Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyit illik ma...

Szerintetek mennyit illik ma egy fogadott szülészorvosnak adni?

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőtt mi 50ezret adtunk, de sokan adtak 60-80-at is. Ma meg azt olvastam, 20ezret akar adni egy kismama.Nálunk egy sima vizsgálat 5-10 ezer, szülésért 20 nem túl kevés?
2011. júl. 26. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van olyan orvos is, aki megmondja mennyit kér. Nekem is megmondta a doki, hogy 60e lesz. Mi 80-at adunk majd, ha minden OK, ha esetleg bunkó lesz a doki (nagyon jó orvos, de hangulatember), akkor marad a 60.
2011. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Am kivagyok akadva :O ilyen sokat adnak??

Én 45 éves vagyok a fiam 26 éves ls akkor 2000 Ft .ot adtunk,és a szoba társaim is,mert mi is megdumáltuk,,

De akkor egy havi fizetés,2800 és 3000 Ft volt.

2011. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit illik? Amennyit te szánsz. Én 4 gyereket szülte, de soha nem adtam hatalmas összeget. Eleve: a doki ugye kap fizetést a munkájáért. Ha meg még a magán rendelésére is jársz, ott is fizetsz, nem is keveset. Szóval, azért mert ott van akkor, mikor már élesben mennek a dolgok és netán nem is ő vezeti a szülést, hanem a szülésznő, én túlzásnak tartok sok tízezret... Persze, ha valaki úgy érzi, ezzel tartozik, az csakis rá van bízva... arról a dokiról, aki megmondja kereken, hogy ennyi és ennyi a "tarifa" nála... nem is írom le, mert csúnya lenne...
2011. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16:25-ös, sajnos itt, ahol én lakok, ha fogadott orvosod van, akkor a magánrendelésére kell járnod, mert máskülönben nem vállal el. És alapból megadja a tarifát... Szóval ezért inkább fizetek, minthogy egy idióta ügyeletes orvosnál szüljek, mint a nővérem -> a baba nyakára rátekeredett a köldökzsinór az orvos pedig nem csinált semmi. 2 napot élt a pici.
2011. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem 50-et illik adni, akkor is ha nem mond árat, ha mond, akkor pedig úgyis többet kér ennél is.

Persze mindenki annyit ad, amennyit gondol.

Mi 50-et adtunk, mert nem mondta meg a konkrét tarifáját az orvos.

2011. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ez hely függő is! Szerintem az 50 feletti összeg erős túlzás! Mennyi is az átlagfizetésünk, és a beruházás a baba érkezésére?????Persze kell honorálni, de a ló másik oldalára sem kell átesni! 30.000 szerintem korrekt! Ha akarsz rakj mellé egy ajándékcsomagot 5000-ért, így többnek tűnik!:)
2011. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom, eléggé megoszlanak a vélemények itt is.
2011. júl. 26. 17:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt ügyeletes dokinál szültem , tökéletesen meg voltunk elégedve, másodikat is így fogom szülni és senkinek sem fizetek ezért. 20 ezer nem kevés pénz, főleg a mai világba, nyugodtan adjál neki annyit ha annyit tudsz, és ne legyen lelkiismeretfurdalásod,mert pár nap múlva már azt se fogja tudni, hogy mennyit adtál neki.
2011. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én nem akarok szülni, két felnőtt gyerek mellett, általánosságban kérdeztem. De mindig adok pénzt az orvosnak, mert a mi családunkban ez a szokás.

Az más dolog, hogy olyan szinten emlékeznek rám, hogy évek múlva is soron kivül fogadnak, sőt, sose várok hónapokig egy előjegyzésre, ha holnap akarok menni, holnap már mehetek. Mindig azért adok pénzt, hogy bármikor bármit kérhessek. Sajnos (lehet, hogy ez csak nálunk van így), aki nem ad, az a kötelező legszükségesebb alapellátáson kivül nem kap semmit. Várakozhat órákat, hónapok mülva jegyzik elő, stb.

Nem mondom, hogy ez túl jó, de nem vagyok a saját magam ellensége. A lányomnak volt fogadott orvosa a szülésnél, de végig mellette volt az orvos, és azóta is, bármikor megy, egy telefon, és soron kivül fogadja.

Tudod, utolsó, Pénz beszél.....

2011. júl. 26. 20:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerencsére ez még nem mindenhol van így... Én 4x szültem, nem tömtem az orvosok zsebét (legtöbb, amennyit adtam, 15 ezer volt, úgy, hogy a terhesgondozást ingyen csinálta!)... Mégis, akárhányszor csak mennék, egy telefon és ha épp dolgozik a doki, akár aznap is behív... Emellett: amikor a legkisebbet szültem, a saját orvosom épp szabadságon, otthon, Ukrajnában volt, így egy ügyeletes doki jött be hozzám. Nagyon jó fej volt, végig ott volt velem, a szülés után ő hozott inni és még kaját is szerzett a konyháról, du. 3-kor. Naponta többször is benézett hozzám, még akkor is, mikor hétvégén nem is dolgozott... mindezt úgy, hogy nem tudta, kap-e esetleg pénzt...

Szóval, ha egy doki csupán akkor tud lelkiismeretes lenni, ha kap 50 vagy még több ezer forintot... hát, az szégyen.

2011. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!