Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vagyok, nagyon...

18 hetes vagyok, nagyon fáradok, napi 8 órán át ülőmunkát végzek, és nagyon nem érzem jól magam, felvesznek vajon táppénzre?

Figyelt kérdés
nincs fogadott orvosom
2011. aug. 8. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Az sztk-s orvos felé jelzed, hogy nem érzed jól magad és ő ad majd egy igazolást, amivel mehetsz a háziorvoshoz, hogy vegyen fel táppénzre.

Normális doki simán ad igazolást, a legtöbbjük együttérző a kismamákkal!

2011. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont mostanában szigorítottak a táppénzen. Magándoki szerintem felvenne, de ülő munka mellett sztk-s orvos ill. háziorvos nem biztos. Találj ki valamit!
2011. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A változások nem a dokikra vonatkoznak, azzal egy doki nem fog foglalkozni mennyit kap a kismama. Ha rosszul vagy, akkor - normális doki esetében - azzal fog foglalkozni és ad neked igazolást, hogy elmehess táppénzre!

Nem az a lényeg, hogy ülőmunka, hanem az hogy rosszul érzed magad, keményedsz vagy bármi, és ezt figyelembe kell vennie egy orvosnak. Az már más kérdés, hogy most kevesebb lesz a táppénz, mint volt, de ez a dokinak lényegtelen, az egészséged és a baba egészsége fontosabb.

2011. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A dokinak annyiban nem lényegtelen,hogy minél több ember van táppénzen, annál többet fizet a tb. Mert,ha jól tudom a nagy részét a TB fizeti! Barátnőmet most nem írták ki táppénzre, az orvosok is "be vannak fenyítve"!
2011. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 3 éve jártam így. 6 hónapos terhes voltam, amikor betelt a pohár, mert minden bajom volt (vizesedtem, a doki állandóan azt mondta, hogy sétáljak sokat, rakjam fel a lábam, amilyen gyakran csak tudom). Ezt persze egyiket sem tudtam megoldani, mert olyan volt a beosztásom... Egyik reggel elmentem az orvosomhoz, elmondtam neki, hogy a munkámból kifolyólag nem oldható meg az, amit mondott, szeretném, ha adna igazolást, hogy el tudjak menni betegállományba. Ő leírta egy papírra, hogy az ülő munkától megereszkedett a méhem, és javasolja veszélyeztetett terhesség miatt betegállományba felvételemet. Na, több se kellett, másnap már csak összepakolni mentem be és elköszönni. Persze kapott egy kis pénzt ezért az orvosom (ha jól emlékszem 5 ezret adtam neki). Szerintem nincs veszteni valód, próbáld meg, legfeljebb azt mondják, hogy nem.
2011. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem pénzt sem kellett adni. Ülő munkám volt, de egy percre sem lehetett felállni, mozogni, nagyon fájt minden nap estére a hasam. Ezt elmondtam a dokinak, és már adta is az igazolást. Nem kellett pénzt adnom érte.

Bátran kérdezz rá, ez most a baba érdeke is!

2011. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!