Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos benőtt a nagylábujjam...

Sajnos benőtt a nagylábujjam körme a húsa és be is gennyesedett, duzzadt és piros. Betadine-t nem használhatok a jód miatt de így mégis mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Három hetem van hátra a szülésig, nem szívesen mennék el a sebészetre most kivágatni. :(
2011. aug. 5. 18:35
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem kell rögtön bántani engem, hogy miért keresek kifogásokat ... Nem erről van szó, csak rengeteg dolog van még amit el kellene intéznem. Ugyanis a párommal most lesz az esküvőnk ami egy családon belüli haláleset miatt tolódott ki idáig ... Ezen kívül a költözés sem volt egyszerű menet, sajnos sok minden történt ami miatt csak halasztódtak a dolgok. Rengeteg problémám van és nem akartam rögtön műtétre menni mivel ha jól tudom pihentetni kell a lábat utána és vastag kötés is van rajta úgy meg érdekes lenne kedden férjhez menni. Persze, az első a baba egészsége és az enyém, de azt írta egy hozzászóló, hogy biztosan nagyon fáj és nagyon csúnya. Én erre reagáltam, hogy nem mondanám csúnyának mert tűhegynyi a gennyes hólyag rajta és nem fáj csak ha pl. véletlenül belerúgok valamibe, vagy erősebben hozzáérintem valamihez. De rögtön le kell hurrogni, hogy csak kifogásokat keresek és minek jöttem ide tanácsot kérni ... Talán azért mert reméltem, hogy találok itt olyan várandós kismamát, aki küszködött hasonló problémával és műtéti eljárás nélkül el is múlt neki, kezelés segítségével...
2011. aug. 5. 20:05
 12/26 anonim válasza:
Én három hónapot vártam és csak utána mentem el orvoshoz. Addig többször is megpróbáltam kivágni de egy idő után már zoknit se tudtam húzni. Teljesen be volt gyulladva ezért elmentem az orvoshoz aki dunszt kötést tett rá amit naponta cserélt egy pár napig. Utána kikellett vágnia,de már annyira be volt gyulladva hogy érzéstelenítő injekciókkal is éreztem ahogy eltávolította. 15 percig tartott a műtét és azt hittem sose lesz vége. Nem ajánlanám hogy várj-valószínű hogy nem vágja ki csak tesz rá kötést de akkor is valószínű hogy jobb lesz utána. Remélem segítettem!!!
2011. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Megint a második vagyok.Mielőtt műtétre mentem,én is pedikűröshöz jártam,és átmenetileg ő is meg tudta csinálni,de nekem utána rendszeresen kellett járnom,viszont a műtét óta minden rendben van.Ha tényleg nem olyan vészes,akkor egyelőre a pedikűrös is jó megoldás lehet.Mások miatt pedig ne berzenkedj,csak nyugalom!
2011. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Menj el a sebészetre. Ez nem játék. Olyan szurit is tudnak adni, ami nem árt a babának. Egyébként nekem is kivágták, szülés után 3 héttel. Szoptattam, és olyan érzéstelenítőt kaptam, ami nem árt a babónak. Amikor beadják a lábújjadba a szurit, az kicsit kellemetlen, de kibírható.
2011. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
A párom Édesanyja manikűrös ill. pedikűrös Ő javasolta a dunszt kötést is, valamint a vizes borogatást de a betadine-t is csak azt ugye nem használhatom. Legutóbb az oktatója vágta ki a körmöm aki meglehetősen régóta benne van a szakmában. Akkor most mit tegyek, ez nem várhat? Nem gondoltam, hogy ennyire súlyos ...
2011. aug. 5. 20:51
 16/26 anonim ***** válasza:

Legjobb rá a spange, főleg, ha most lesz az esküvőd, és járni is akarsz. http://www.youtube.com/watch?v=8aebvmtjaL4

És addig, amíg nincs a köröm alatt gyulladás, csak a szélén, és ici-pici. (szóval nem láng vörös a lábad, vagy ha kézzel megnyomod, folyík a genny). Aloe vera First spry, ha van otthon, akkor sokat segít, vagy Bioptron lámpa.

2011. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ma éjszaka megpróbálom paradicsomos dunszt kötéssel enyhíteni a gyulladást, azt olvastam az jó rá. Egyébként a köröm alatt nincs gyulladás csak a sarkában egy nagyon picike, egészen közelről látható hólyagocska. Ha nem múlik el holnapra akk kénytelen leszek a sebészetre menni. :(
2011. aug. 5. 21:14
 18/26 A kérdező kommentje:
Most néztem meg délután óta újra a körmöm és kipukkant rajta a gennyes hólyag, már csak piros. Hogyan tartsam "tisztán", mármint, hogy ne fertőződjön el? Továbbra is maradhat a paradicsomos kötéses ötlet?t
2011. aug. 5. 21:25
 19/26 anonim ***** válasza:

Nekem is be van/volt nőve, gennyes is volt. Már régebben kb. 4-szer kellett kivágni, egyszer le is vették, így az első utam nem a sebészetre vezetett.

A neten találtam egy megoldást, és nekem úgy néz ki, bevált: egy kis darab vattát be kell tuszkolni úgy a köröm alá, hogy megemelje picit azt a részt, ami be van nőve. Így ki tud nőni a sebből. Nem mondom, hogy nem fájt, mert de. Szar volt. De 2-3 napig csináltam, most már nem gennyes, és feleannyira sem fáj.

Ami tuti, hogy ne piszkáld! Ne akard kivágni, hidd el, csak rosszabb lesz.

Amúgy én a gyulladást Aloe Vera spray-vel fújtam.

2011. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én tuti nem tenném rá a paradicsomot,mert + gyulladást okoz, de te tudod. Alkoholt inkább (pl:arcszesz, kéz fertőtlenítő), az legalább fertőtleníti.
2011. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!