Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 év felett is lehet természe...

30 év felett is lehet természetes szülésem?

Figyelt kérdés
33 vagyok, első babával, és nekem úgy tűnik, hogy a huszonévesek olyan könnyen viselik a terhességet. Nem émelyegnek, nem álmosak, és 3-4 óra alatt megvan a babájuk. Aggódom, kezdem öregnek érezni magam mellettük :(. Van köztetek olyan, akinek 30 fölött is sikerült hüvelyi úton szülni mindenféle horror nélkül?
2011. aug. 3. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
31 évesen szültem természetes úton.bár a vajúdás hosszú volt.27 óra alatt lett meg a fiam.de ebből csak két órát töltöttem a szülőszobán.maga a kitolás nagyon gyors és könnyű volt. a fájdalom is bírható volt,bár csillagokat láttam,nem kértem fájdalom csillapítást.mihelyt megszületett,mondtam,hogy jöhet a következő
2011. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya. Szerintem ezt nem lehet általánosítani. huszonévesek közt is van nem is egy, aki nagyon nehezen szül. Pl. nővérem, anno mindkét babával iszonyatosan megszenvedett huszonévesen. Ezt a felmérést amúgy honnan vetted? Annyi igaz talán belőle, hogy a 25 körüli szervezet a legalkalmasabb a terhességre. Idősebben már nehezebben regenerálódsz és több a veszélyeztetettség. De 33 évesen abszolút nem vagy sem öreg, se túl veszélyeztetett. Én 31 vagyok és 29 hetes. Minden jót és kitartás!
2011. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"huszonévesek olyan könnyen viselik a terhességet. Nem émelyegnek, nem álmosak, és 3-4 óra alatt megvan a babájuk"


:) Ezzel azért nem értek egyet. 24 éves vagyok, a 7-12.hétig borzasztó rosszulléteim voltak + kb. három naponta hányás is. A 24. héttől olyan álmossági-rohamok törtek rám, hogy a buszon is képes lettem volna elaludni :) A babám sem lett meg 3-4 óra alatt, 13 óra vajúdás után bújt ki :)

2011. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
majdnem 34 évesen szültem természetes úton a lányomat 3 éve. Egyetlen "problémám" terhesség alatt az iszonyú fáradtság volt. Éjjel 1-kor megrepedt a burok, 06.09-kor megszületett a lányom.
2011. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 31 évesen szültem a fiamat mindenféle komplikáció nélkül, természetes úton.
2011. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28 és 37 évesen szültem terméáészetes úton 2 nagy babát.
2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát 22 évesen szültem először komplikáció nélkül, DE 20 hétig napi 30-szor hánytam.

28 évesen szültem 2-szor, ikreket, egyiket simán, másikat császárral, 20 hétig hánytam.

36 évesen szültem természetes úton 36 hetes halott babát.

38 évesen szültem természetes úton a 4. gyermekemet, simán komplikáció nélkül.

Mind a 4 terhességem alatt rosszul voltam, iszonyat sokat hánytam, kórházban is voltam vele.

2011. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok! Köszönöm a sok választ! Azt hittem, az én készülékemben van a hiba, és csak az ilyen vén banyák álmosak és émelygősek, mint én, és előre borítékolhatom a császárt is. Köszönöm a reményt, amit adtatok, hogy lehet természetes szülésem is akár :)
2011. aug. 3. 17:02
 9/9 A kérdező kommentje:
12.45-nek: Nagyon tisztellek, azért, amit végigharcoltál ezekért a pici emberekért!
2011. aug. 4. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!