Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második, többedik gyereket...

Második, többedik gyereket várók, nem féltetek, hogy valami baj lesz, mivel már tudtátok, milyen a szülés?

Figyelt kérdés
Az én terhességemmel minden rendben volt, azt leszámítva, hogy nehezen tágultam, és végül vákuumozni kellett, mert már nem volt elég oxigénje a kislányomnak. Most gondolkodunk a kistesón, és bevallom, nem is az aggaszt (1 éves a lányom), hogy nehéz lesz a 2-vel, hanem az, hogy mi lesz, ha nem lesz egészséges, vagy velem lesz valami, mert valljuk be őszintén, azért nem veszélytelen a szülés. Volt valaki, akinek az 1.-vel semmi nem volt, a másodiknál meg lett komplikáció?
2011. júl. 26. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is gondoltam soha ilyenekre,hisz volt egy jó orvosom,akiben megbíztam.

4 gyereket szültem,,de mindegyik komplikációmentes volt.

35 év fölött szokták a magzatvít vizsgálatot is elvégezni.

Hány éves vagy?

2011. júl. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. 30 múltam. Igen, a dokimban én is bízom. Csak ilyen gyagyás vagyok.
2011. júl. 26. 06:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi éppen tesót várunk. Bennem is megfordultak ilyenek:-)Mondjuk én inkább attól félek, hogy hamarabb fog megszületni vagy hogy feküdnöm kell(nagyon sokat görcsöl a méhem). A szüléssel úgy vagyok, hogy "félek" tőle, mert a fiamnál is császár lett komplikáció miatt, viszont bízom a dokimba, és tudom, hogy jó döntést hoz.
2011. júl. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a 2 babámat várom de sokkal jobban félek mindentől mint az elsővel.Egyszerűen miden ki saproság aggaszt , ja és a szülésről ne is beszéljünk mennyire félek...remélem majd elmulik.17 hetes khm
2011. júl. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*aproság
2011. júl. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hiába mondják, hogy a szülés milyen szép dolog. valóban szép dolog UTÓLAG. Azok közé tartozom, akik rettegnek az orvosoktól, a kórházaktól. Bízom én bennük, de ők is emberek, ergo hibázhatnak.


Az elsőnél rettegtem, mert nem tudtam mi fog történni, a másodiknál rettegek, mert már tudom mitől kell félni.

2011. júl. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nem féltem gondoltam annyian végigcsinálták már, nem lehet nagy kunszt...:)

Na aztán megtudtam mi a magyarok istene, komolyan azt hittem hogy ott maradok, meghalok vagy vmi.Mondjuk ezt akkor nem bántam csak a fiam egészségesen megszülessen, arra gondoltam.

Utána kis komplikáció is fellépett így a boldog időszakot az teljesen beárnyékolta, majd a kórházi benntartózkodás nemkülönben...

Szóval másodjára már tudtam MITŐL kell félni, féltem is, igyekeztem nem gondolni a szülésre amíg csak a közelébe nem értem.

Másodjára még gyorsabb szülésem volt viszont emiatt még extrább fájdalmakkal, ráadásul a 4.5 kilós babám repesztett mindenfelé olyan gyorsan jött.

Most a harmadikat várom ugyanúgy félek. De tudom hogy muszáj túlesni rajta és próbálok úgy hozzáállni hogy attól mert szorongok az előforduló problémákon, attól még azok nem fognak nem megtörténni szóval inkább nem is gondolok rá:)

2011. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én itthon szültem, bábával. Természetesen jártam dokihoz terhesgondozásra, nagyon jó fej, természetes szemléletű doki, megegyeztünk, ha mégis be kellene mennem, ő fogadott orvosként természetesen azonnal jön. De azt mondta, ne aggódjak, egészséges vagyok, a baba is az, nem lesz gond. Nem is lett. Az első szülésem hosszú volt, de csodás, nagyon megszenvedtem, mégis gyönyörűnek éltem meg. A második babónál - kicsi a korkülönbség - nagyjából ugyanarra számítottam, mint az elsőnél (14 kemény óra vajúdás), de több barátnőm is mondta, hogy figyeljek, mert sokkal gyorsabb lesz, időben hívjam a bábát. Nos, olyan gyorsan jött a kicsi, hogy épp csak elkapta a bába, amikor kibújt. :-)

Nem lesz semmi gond a másodikkal, ne izgulj, valószínűleg sokkal könnyebben fogsz szülni. :-)

2011. júl. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát bármilyen nevetséges is, én az injekciótól félek,rettegek.Vérvételtől nem.Az elsőnél nem féltem,mert nem tudtam mi vár rám,csak amit meséltek.Nem volt szörnyen fájdalmas szülésem,tényleg UTÓLAG szép,na de közben?Hiába bízom a dokiban,fájni nekem fog,és valljuk be mindenki fél a fájdalomtól,ami ez esetben elkerülhetetlen.(tudom végig kell csinálni,Én akartam,de azért kezdek izgulni)

A babáért pedig most sokkal jobban aggódom,(szinte már betegesen ellenőrzök méreteket,mozgást,stb...)mint az első babámnál,bár semmivel sem szeretem jobban,lehet,hogy öregszem?:)

További boldog babavárást,sikeres könnyű szülést és egészséges Babát mindenkinek!

32 hkm

2011. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Hát, igen. Ha az 1. után ezért nem vállalnánk 2-at, már kihalófélben lenne az emberiség.
2011. júl. 26. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!