Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker kérdés. Ez most hogy...

Iker kérdés. Ez most hogy lehet? Rendben lesz minden?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy a hugom ikreket vár. Se a mi, se a férje családjában nem voltak még sosem ikrek. Úgy tudtuk, hogy az ikerterhességre való hajlam "örökletes" dolog. Mivel még sosem születtek ikrek a családban, ezért most mindenki aggódik, nehogy valamelyik elhaljon. Járt már így valaki? Megmaradt mind a két picúr?


2 éves kislány anyukája


2011. júl. 29. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A terhességek nagyon nagy százaléka ikerterhességgel kezdődik, csak mire odaérünk a dokihoz, felszívódhat az egyik babó.Nem kell, hogy legyen a családban ikerpár, csak ott nagyobb az esély.De a lehetőség mindenkinek adott!
2011. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért reménykedünk, hogy nem szívódik fel/hal el egyik magzat sem! Nagy az öröm :))
2011. júl. 29. 11:23
 3/12 anonim ***** válasza:
mennyi idös terhes a hugod?
2011. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
7+3 volt tegnap (doki szerint), első vizsgálat volt amúgy, nem akart hamarabb menni.
2011. júl. 29. 11:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én egyik babám 9 hetesen halt el... De a másik egészséges, itt mocorog a pocakomban :)

26 km

2011. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom! :( De azért gratula is!!!
2011. júl. 29. 11:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt sehol a családban iker, másodszorra nekem két gyönyörű ikerfiam született. 2 hét múlva 1 évesek.

Nem lesz semmi gond, csak pozitívan kell hozzáállni.

Sokan paráztatni próbáltak a terhességem alatt, hogy korababák lesznek, hogy ez lehet, hogy az lehet, be volt mindenki....Én nyugtattam mindenkit, hogy tudom hogy nem lesz bajuk, nem fognak sokkal előbb születni, érzem őket hogy srtam kölykök. Még a dokimat is én nyugtattam, mert a lányomnál is már korán nyíltam.

És igazam lett. :-) Igaz hogy egy hónappal előbb születtek, 2 nap miatt korababák, de 2 és 2,5 kg voltak, szóval korukhoz képest nem kicsik egyátalán.

Ne aggódjatok, vigyázzatok rá és számíts rá hogy a vége fele ha tudsz segíts neki, mert az enyhén mozgáskorlátozott állapot. Nekem is volt az utolsó hetemben segítségem, mert a lányom akkor volt 20 hós és hát már nem bírtam utána futni...

Sok boldogságot!

2011. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató választ, természetesen én mindenképpen segítek majd neki, ő is segített amikor én voltam terhes :)
2011. júl. 29. 12:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd, nekünk a genetikán mondtak kígyót-békát, mert nem stimmelt nagyon sok érték.

4 orvosnál jártam, mire valaki megkérdezte:

- Vannak ikrek a családban? - Vannak.

- Anyai ágon? - Igen.

- A 9. hét előtt járt nőgyógyásznál? - Nem.

- Akkor valószínűleg ikerterhességnek indult.


A bébivel semmi gond sincs azóta sem :)

24 heteske

2011. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hány petezsák volt? Egyformák voltak KB?

Tesómnak 6hetesen két petezsákja volt, de a doki mondta, hogy az egyik egy picit kisebb, és lehet, hogy csak egy baba lesz a végeredmény.

12hetesen már nyoma sem volt a második babának- szépen felszívódott-

de itt egy másik válaszolóval ellentétben minden vér és egyéb értéke lelete normális lett.

Egyébként nálunk vannak ikerek- mi is azok vagyunk tesómmal. :)

2011. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!