Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és terhes. Mi...

20 éves vagyok és terhes. Mi a teendő ezután?

Figyelt kérdés

Elég rosszkor jött ez az egész, ki is vagyok miatta, de a barátommal és a családdal úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Nagyon jól esik a család részéről is, hogy ennyire támogatnak és mellettem állnak, de még mindig nagyon zaklatott vagyok.

Fogalmam sincs, hogy mi a menete az egésznek, kit kell felkeresnem először, mikor-hogy, stb. Előre is köszönöm a segítségeket, tanácsokat, útmutatást!


2011. aug. 2. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jól döntöttetek! Nőgyógyász az első utad. Ott ő majd mindent elmond. El fog küldeni majd védőnőhöz. Ő is segíteni fog. Nyugi! Ne idegeskedj, nem tesz jót, minden rendbe lesz. És megy minden a maga útján. Csak szépen, természetesen. :)
2011. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is a nőgyógyász megállapítja a terhességet, és megadja a baba várható születési idejét - de lehet, ez már meg volt az esetedben. Aztán a védőnőhöz kell elmenned, ahova rendszeresen kell járnod terhesgondozásra. A védőnő területileg van kirendelve, ráérsz a 3. hónap környékén is elmenni hozzá. Ő állítja ki a terhességi kiskönyvedet - vagy mi is a pontos neve, és nyilvántartásba vesz. A nőgyógyász által adott leletet kell neki odaadni. Ezek után pedig az orvosod utasítása szerint kell majd járnod hozzá, illetve a különböző vizsgálatokra (pl. ultrahang, vérvétel stb.)

Érdemes lenne a neten körülnézned, van több babás oldal, ahol tájékozódhatsz, pl. picibaba.hu stb. Van egy-két jó kismamás könyv is, pl. A kismama terheskönyve a Sanoma kiadótól. Ez magyar, így a magyar szokások, vizsgálatok vannak benne. Érdemes megvenni.

2011. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És mindegy milyen nőgyógyász? Mármint most az elején, ha csak simán megvizsgál, megállapítja, hogy minden rendben van-e, stb, nem kell még felfogadni? Anyukámék szeretnék, ha orvost fogadnánk, de még azt se tudjuk mi merre hány méter... Még dokit is keresni kell és nem akarok kapkodni, de ahogy számoltuk, kb 5 hetes lehetek, úgyhogy hamarosan mennem kell az első vizsgálatra.
2011. aug. 2. 15:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű olyat keresni, akinek van jó ultrahangja, és egyértelműen látszik majd a terhesség. 5 hetes az még nagyon korai. egy hetet még mindenképp várj, addig informálódj! :) Első válaszoló (28h)
2011. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyből az első orvost felfogadni!

Ha szimpi,és mindennel meg vagy elégedve,minden kérdésedre kielégítően válaszol....akkor fellehet fogadni.Nem kell neki ígéretet tenni sem szerződést kötni:-)ha nem szimpi máshová mész és kész,majd egynél megállapodsz,akivel el tudod képzelni a szülést úgy érzed rá mered bízni magad.(Én Pesti vagyok és a Máv kórházat Podmaniczky,Rippl Róna sarkán tudom ajánlani )egy 2 gyermekes anyuka.

A kórház is nagyon jó szülés terén...de egyenlőre maradjunk a dokinál Dr.Tidrenczel Zsolt....Mindent elmond normálisan vizsgál,megkérdezi van e kérdés,kétely mit segíthet,neten utánatudsz nézni a Máv azaz most már ÁEK kórház oldalán kép is van róla,fiatal családos...mindenki elismeri....remélem tudtam valamicskét segíteni:-)

2011. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, még várok, azt olvastam, hogy 6 hetesen kell elmenni először dokihoz. De rengeteg doki van, egyet-egyet találok, mert egy csomó jót írnak róla, majd később rengetegen negatív véleményt olvasok. Egyszerűen fogalmam sincs, mit tegyek, már arra gondoltam, h felírok jó néhány nevet cetlikre és húzok egyet, lesz ami lesz. :( Nem beszélve arról, hogy össze kellene szednem magam, mert nagyon sokat sírok, pedig ez sosem volt rám jellemző, mindig is erős voltam. Ráadásul a szüleim is segítenek, nagyon jól kezelik a helyzetet, holott másoknál hatalmas balhék is voltak ilyenből. Még azt is mondták, hogy halasszak egy évet, majd nyugodtan fejezzem be utána a fősulit nappalin, segítenek nekem, ott lesznek, akármi is van.
2011. aug. 2. 16:01
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon köszönöm a válaszokat! Lassan kezdek kicsit képben lenni. :)
2011. aug. 2. 16:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Természetesen nem kell egyből felfogadni, de célszerű már a kezdetekkor ahhoz járni, akinél szeretnél szülni. Két lehetőséged van. Vagy van egy nőgyógyászod, akihez jártál és meg vagy elégedve vele. Vagy ha nincs, választasz egyet. Harmadik lehetőség, kinézed, hogy melyik kórházban szeretnél szülni, és ott keresel egy orvost.

Egyébként gratulálok a babához! Ne aggódj, minden rendben lesz, és tök jó fiatalon szülni, mert egyrészt könnyebben regenerálódsz, másrészt még csak 38 leszel, amikor érettségizik! Szép babavárást neked!

2011. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak meg vagy ijedve! :) Minden oké lesz! Csak még szoknod kell a gondolatot. Inkább örülj, hogy mindenki melleted áll, ez olyan jó! Jó helye lesz a babának. A sírást meg betudjuk a terhességnek ;) Első válaszoló 28h
2011. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, még rengeteg időd van! Semmiről sem vagy lemaradva.

A 6 hetes vizsgálat sem kötelező, de persze addigra már mindenki kíváncsi, így akkor szoktak először menni. De az első kötelező uh csak a 12. héten van, szóval addig bőven ráérsz.

Találd ki, melyik kórházban akarsz szülni és keress egy dokit, aki szimpi és oda tartozik. Aztán az első találkozás után még bőven ráérsz eldönteni, hogy felfogadod-e, v. nem. Egyáltalán nem is muszáj dokit fogadnod. Én 29 hetes vagyok, de még nem beszéltem a dokimmal a szülésről (felfogadásról), majd most a 30. heti uh-n fogok. Pedig nekem első pillanattól szimpi volt.

Jó babavárást! Tök jó, hogy a környezeted pozitívan áll hozzá, ne sírj sokat, nem tesz jót se neked, se a babának. Inkább örülj! :)

2011. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!