Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Máv Kórházba tartozom de nem...

Máv Kórházba tartozom de nem szeretnék ott szülni. Nincs fogadott orvosom. Nem is lesz sajnos. A Szent Imrében szeretnél szülni. Lehetséges ha igen mi a módja? 32hetes KM.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy tudom, h akkor, ha nincs fogadott orvosod, ott kell szülnöd.

Tavaly legalábbis még így volt. Ha bp-i vagy, akkor lehet, h nem, de én vidéki vagyok, nálunk ez a rendszer.

Bár nekem 2 sz*r kórház közül kellett volna választanom, így inkább fogadtam dokit. Nagyon örültem volna, ha a MÁV kórházhoz tartozom! Sajnos nem.

Lehet, h azóta változott a helyzet, nem tudom. Talán más jobban tudja.

Ha gáz van, tuti, h a legközelebbi kh-ba visznek, ha a babával van vmi, akkor meg olyan helyre, ahol van PIC, pl SOTE II.

2009. ápr. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Én ugyanígy vagyok, nem ott szretnék szülni ahova tartozom, és nincs fogadott orvosom. Felhívtam a kiválasztott kórházat és azt mondták nem mehetek, ha nics ott orvosom. Ez kicsit a 22-es csapdája, ha nem akarsz magánhoz menni, mert nem is tudsz választani, hiszen nem fogadnak, amíg nincs ott orvosod. Én is kinéztem ott egy orvost, de nem jutottam el hozzá. Ez kb. 2 hete volt, úgyhogy friss infó sajnos. Azt viszont nem tudom, hogy minden kórházra vonatkozik-e, de mivel az előző válaszoló is ezt írta ezért gondolom. Én a SOTE I-en próbálkoztam és a Bajcsyba tartozom.
2009. ápr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Én is a Szent Imrébe megyek (kb.11 nap:), és fogadtam dokit, hogy oda mehessek. Egy ott dolgozó orvos nálunk rendel hetente 1 napot, őt kértem fel. sajnos csak így tudtam oda menni.

Lehet, hogy a Bp-i lakosokkal más a helyzet. Hívd fel a szülőszobát, ott meg tudod kérdezni. Én is így csináltam.

2009. ápr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most itt engem megdöbbentettek a válaszok.

Ugyanis én is vidéki vagyok, nem a Szt. Imrébe tartozom, nem szeretnék dokit fogadni, viszont ott szeretnék szülni. Levelezést folytattam a kórházzal és azt a választ kaptam, hogy semmi akadálya hogy a szülés megindulásakor oda menjek, ott szülök ahol akarok. Csupán a kórház igazgatójától, Prof. Rákóczitól kérelmeznem kell, ha év vége felé szülök és esetleg nem férek bele a "keretbe". Megvannak az emailek.

Te is emailen keresd meg Őket, a kórház honlapján fel lehet venni velük a kapcsolatot és válaszolnak. Írásban azért jobb, mert azért felelősséget kell vállalniuk, míg a szó elszáll.

A levelezést tavaly októberben folytattam, sajnos azt a babát elveszítettük. De most ismét várandós vagyok és újra felveszem Velük a kapcsolatot.

Az tény, hogy nem szeretik fogadott doki nélkül fogadni a szülő nőket, a levélben is többször próbált rábeszélni az orvos fogadásra. Így nem tudom, hogy esetleg más lesz-e a bánásmód szüléskor.

Én úgy szerettem volna, hogy csak szülésznőt fogadok, úgyis Ő vezeti a szülést és akkor mégsem vagy idegen.

2 gyermekes, 6 hetes km.

2009. ápr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg ha megindult a szülés bárhol fogadniuk kell, és le kell vezetniük a szülést,mert ez sürgősségi ellátásnak számít.Egyébként én meg hallottam valami olyanról, hogy a kórháztól kell kérni egy befogadó nyilatkozatot (asszem így hívták) és akkor semmi akadálya hogy ott szülj ahol akarsz.Csak pl. ha mentőt kell hívni akkor ők a lakhelyhez lek közelebb eső kórházba fognak vinni, kiv. ha van ilyen nyilatkozatod.Legalábbis tavaly amikor szültem ezt hallottam.
2009. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most jelentem be magam ideinglenesen a nagybátyámhoz a Bartók Béla útra a védőnőm tanácsára,hogy a Szent Imrébe szülhessek.Különben az I,II számú klinikára kellene menem.33 hetes kismama
2009. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!