Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetesek vagyunk! Ma megsimog...

10hetesek vagyunk! Ma megsimogattam egy gyereket, aki rózsahimlos! Utána szóltak,hogy vigyázzak!Nem tudom mennyi lehet az esélye, hogy elkaptam?

Figyelt kérdés
Vagy azért ehhez hoszabb ido és szorosabb kapcsolat kell,hogy megfertozzon?Nagyon félek!
2009. ápr. 14. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha voltál már rózsahimlős, akkor elvileg védett vagy, nem lehet gond.
2009. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,ezt tudom!Csak nem emlészem rá,hogy lettem volna rózsahimlos!Csak a bárányhimlorol tudunk!
2009. ápr. 14. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
"A lappangási idő 14-21 nap, de a rubeolás beteg fertőzőképessége a kiütések megjelenése előtt 5 nappal kezdődik és a kiütések megjelenése után mindössze 5 napig tart. Kivételt képeznek a rubeolás fertőzéssel világra jött újszülöttek, akik hónapokig üríthetik a vírust, ezért nagyon fontos az oltatlan gyermekektől és a várandós nőktől való távoltartásuk." Én ezt találtam a témában. Nem tudom segít-e.. Anyukád se emlékszik, hogy voltál-e rózsahimlős?? Esetleg a gyerekkori kiskönyved nincs meg nála? Abba elvileg beírták, ha voltál...
2009. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen szolgáltatás, hogy ügyfélkapu a magyarország. hu-n, de ahhoz, hogy regisztrálj, el kell mennni a területileg illetékes önk.-hoz vagy városházára (ott le van írva), ahol kapsz egy kódot, így a TAJ számod beírásával visszamenőleg meg tudod nézni, hogy milyen betegségeid voltak. Nem pontos, amit írtam, de ez alapján már el tudsz indulni. Egyszer én is hasonló cipőben voltam, de szerencsére nem lett semmi probléma, ígY a regisztráció is elmaradt. DE nézd meg, hogy hogyan terjed! Nem csak cseppfertőzéssel?

27. hetes kismami

2009. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!