Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26-án pozitívat teszteltem,...

26-án pozitívat teszteltem, majd 31-én éjjel hasgörcsökre ébredtem és véreztem is. Másnap délelőtt bementem a nőgyógyászati klinikára, ahol a doki azt mondta, hogy nem lát terhességet, sem vetélésre utaló nyomokat. Akkor most mi is a helyzet?

Figyelt kérdés
Készültünk a babára, megvoltak a tünetek is. 24-én kellett volna megjönnie, de nem jött. ... Azt mondta, másnap (azaz ma) csináljak reggel még egy tesztet, aztán 2 hét múlva még egyet, majd menjek vissza. Hát ma megismételtem a tesztet, igaz halványabb, mint a múltkori, de 2 csíkos.
2011. aug. 2. 09:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De, mindenképp elmegyek a saját orvosomhoz is, elvileg pénteken vagy hétfőn, elmesélem neki mi történt, aztán meglátjuk. Tegnap is eleve hozzá akartam menni, de mondták, hogy csak 11-től rendel, én meg teljesen be voltam parázva a vérzéstől meg a fájdalomtól, ezért siettem a kórházba. Szerintetek mondjam el neki, mi volt a kórházban, vagy csak a vérzést meg a görcsöt? Nem akarom hogy hülye akadékoskodónak nézzen, amiért nem hiszem el a másik orvos véleményét.
2011. aug. 2. 10:41
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el nyugodtan mi történt és mond, hogy szeretnéd kérni a vérvételt (ha magától nem jutna eszébe). Egy beutaló neki igazán nem tart semeddig.
2011. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mondhat vagy gondolhat barmit, de egy anyanak a gyermeke elete nem akadekoskodas, es ha egy kicsi eselye is van annak, hogy megmentheto a magzat, akkor kotelesek az orvosok mindent megtenni.

2 teszt nem lehet fals pozitiv egymas utan, hcg pedig csak baba eseten termelodik.

Sokkal nagyobb ovatossaggal kellene az orvosoknak kezelni az ilyen helyzeteket, mert lehet, hogy nekik aznap tevoltal az 5. hasonlo problemakkal kuszkodo paciens, de a te eletedben ez az elso eset, testileg es lelkileg is okozhat problemakat.

2011. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azért is bosszant a dolog, mert legalább egy vérvételre elküldhetett volna. Olyan lazán mondta az uh-s orvos, hogy ő nem lát terhességet. Tök elkeseredtem. A kezelőorvos meg próbált nyugtatni: nem baj, ha esetleg méhen kívüli, lehet még terhes később. Hát köszi! Tényleg az lesz a legjobb, ha elmegyek ahhoz, akihez 12 éve járok, nála szült anyukám 3-mat, meg a húgom is. Kíváncsi vagyok, ő mit fog majd tenni. Köszi a kedvességeteket!
2011. aug. 2. 12:33
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de azért leírom, hátha tanulságos. Nekem méhen kívülim volt, kivették az egyik petevezetékem, és majdnem meghaltam. Most újra terhes vagyok, szóval tényleg igaz, hogy lehet újra baba. 4 hónappal a méhen kívüli után sikerült. De most nem is ez a lényeg. Nekem 2-szer nézték el a méhen kívüli terhességet. Először azért mentem az ügyeletre, mert pozitív volt a tesztem és két hete össze-vissza barnáztam, sőt menszim is megvolt, de beteg voltam és nem gondoltam semmi rosszra, csak véletlen, hogy eszembejutott, hogy tesztelni kellene. Akkor az ügyeleten vettek vért szerencsére, de annak ellenére, hogy elég magas volt a Hcg-ém és már látni kellett volna a terhességet, mert már menszi alapján 7 hetes voltam, hazaküldtek. Majd elmentem a saját dokimhoz sajnos csak másfél héttel később fogadott!!!, ott is a rendelésen pozitív lett a tesztem, de azt mondta, hogy spontán vetélés és még mutatja, ennyi, de ha görcsölök azonnal hívjam. Alig értünk haza már görcsöltem, és irány ügyelet, dokimat hívtam, hogy gond van. Mondta, hogy a kollegái ellátnak, de holnap hívni fog, amint beért, hogy hol vagyok, otthon vagy a kórházban. Nem vettek vért semmit, hazaküldtek egy uh után, hogy hülye vagyok és menszi lesz. Én mint a kis illedelmes úttörő hazamentem és azt hittem meghalok olyan fájdalmaim lettek, de kibírtam másnap reggelig. Aztán a dokim másnap reggel azonnal behívott a kórházba és leszúrt, hogy miért nem kértem vérvételt és miért nem hívtam, hogy nem csináltak semmit. Bementem és pár óra múlva már a műtőben voltam, mert elrepedt a petevezetékem és vért került a gyomorüregbe. Azonnal kiderült volna a vérvétel alapján, hogy a hcg-ém nem csökkent semmit, még mielőtt bevéreztem volna, és akkor nem lett volna olyan nagy műtétem. Egyszerűen ha pozitív egy teszt azt figyelni kell, azt mondta nekem a dokim. Ő is beismerte, hogy hibázott, mert azonnal vérvételre kellett volna küldeni még amikor nála voltam, és mivel már régebben is pozitív volt a tesztem eszébe kellett volna, hogy jusson, hogy méhen kívüli is lehet. Jó lecke volt neki is, és nekem is, hogy ne hagyjam magam lerázni.Remélem nem lesz gond nálad, de szerintem kérjél vérvételt, ha az uh nem mutat semmit és még pozitív a teszt. Két nap különbséggel ismételjék meg, és akkor lehet látni mi van.
2011. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az kimaradt, hogy a házi orvos is tud hcg-ét nézetni. Oda is elmehetsz és kérhetsz beutalót.
2011. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ma reggel felhívtam az orvosomat, ő azt mondta péntekig várjunk, aztán ad egy beutalót, csináltassak újabb hüvelyi uh-t. Szerintem előtte megcsinálok még egy tesztet, aztán meglátjuk.
2011. aug. 3. 09:06
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Van valami fejlemény?
2011. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!