Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt epekőves kismama? És...

Van itt epekőves kismama? És olyan, aki már megszült?

Figyelt kérdés

Én elégé elvagyok keseredve, mert epekőves lettem. Tartom a szigorú diétát. De viszont rossz a véreredményemben a májfunkció. Ami a háziorvosom szerint hasnyálmirigy gyulladáshoz fog vezetni. Lenne egy megoldás az EST. Ami azt jelenti, hogy gyomortükrözésből átnyúlnak az epehólyagba és megvágják azt, hogy a kövek távozzanak a bélbe. De viszont a nőgyógyászom meg azt mondja, hogy ezt ne engedjem, mert ha valami nem sikerül a babának is baja lehet. Csináltak már valakinek ilyet. Kérlek irjatok

25km


2011. aug. 17. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Jaj, sajnálom, h rossz tapasztalatról kell írnom. Az unokatesóm felesége görcsölt be a terhessége alatt, de akkor még meg sem vizsgálták. Amikor a fia 3 hónapos volt, besárgult, hányt, kórházba ment. Nála is emellett a tükrözéses műtét mellett döntöttek. Másfélóra huzavona után semmit nem értek el (mindezt csak gyenge szedációban, szóval ő emlékszik dolgokra). Másnap még fél órára újra próbálkoztak végü vmi két hét múlva műtötték hason keresztül, mert az orvosa nyaralni ment. Már első helyen a hasi műtétet kellett volna. Sztem, ha rossz a májfunkciód, akkor inkább szigorúbb orvosi felügyelett kéne lenne, hátha kibírod legalább a 30. hét utánig. Nagyon szorítok, h minden rendben menjen! Írj majd, h hogy s mint vagy.
2011. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi de... A hasnyálmirigy gyulladás nagyon rövid időn belül halálhoz vezethet, és a kezelése sem túl ártalmatlan egy magzatra nézve, míg egy baba elvesztése... Tudom, ezzel nem sikerült megvigasztalnom, de neked lehet még babád, de belőled több sosem lesz.

Nagyon nézz utána az orvosnak, többet is kérdezz meg, hogy mi a véleménye, ne csak egy orvost hallgass meg. És a családoddal is beszéld meg.

2011. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a 26. héten görcsölt be elsőnek az epém. Én nem tudtam mi az akkor még. Ügyeleten mondták hogy valószínű a húsvéti menütől volt. Ok, gondoltam sok volt a sonka+tojás. Aztán 34. héten is begörcsöltem. Akkor megint gondoltam nem megfelelően ettem. de egyik orvos sem közölte velem hogy valószínűleg köveim lehetnek. Aztán ahogy megszültem, még bent a kórházban folyamatosan görcsöltem. Aztán itthon még 2 hónapig szenvedtem mire elmentem sebészetre és kiszedtek 22db egészbors nagyságú követ, meg a hólyagomat. azt hittem frankó lesz minden, aztán hiába tartottam az iszonyatosan szigorú diétát a görcsök csak nem szűntek. Háziorvosom elküldött sürgősségire kórházba, és ott derült ki hogy bár a sebész kivette az epehólyagot, és jól megcsinálta a műtétet, de az epevezetéket nem tisztította ki és totál bele volt mint a gipsz ragadva az epekővek meg epehomok. Ezt a te általad is említett módszerrel kitisztították. Iszonyat kellemetlen dolog de megérte. Rá egy évre hasnyálmirigy gyulladásom lett... Ki tudja nem e ennek a sok epebajnak az utóhatásaként. De ma már immár 1 éve végre elmondhatom hogy egészséges vagyok. Ha bírod, szerintem várd meg vele a szülést és utána csináltasd meg. egyébként is hasonfekve enyhén kitekeredett pózban csinálják meg a beavatkozást, és valami kábító injekciót is adnak, szóval egyik sem tenne jót a babádnak.
2011. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én 24 hetes terhes vagyok. Még nem tudom tutira, hogy epekövem van, vagy valami más e a baj. Már 3-szor begörcsölt a jobb bordáim alatt a hasam felső része. Olyan érzés volt, mintha "beszorult volna a levegő" csak erősebb. Lefeküdtem, és meg se tudtam mozdulni, levegőt is nehezen kaptam, aztán pár perc múlva elmúlt. A labor eredményeket most várom. De ezek amiket írtok, ijesztőek. Aki írta, hogy görcsölt, az pontosan hol és mit érzett?
2011. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is, én igaz csak tíz hetes vagyok még, jobb borda ív alatti fájdalom, azt érzem amit az előző hozzászóló írt, be vagyok carva, hogy epekő, jövőhéten megyek vele dokihoz,bocs, hogy belekotyogtam de azt hiszem nagyon is érdekel engem is a téma, előző válaszolótól kérdezném, milyen eredményekre vársz ezzel kapcsolatban?
2011. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

májfunkció, meg valami májműködést említett a doki a laborral kapcsolatban. Meg majd lesz hasi uh amikor megnézik az epét, májat stb..

Sokat ég a gyomrom is, de az a terhességtől lehet szerintem.

2011. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem, köszi, nekem is volt vérvétel de az az első nagy vérkép meg nem tudom még miket néznek , egy hónap múlva lesz csak eredménye, de gondolom ott nem nézik a májfunkciót, na de majd kiderül, jövőhéten okosabb leszek én is. Köszönöm a válaszodat.
2011. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem kértek egy plusz vérvételt, a kötelező terhes laborokon kívül. Neked milyen gyakran van ez a görcs? Mert nekem a terhesség elején kezdődött, aztán volt hogy egy hónapig semmi. Aztán megint.. nem tudom mi váltja ki.
2011. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem már terhesség előtt két hónappal kezdődött, főleg kajálás után, de van olyan is, hogy egyszerűen amikor fekszek és az oldalamra fordulok akkor nyilal, szúr szinte levegőt sem kapok és fáj, pár percig tart és elmúlik, dokinak még nem mondtam van, hogy pár napig nem érzem, aztán újra, tehát heti hét napból kb ötször jelentkezik, én jövőhéten megyek a háziorvoshoz, mert a védőnő mondta, hogy menni kell a kiskönyvvel oda is, ekg stb, és remélem mond valami okosságot.
2011. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!