Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20-21 hetesen már lehet...

20-21 hetesen már lehet vásárolni?

Figyelt kérdés

Ti mit vettetek meg elsők között? A szoba még nincs kész, aug. végén festik!

Vennétek már bababútort? Vagy bármi mást?


2011. aug. 1. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

amíg nincs kész a szoba addig nem vennék bútort.

Vedd meg inkább az apróbb dolgokat. babakocsi, pelenkázó szivacs, kis kád, cumisüveg, meg ilyeneket, amik elférnek máshol is addig amíg a szoba elkészül.

2011. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

van, aki babonás és egészen addig nem vetet semmit, amíg már a szülőszobába nem tolták (mert ugye az rettentő érzés lehet, ha megvettél mindent és kiderül, h .. nem írom le inkább.. :(

van, aki már az 1. hónapban beszerez mindent

sztem ez Rajtatok múlik csak :) ha tudjátok a baba nemét, és pozitívan álltok a dolgokhoz (tehát nem azon stresszelsz, h meghal-e, vagy baja lesz, stb) akkor semmi akadálya a babaholmik beszertésének

és sok boldog pillanatot kívánok még így az elkövetkezendő hónapokra is :)))

2011. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Bármikor lehet vásárolni.

Az első 12 hétben még ugyebár elmondani sem szokás,aztán ahoyg növöget szépen el lehet kezdeni venni egy-két dolgot.


Az emberek 2 okból nem szoktak bizonyos ideig (hogy meddig,az mindenkinél változó) vásárolni.

Az egyik a babona, a másik meg,hogy megvárják amíg anatómialiag érett a magzat a méhen kívüli életben maradásra.


Én egyiket sem igazán vettem anno figyelembe, 15. hét körül már egy-egy pici ruhadarbot vettem. Nagyon sok dolgot egyesével vettem meg,tehát nem az volt,hoyg bementem a boltba és megvettem egyszerre 50 ruhát és az volt az első hónapokra, hanem egyesével különböző helyekről...


Na a lényeg a lányeg,hoyg persze,lehet vásárolni,amikor csak akarsz.

A drágább dolgokat (és esetleg azokat amiket nemének megfelelően választasz kimondjuk színben) azokat később venném,de egyébként nyugodtan.

2011. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem, nem vagyunk babonásak. Igazából én próbálok abban hinni,hogy ha már eddig minden rendben volt, akkor így is marad, továbbá, ha ő annyira jönni akart,hogy már jött az első hónapban, akkor velünk is marad!:)

Igazából lenne hely a bútoroknak addig, mert két gyerekszoba van, és Ő még csak az első babánk, tehát tudnánk hova pakolni.

Csak nem tudom,hogy hol kell kezdeni. Igazából a ruhákat még nem erőltetem, mert szerintem azokat a legkönnyebb megvenni!:)

Csak nem tudom,hogy mit szokás, mit érdemes először beszerezni!

2011. aug. 1. 08:44
 5/15 anonim ***** válasza:

16 hetes terhes voltam mikor megvettük a babakocsit a lányomnak. Bútorokat nem kellett vennünk, mert a kiságyat kaptuk, van egy nagy akasztós szekrény a szobában, egy komód és egy kisebb szekrény. Most a második babámat várom 17 hetes vagyok még ebben a hónapban valószínűleg megvesszük neki is a babakocsit!

Ha a babaszobát szeretnéd, először rendbe rakni, akkor szerintem kiságyat+ szekrényt vegyetek. Pelenkázó komódot is vehetek, mi azt nem vettünk, mert, már nem fért el szobájába és felesleges is szerintem. Vettünk egy kiságyra szerelhető pelenkázó lapot és azon pelenkáztunk. Most meg már ahol utolérem ott. :o)

2011. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

A színeket már tudjuk! A szobáét, meg a bútorokét is!

Babakocsit elvileg kapunk,bár már meg kellene néznünk,hogy egyáltalán jó lesz-e nekünk.:)

Akkor lehet,hogy megvesszük,amit már kinéztünk!

2011. aug. 1. 09:28
 7/15 anonim ***** válasza:
Én az a típus vagyok, aki nem vesz semmit. Ez van. Az elsőnek se vettem, mire hazamentem a kórházból, a férjem elintézett mindent. Babaszoba és minden belevaló. Most a másodikkal sem vettem még semmit. Bár a babakocsit erősen szugerálom már egy ideje :D Ruhát meg nem is igazán kell venni, meg semmi bababútort, mert az első szülöttről minden megvan.
2011. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj,hogy elég nagy felhajtás lesz egyébként is karácsony körül (elvileg akkor szülök), szóval utolsó pillanatra semmi esetre sem szeretném hagyni!:)

2011. aug. 1. 11:45
 9/15 anonim ***** válasza:

mi éppe fordítva vagyunk, az apróbb dolgokat veszem meg először, kisruha, törölköző, stb, mert azokat egyedül vásárolom. A kiságyat az utolsók közt vesszük, mert az a legnagyobb kiadás és azt kell a leginkább megnézni árfekvés-ügyileg, tehát elvileg azon gondolkozol a legtöbbet.

Mondjuk nálunk ez nem téma, mert ugyanolyan kiságyat veszünk, amilyen a fiamnak van. Tudjuk, mennyi és hol lehet megvenni. DE építkezünk, a köv. 1 évben szinte havonta-kéthavonta fogjuk átrendezni az egész lakást, így nincs értelme a kiságyat is egyik sarokból a másikba pakolni. Mást nem veszünk, marad a tesótól. De ha volna rá pénzem és helyem, lehet, hogy már megvenném, bár picit babonás vagyok még.

18 hónapos gyermekes, 19 hetes km

2011. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia. Én 20. hetes vagyok és már majdhogysnem minden megvan. Jövőhéten megyünk a babakocsiért, aztán már csak az apraja van (textilpelusok,törölközők és még sorolhatnám)

Te tudod már a pici nemét? Mikorra vagy kiírva?

Enyém eddig nem terpesztett de a doki szerint lánygyanús ): December 20-ra vagyok kiírva :)

2011. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!