Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12 és 13 hét között vagyok....

A 12 és 13 hét között vagyok. Előzőleg volt 2 vetélésem ezért utrogestant és duphastont kaptam amit pár napja kellet abbahagynom. Ha eddig nem volt semmi baj akkor már nem lesz?

Figyelt kérdés
Eddig kerültük a szexet,nem doki javaslatra hanem mert én féltem,de tegnap kényeztettük egymást,de nem szeretkeztünk.A csiklón keresztüli orgazmustól sem lehet baj?Holnap megyek uh-ra és izgulok,múlt héten is voltam uh-on és minden rendben volt,nem győzött integetni az én bébim!
2009. ápr. 14. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos recept nincs: a terhesség során bármikor felléphet probléma, de az tény, hogy a 12. hét után csökken a vetélés veszélye.

Az orgazmus és maga a nemi élet ilyen idős terhességnél nem okozhat problémát, hisz a baba már rendesen megtapadt és gondolom jól is fejlődik.

Tudom, hogy nehéz nem aggódni (én is túl vagyok már egy vetélésen), de próbáld meg élvezni a terhesség minden napját! Ez nemcsak Neked, hanem a babádnak is jót tesz!


Boldog és gondtalan babavárást!

30 hetes ikres kismama

2009. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szedtem Duphastont a 12. hétig, mert bevéreztem és többször begörcsölt a hasam. A 12. hetes Uh-n azonban mindent rendben talált az orvos, így nem kellett tovább szednem.

A szex-et Mi is hanyagoltuk, Én is tartottam tőle nehogy baj legyen. De aztán 13.-14 hét között csak megtörtént a dolog, szeretkeztünk a párommal. Másnap kicsit félve mentem a Wc-re, nehogy vért találjak a fehérneműn, de szerencsére nem volt semmi baj. Azóta Uh-n még nem voltam, de mivel már éreztem többször mocorogni a kis pocaklakót (2. terhesség, így már tudom, hogy ez az)biztosan nem lehet baj vele.

Így szerintem Nálad sem okozhatott bajt az orgazmus.

A 12. hétig valóban a legnagyobb az esélye a vetélésnek, de sajnos ezután sem lehet teljesen biztos az ember, hogy végig megmarad a terhesség. Sajnos bármikor megtörténhet a legrosszabb, de nem ebből kell kiindulni. Fontos a pozitív hozzáállás, mert nem szabad végig stresszelni a 9 hónapot, mert az árt a legtöbbet a babának és mamának egyaránt.

15 hetes kismama

2009. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!