Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha félidő körül derülne ki,...

Ha félidő körül derülne ki, hogy Down-kóros a babád, mit tennél?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 19:41
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Éppen azok miatt, amiket leírtatok, mert mindkét tábornak valahol igaza van. :( Remélem sosem kerülök ilyen döntéshelyzetbe, mert jelenleg fogalmam sincs, hogyan döntenék. :(
2011. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy a fogyatékos gyerekek családjai, hozzátartozói boldogok. Örömmel tölt el, hogy közelebb hozta egymáshoz a családot a sérült kislány. De igazából a kérdés az egyénre vonatkozott (Mit tennél?)! Én amint írtam nem tartanám meg! Ige is tönkreteheti a családot, mert vagy intézetbe adják a gyereket vagy az egyik szülő otthon marad ápolni és egy fizetés örökre kiesik.

Az másik kérdés ha születése után történik valami ami miatt sérült lesz, onnan nincs visszaút nincs meg a döntés lehetősége sem! Tudjátok az ismerős családba ahol az agysorvadásos kislány van (akinél a születése után hónapokkal derült ki a baj) tisztában vannak vele, hogy a kicsi állapota csak rosszabb lesz és végül meghal. Miért jobb egy olyan gyereket elveszíteni aki ugyan megszületett és emlékek fűznek hozzá, de hónapokon belül biztosan meghal? Nyilván egy magzat elvesztése is fájhat (szerencsére nem tudom, bár az egyik testvéremet elvetették, pedig egészséges lett volna)!

A gyönyörű 2 éves és a 15 hetes magzat anyukája

2011. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Szia!Én nem tudom mit tennék... Egyszer találkoztam egy ikerpárral ahol az egyik egészséges volt,másik Down kóros s mellette volt egy 3-4éves nagy tesó.

Mivel tudom hogy sokan gyerekre /akár betegre /vágynak igy lehet h nyilt örökbeadás keretében örökbeadnám.De mivel már van egy 15hós nagylányom és milyen boldoggá tesz hogy fejlődik,igy lehet megtartanám és vállalnám minden szomorúságával boldogságával.

Egyébként nekem relatív nincs semmi komoly betegségem de édesanyám igy is 18éves koromig fejlesztésre járt velem.(csupán annyi volt a bajom,hogy későn kezdtem járni,beszélni,nehezen tanultam irni olvasni..) Szóval az hogy valaki beteg vagy sem,nem indokolja h fejlesztésre kell-e járni vele vagy sem.25L

2011. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!