Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mamarexia! Mit gondoltok a...

Mamarexia! Mit gondoltok a témáról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Veszélyesen vékony kismamák?


Volt középsuliban egy osztálytársnőm, akinek volt valami betegsége (nem tudom a betegség nevét), de képtelen volt meghízni, csont sovány volt, az orvosok nem tudtak vele mit kezdeni, de amúgy teljesen egészséges volt (a soványságtól eltekintve).


Emiatt két vetélése is volt, nem tudta kihordani a gyermekeit. Aztán harmadjára szerencsére sikerült neki, most van egy másfél éves, gyönyörű kislánya.


Bocs, ha nem pont a témába illik, de gondoltam leírom.

2011. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudok erről a témáról,mivel nem érint engem sem és a környezetemet sem.

Nem is vagyok benne biztos,hogy ez egy létező fogalom, mármint a maga fizikális valójában.

2011. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, akik nem veszélyesen vékonyak, hanem a terhesség alatt aerobikoznak, sportolnak, diétáznak, vigyáznak, nehogy túl sok kiló szaladjon fel. Erről olvastam, hogy ez egy új jelenség, és el is nevezték rögtön "mamarexiának". Pl rögtön kikiáltották Rubint Rékát mamarexiásnak. Csak kíváncsi vagyok, hogy az érintettek, a kismamák mit gondolnak! Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 2. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
szia, én kismama vagyok, potom 90 kg, szóval én max dagirexiás lehetek.De engem egy dolog érdekel,hogy hogy bírják ki,hogy ne kajáljanak????Én ölni tudnék néha a kajáért.Szegény férjem...
2011. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Rubint Réka és akik tornáznak terhesség alatt, olyan szinten, hogy akár fogynak tőle már valóban betegek. Annak semmi akadálya, hogy egy kismama heti kétszer elmenjen kicsit tornázni, na de nem aerobikra. Vannak kimondottan kismamatornák. Bár én a rosszullétek miatt még gondolni sem tudok ilyenre.

Szeirntem a terhesség egy más állapot és egy kismamának arra kell törekednie, hogy a babája egészséges és nyugodt környezetben növekedjen, aki kalóriákat számolgat és a súlynövekedésén aggódik már nem nyugodt. Ilyenkor nem a súlyfelesleg a fontos, nem kell édességet enni és kész, minden mást viszont kell. Azzal sem értek egyet, akik szülés után rohannak a kilókat leadni. Egy babának szüksége van az anyatejre és a szoptatásra ezt pedig nem lehet bármilyen fogyókúra és aerobik mellett biztosítani.

2011. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Szia:)

MOst 24 hetes terhes vagyok, 57 kg-al kezdtem a terhességem, most 62 kg vagyok. Majdnem minden nap aerobikozom, sétálok, szobabiciklizem, és taposom. Nem végkimerülésig, de kellemesen elfáradok. Figyelek arra, hogy este 7 után ne egyek szénhidrátot, persze nem mindig tartom be, egészségesen étkezem, sok gyümölcs, zöldség, hús, hal..stb, napi 2-3 l folyadék. Nagyon jól érzem magam a bőrömben és a környezetem is ezt mondja. Vannak a környezetemben olyan kismamák, akik alig mozognak, már szinte vánszorognak, sosincs jókedvük, elhagyják magukat, nem szeretnek emberek közé menni, mert "sokat híztak". Szerinted én is mamirexiás vagyok, csak azért mert fogyelek magamra és az egészségemre? Ami persze a babám egészsége is egyben. Hát nem tudom...mi így érezzük jól magunkat és amíg tudok mozogni, fogok is.

2011. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én összesen 4 kg-ot híztam a szüléig (norm. súllyal született a babám)

Nem diétáztam, nem rubintrékáztam és nem figyeltem a kalóriákat.

Viszont a mozgás jól esett (nem aerobik, az igaz) de hegyet másztam, kirándultam stb...

Sz.tem aki normális, ésszerű keret között mozog, az nem tesz kárt a babában, sem önmagában.

Minden kismamának más mozgás esik jól. Van olyan is akinek a mozgástól égnek áll a haja.

Fogadjuk el, hogy különbözőek vagyunk.

A babáknak úgyis mindenki a legjobbat szeretné (szerintem)

2011. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Láttam a riportot, múltkor a tv-ben erről, és R. Réka kikérte magának, hogy pálcát törjenek ez ügybe felette.

Én meg mint kövér kismama kikérem magamnak, hogy a R. Réka féle kismamák törjenek pácát felettem, mert az amúgy se kevés induló súlyomra felszedtem még 20 kg-ot. Nem zabáltam, vizesedem borzasztóan, tehát tisztában vagyok vele, hogy java része víz, le is fog menni.Mostanában túlzásba esnek az emberek ezzel a súlymániával. Azt mondják a dokik 10-12 kg amúgy is leszalad rögtön szülés után. Ha meg rajtam marad 6-8 kg, amit le kell adni lesz@rom. Egy babát hordtam ki, szültem meg! Kissé túl van dramatizálva az egész. az, hogy mostanában szinte félnek a kismamák, hogy júj, meg jaj már ennyit híztam, mit fognak szólni stb..... Addig míg semmi probléma a leletekkel, mindenki egészséges addig sztem nem szabadna ezt így túl lihegni. Egyébként meg ezeket a koplaló kis"mamákat" nyakon kéne húzni. Szín tiszta önzőség, ahogy az is, hogy 6 héttel szülés után, már úgy akarnak kinézni mint 9 hónappal azelőtt.

2011. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem mindenki tegyen belátása szerint :) és ne más feje fellett törögesse a pálcát!
2011. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!