrot akkor 120 perces 5,9 volt.evvel sincs baj hál istenek.

Te elkezdtél már vásárolni a picinek?Kisfiad vagy kislányod lesz?Nekem zsibad a kezem és a lábam elég sokszor,de hamar elmúlik.

2009. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Végre már hárman vagyunk!:D nem vagyok egyedül!!!:D

Én is PCO-s vagyok ée 10 éve diagnosztizált cukorbeteg(gyógyszeres),de a 12.héttől abbahagytam és most napi 3x mérem,de sosem volt még 6.2-nél magasabb!A dokim (az az áldott jó ember,imádom)azt mondta,hogy lassan nem kellene dolgoznom!!Ebből is látszik,hogy a munka ártalmas:)))Nagyon örülök,hogy a te vérnyomásod rendben van,ez nekem is reményt ad!!Köszi!

Zsibbadás nekem is van,de hamar elmúlik!Nekem az alvással vannak problémáim(megszállott hasonalvó vagyok:(!!)Te,hogy vagy ezzel?

Fiú vagy lány?Hát..mivel vastag a hasfalam(ez az én dokim,ilyen szépen fogalmaz)nem látja pontosan ,de most azt mondta,"lánynak tűnik"!Te tudod már mi lesz a poronty?

Vásárlás...még nem merek,bár már úgy kell visszafognom magam!Kaptam már a nálam is türelmetlenebb családtagoktól ezt azt,de szigor van ,nem vásárolhatnak!!!:D

De remélem mihamarabb eljön ennek az ideje is!

2009. ápr. 5. 18:54
 8/18 anonim ***** válasza:
Szia!Eb 22 hetes vagyok,Dopegytet szedek 3*1 szemet,a vernyomasom hatarerteken volt terhesseg elott is,most jol be van allva.86 kiloval kezdtem ,most vagyok 91.Ja ,majdnem 40 eves.
2009. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak!!!

TE MÁZLISTA!!!

Gratulálok,te már a finisben vagy!Minden jót nektek!Kitartás a szüléshez és nagyon-nagyon boldog babázást!!!:D

2009. ápr. 5. 19:00
 10/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat,félre olvastam!

40 éves,nem hetes...

Már golyózik a szemem!

2009. ápr. 5. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!