Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztassatok légyszi! Pozitív...

Biztassatok légyszi! Pozitív lett afp-n a downom. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
0.59 lett az afp-m,a a downom pedig 1:145höz.(vérből 1:99,életkor alapján 1:712).Az első gyermekemmel 1:486 eredményem lett,0.69-es afpvel.Vele is aggódtam,de az azért bőven negatív eredmény volt.Holnap megyek dokihoz,remélem mihamarabb eljutok genetikára.Ma már szétbőgtem a szememet.Tudom,hogy elavult vizsgálat,blablabla,de attól még rendesen be vagyok tojva.A 12 hetes uh rendben volt,volt orrcsont,tarkóredó 1.2 volt.Most voltam 4d-n,ahol szintén minden oké volt egyéb szempontból,mert ugye a downt nem lehet uh.gal szűrni.Fogom kérni az amniocentézist,de addig megkattananok.Így is már feküdtem kórházban keményedésekkel,szóval pihennem is kéne,meg nem idegeskedni,de egyik sem megy.Mi lesz most?Ráadásul du vendégek jönnekés vágnom kell a jópofát.Bocs,hogy hosszú lettem,de ramatyul vagyok.
2011. aug. 1. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
Drukkolunk, nem lesz semmi baj! Szerintem ha később fogant, emiatt az afp előbb lett levéve, az indokolhatja a fals eredményt! Persze nem vagyok orvos, de nem mindegy, mikor veszik le az afp vért úgy gondolom! Szóval nem könnyű napok állnak előtted, de a négyes teszt eredményét már ma megtudod és ha jó, akkor azért kicsit megnyugodhatsz! Én ebben bíztam, amikor jó lett és nem csináltattam meg a szúrást és teljesen egészséges 3 éves nagylányom van! Fel a fejjel!
2011. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 A kérdező kommentje:
Holnap lesz vrévétel eredmény,meglátjuk mi lesz.Eddig úgy voltam,hogy ha nem lesz rossz az eredmény,akkor nem szúratom magam és biztos minden oké.De (tudom,hülye vagyok) ma reggel olvasgattam ilyesmikről fórumokon,és ez a felritkulásos dolog egyre inkább aggaszt.Mert neki mindkét oldalon van,és azt olvastam,hogy az nem jó.Tehát a véreredménytől sem fogok tudni megnyugodni.Ma megyek terhesgondozásra,megemlítem a dokinak,hogy mi újság.Mikor 4d-n voltunk,akkor is volt felritkulás,de a szonográfus azt mondta,ne foglalkozzak vele,mert ezek attól vannak,hogy fejlődik a kis agya és fel fognak szépen szívódni.Ezért egyáltalán nem is foglalkoztam vele.CSak ezek a hülye fórumok..(gugli nem a barátom).A doki meg úgy sem fog mondani semmit,mert rám fogja hárítani a felelősséget.Hát nem tudom,meglátjuk....
2011. aug. 4. 12:14
 43/83 anonim ***** válasza:

Szerintem az Istenhegyiben megbízhatsz. Ha ott azt mondják, hogy ne szúrass, akkor én nem mennék amniora. Interneten annyi mindent írnak... Két helyen is mondták neked uh-n, hogy a felritkulás gyakori, szerintem inkább ő bennük bízz (főleg, hogy látták is) ne a netes infokban.


Nehéz ez nagyon. mert bármit is mondanak, valószínűleg akkor sem fogsz megnyugodni, és nem tudom annak van e értelme, hogy végig izguld a terhességet... Viszont az amnionak meg van kockázata. :( Drukkolok nagyon, hogy olyan jó eredményeket kapj, hogy meggyőzzenek, hogy minden rendben!

2011. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam terhesgondozáson és egy jó nevű orvos helyettesítette az enyémet.Sokat nem tudtam meg tőle,de hát a sírógörcs kapott el,mikor kijöttem tőle.Szó szerint ezt mondta:"ha van egy száz százalékos módszer,akkor azzal élni kell,mert biztos nem szeretne olyan gyereket,akit a szülien és a testvérein kívül senki sem szeret,és biztos nem azért szül,hogy mindenféle fejlesztő foglalkozásokra hordja".Nekem ez borzasztó szarul esett akkor is,ha nem biztos,hogy beteg a babám.Megírom majd mi lett a vérvétel eredménye.Elvileg du. hívnak.
2011. aug. 5. 09:09
 45/83 anonim ***** válasza:
Szegénykém, próbálj meg valamennyire megnyugodni, az ilyen bunkót meg el kell felejteni, mert most az lenne a legfontosabb, hogy a helyzethez képest nyugodt legyél! Várjuk a fejleményeket! Drukkolunk!
2011. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te túlságosan belemerültél ebbe, se a családnak, se neked, de legfőképp a gyerekednek nem tesz ez jót.

Én nem hiszek a pszichológiában, de tegyél egy próbát, hátha tud rajtad segíteni egy pszichológus. Ilyen rettegésben nem lehet végig élni egy életet. Most fogant az a baba, számold ki hány vizsgálatot csináltattál már, és még ki kell hordanod, meg kell szülnöd és fel kell nevelned.

Hány helyre akarsz még elmenni és hány vizsgálatot akarsz ennek a nyomorult Down kórnak a kizárására?

És tudod hány genetikai rendellenessége és egyéb baja is lehet a magzatnak, gyereknek?

Megszületik, mit fogsz csinálni- vérvizsgálatot hetente meg veszel tesztcsíkot és nézed a vizeletet, székletet, hogy kizárhasd a betegségeket? Meg veszel egy orvosi szakkönyvet és abból nézed ABC rendben a betegséget és ha nincs baj, akkor keresel egyet?

Mert most már ott tartasz.


Jó nyilván más vagyok, mint te, de nekem alacsony lett az AFP-m, azt mondta a doki, nem jelent semmit a védőnő szintúgy és ennyi volt. Nem rohangáltam fűhöz-fához, elfogadtam, nem Down kóros a babám. És nem is volt az.

És nem keresgéltem soha betegséget, mert az úgyis megtalál.

2011. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:Nem az afp-vel van problémám,hanem hogy pzitív lettem down.ra.És igen,rohangálok ahány vizsgálatra csak lehet,amivel ki lehet ezt zárni,mert nem akarom megszúratni magam.így sok probléma van a terhességemmel,nem akarok plusz egy kockázatot.Nem látok bele mindenbe betgséget,de ezért igenis aggódom.van már gyerekem,vele nem stresszeltem semmin,de vele nem is volt ilyen eredményem és felritkult agya sem volt.

Kedves többiek:1:4200 lett a négyes teszt eredménye.Most már végképp nem tudom,kinek higyjek,de hétfőig van időm.

2011. aug. 5. 18:41
 48/83 anonim ***** válasza:
a 4 es tesz eredményem nekem is 100x jobb lett, nem kellett megszurni pedig engem is riogattak, én is voltam genetikán semmi baja a gyerekemnek és nekem is pozi lett az össze eredméyn, de már számokra nem emlékszem.
2011. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
És az orvosok mit mondtak erre az 1:4200-as eredményre? Ettől rosszabb eredménnyel is születtek egészséges babák, de nyilván ne ránk hallgass ez ügyben, hanem orvosi véleményre, hogy javasolják-e a szúrást. A négyes teszt eredménye kb. 85-90%-os pontosságú tudomásom szerint, legalábbis én erre emlékszem, amikor nekem csinálták.
2011. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 A kérdező kommentje:
Fogadott dokim nincs,ezt ma délután mondták.Hétfőn megyek uh.ra meg genetikára délelőtt,addigra megpróbálok gyorsban szerezni egy dokit,de hát ez ilyen kutyafuttában dolog lesz.Szóval leginkább a kettőnk döntése lesz. Nem is gondolkodnék semmin,ha nem lenne ez a felritkulás az agyában.(ami ugye egészséges gyerekeknek is lehet)
2011. aug. 5. 20:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!