Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehet ebből baja...

Szerintetek lehet ebből baja a babának? Nagyon megijedtem a wc-n.

Figyelt kérdés
nagyvécézés után, miután lehúztam a wc-t a vízben ott maradt valami. mikor jobban megnéztem láttam, hogy kb 1-2 mm, 2 centi körüli kis vékony barnás-vöröses és mozog!!!!! Ez bélgiliszta lehet? Belőlem jött? Mostmár wc-re sem merek menni, mert félek több is van és nagyobbak is. Hogy kaphattam el? Mosatlan gyümölcstöl? ettem a napokban sokszor barackot a fáról, és néha nem mostam meg, mert előtte az eső is esett. Vagy mitől lehet? Sosem volt még ilyenem, úgy félek. Ráadásul pont most mikor 34 hetes terhes vagyok? Mivel lehetne kiírtani?
2011. júl. 28. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fokhagyma kipusztítja a gilisztákat és vértisztító hatású. Egyél sok fokhagymalevest, lángost fokhagymával, pirítóst fokhagymával meleg citromos teával. A legfontosabb azonban mindig az alapos szappanos, melegvizes kézmosás!


Tárgyak, kézfogás, szennyezett ágynemű útján terjed a fertőzés. Úgyhogy én azt javaslom, hogy az ágyneműt rendszeresen (2 naponta) cseréld le amíg meg nem gyógyulsz.


A cérnagiliszta fertőzés szervi károsodást nem okoz, de kezelése szükséges! Ez az egész egy tabletta bevételéből áll amelyet az orvos ír fel. Az egész családot egyszerre kell kezelni még akkor is ha ők tünetmentesek!

2011. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy tünete lehet még az erős, végbélnyílás és nemi szerv környékének viszketése. A viszketés ágymelegben fokozódik. Nem akarlak megijeszteni de ezek a kis giliszták éjszaka kijöhetnek belőled, azért kell az ágyneműt cserélni, és ez az oka a viszketésnek is.


Tehát a fertőzést minél hamarabb meg kell szüntetni!

2011. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi, de viszketés az abszolút nincsen. Hogy lehet ez? Pedig én is ugy tudom, hogy ilyenkor végbéltáji viszketés is van.. Biztos hogy ez cérnagiliszta? Az nem fehér? Megyek és azonnal eszek fokhagymát.
2011. júl. 28. 16:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem biztos, hogy cérnagiliszta. Ezeknek tényleg fehér színe van, de lehet, hogy a széklet miatt láttad barnás-vörösesnek. Szerintem holnap menj el a háziorvosodhoz az a legbiztosabb.


Ne halogasd hétfőig nehogy nagyobb baj legyen belőle!

2011. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak ilyesztegetni, de úgy tudom terhesség alatt, pláne a te idődben, tilos sok fokhagymát enni!!!! Görcsöket idéz elő. Inkább hívd fel a dokidat vagy nézz be a kórházba. Vagy hívd fel a kórházat, ott megmondják hova menj először.

2011. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy ezek a giliszták fehér színűek.Valóba jó a fokhagyma kúra,de szerintem ilyen időbe ne kísérletezz ilyennel.Szerintem azonnal doki,semmi szégyelni való nincs benne és gondolj bele h a baba még ott van a pocidba akire vigyázni kell és nem kellene semmivel gondot okozni pl.:koraszülés,fertőzés. Írd meg h mit mondott a doki. Remélem semmi komoly.Boldog baba várást!
2011. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!