Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha félidő körül derülne ki,...

Ha félidő körül derülne ki, hogy Down-kóros a babád, mit tennél?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 19:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy off leszek, de ilyenkor hogyan csinálják az abortuszt? Én úgy tudtam, hogy ilyen idős magzatot már meg kell szülni.
2011. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
azért kérdezem, mert felmerült bennem, ugynais nem csináltattam speciális szűrést, az első gyermekemnél megcsináltattam, de most nem volt rá lehetőségem, és belegondoltam, hogy mi lenne, ha a ritka, de annál súlyosabb esetek közül pont mi lennénk az egyik... valószínűleg én sem tartanám meg, mert épphogy be tudtuk vállalni ezt a második babát, és kiszúrás lenne mindannyiunkkal, ha egy beteg babát vállalnánk, bár nem tudom, lenne-e erőm elvetetni..
2011. júl. 28. 20:40
 13/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartanám meg, főleg ha kistesó, ugyanis a nagytesóval nagy kiszúrás lenne.
2011. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
55%

Nem tartanam meg.

Soha nem volt meg abortuszom, nem is akarom, hogy legyen, vagyok olyan hulye, hogy alapban is 3-4 gyermeket tervezek (a ferjemmel egyutt), de meg az otodiket is megtartanam, ha egeszsegugyi gond nem lenne.


De mivel mar van jelenleg ket gyeremekem, igy nem tartanek meg egy Down-os, vagy komoly betegseggel rendelkezo babat.

2011. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
55%
Biztosan nem tartanám meg.
2011. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
55%

Nos én fiatalon 17 évesen szültem. Akkor azt mondtam, hogy semmi pénzért nem vettetném el. De ismerek olyan embert akinek a gyereke down-kóros (30 éves) Épp hogy megtudnak élni. Nagyon sajnálom őket és tisztelem egyben, mert én nem tudnám azt csinálni amit ők nap mint nap.

Elvettetném.

2011. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
38%

Bennem is felvetődött néhány hete ugyanez a kérdés... Akkor arra jutottam, hogy mivel már van egy 2 évesem egyszerűen nincs jogom tönkretenni az Ő életét is. Önzőségnek tartanám, hogyha súlyos beteg vagy Down-kóros babát tartanék meg. Nem tudom elképzelni, hogy mi mehet végben ilyenkor egy anyában, nem is szeretném megtapasztalni! Hétfőn megyünk 4D-s ultrahangra + genetikai ultrahangot is kértünk, de ahogy egyre kevesebb nap van már addig egyre jobban összeszorul a gyomrom, hogy mi van ha azt mondják nem egészséges. Ugyan az első pillanattól kezdve járok dokihoz és több ultrahangon is túl vagyok már hiába azt mondták, hogy minden rendben nagyon félek, hogy tévedtek és még sincs... Van ismerős akinek a szülés után hónapokkal derült ki, hogy őrületesen nagy baj van a babával és belőle sosem lesz egészséges ember. Hét közben egy intézetben ápolják hétvégén otthon van. 2 és fél éves már a szüleit sem ismeri fel... Elképzelni sem tudom, hogy min mehetnek keresztül, bár van egy egészséges fél évesük ez nem jelent vigaszt, hogy a nagynak esélye sincs túlélni a gyerekkort.

Egy gyönyörű 2 éves és egy 15 hetes magzat anyukája

2011. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
37%

20:53 és 21:40

Miért tenné tönkre a nagytesó életét egy beteg kistesó?

2011. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, szerintem neked nincs gyereked, vagy fogalmad sincs milyen beteg gyereket nevelni. Ha egészséges tesó születik, a nagyobb akkor is megsínyli, mert kevesebb figyelem jut rá, de ha ráadásul beteg a másik gyerek, az állandósítja ezt az állapotot. Mindíg több gondoskodást, időt fog igényelni a beteg. Fejlesztésre, kell hordani, nem lehet vele ugyanazokat a programokat, nyaralásokat, egyebeket végigcsinálni, amire az egészséges testvérnek igénye lenne. És most ne a reklámok és filmek enyhén sérült down-os embereire gondolj, hanem a vedd figyelembe, hogy lehet súlyosan sérült fizikailag és értelmileg is. arról nem is beszélve, hogy milyen érzés, egy testvérnek még gyerekkorban esetlegesen elveszíteni a testvérét, ésvégignézni a testvére és a szülei szenvedését. Ha meg lehet előzni jobb ez mindenkinek. Önző dolog beteg babát megszülni.
2011. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm második terhességénél a vizsgálatok Down-kórra utaltak. Lélekben megjárta a poklot, de megtartotta, mert ennyi idős terhesen meg kellett volna szülnie. Ehhez képest egy makk egészséges és nem mellesleg gyönyörű kislánya született. Én is megtartanám, mert nem hiszem, hogy a nagyobb gyerekem vagy az én életem tönkretenné.

15 hetes km

2011. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!