Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? 15 hetes...

Mit csináljak? 15 hetes kismama vagyok, szombaton államvizsgázom. De nem tudok koncentrálni a tanulásra (90 tétel), amit eddig megtanultam elfelejtettem, káosz van! Sokat idegeskedek miatta.

Figyelt kérdés
A következő novemberben lesz. Már pár hete próbálom tanulni az anyagot, de nem megy a koncentrálás, és amit azt hittem tudok, már nem tudom! Aki pocakosan ment államvizsgára hogy csinálta???
2009. ápr. 15. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én nem pocakosan menetem államvizsgázni, de szerintem TELJESEN NORMÁLIS amit érzel. Én ugyanígy voltam államvizsga előtt. Ne izgulj! Olvasgasd a tételeket. Nekünk azt mondták, hogy 15 mondatot tudjunk mondani minden tételhez, mert akkor már megvan a kettes! :))
2009. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Most úgy érzem egy ép mondatot sem tudnék mondani... remélem ott nem így lesz. És főleg remélem hogy nem árt sokat az izgulás a babának! Nagyon izgulós vagyok.
2009. ápr. 15. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kb. 8 hónaposan államvizsgáztam (+ két kicsi), amikor megkaptam a tételt majdnem elsírtam magam, de aztán lassan megjöttek a gondolatok.:-)) Olvasgasd talán megragad vmi! Én végül négyest kaptam. Túl leszel rajta, ne halogasd novemberig!
2009. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a 4 államvizsgámból 2-őt még pocak nélkül, a 3.-at 30 hetes terhesen csináltam meg, a 4.-et pedig akkor, amikor 10 hónapos volt a kisfiam.

Úgy gondolom egy államvizsga akár terhes az ember, akár nem, idegeskedéssel jár. Én mikor terhesen készültem az államvizsgára (ráadásul munka mellett, mivel levelezőn végeztem a jogot) úgy voltam vele, hogy nekivágok, megpróbálom, de próbáltam nem idegeskedni annyit. Ha nem sikerül hát nem sikerül, nem dől össze a világ, majd megyek legközelebb. Mivel úgyis gyeden leszek, nem kell azonnal a diploma a munkahely miatt sem. Annyit meg nem ér egy államvizsga sem, hogy kiboruljak, túlstresszeljem magam és ezzel a babát veszélyeztessem. Persze Én is nehezebben tudtam koncentrálni, pláne, hogy 30 hetesen már aktívan érzed ahogy mocorog a baba a pocakodban és sokkal fáradékonyabb is vagy, mint a terhesség elején. Persze nem jutottam Én sem a tételsor végére, de bíztam benne, hogy sikerül belehúznom olyanba, amit tudok.

Aztán elmentem vizsgázni és sikerült is.

A 4. államvizsgát azért halasztottam a szülés utánra, mert már eléggé közel lett volna a szülés kiírt időpontjához és nem mertem kockáztatni. De baba mellett is meglehet csinálni, elsőre sikerült a 4. államvizsgám is.

Úgyhogy fel a fejjel, kitartás! A tételekkel jutsz ameddig, jutsz, elmész és megpróbálod hátha sikerül belehúznod! Az pedig, hogy nem jut eszedbe semmi, vagy kavarodik minden a fejedben, szerintem tök természetes és nem csak terheseknél.

2009. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ne izgulj, ott minden eszedbe fog jutni. Az államvizsga tételek általában olyan dolgokból állnak, amit az évek során tanultunk, Zh-t írtunk belőle, szigorlatoztunk, csak kicsit összetettebb, mert nem feltéltenül 1 témakört ölel át. Ha kihúzod a tételt, és úgy gondolod, hogy semmit sem tudsz, akkor is nyugodj meg, ülj le és gondold végig, amit esetleg hozzá tudnál fűzni a témához. Én is teljesen másról kezdtem el beszélni, mint ami a tétel címe volt, ne mutasd ki, hogy mennyire izgulsz. Magabiztosság a lényeg, utána már ha látják, hogy akár 1 mondat is kapcsolódik a témához, akkor kérdeznek, és rávezetnek. Utólag nevetni fogsz az egészen. Nem céljuk, hogy meghúzzanak az államvizsgán, ha már odáig eljutottál, akkor segíteni fognak a tanárok is. Minden be fog ugrani, addig meg csak olvasgasd a tételeket, az nem árt. De ne stresszelj, azzal árthatsz a picurnak is. Nyugi és egy kalappal! Majd írd meg az eredményt.
2009. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm amit írtatok! Jól esett, és megnyugodtam kicsit. Igazatok van, lesz ami lesz. Végül is nem dől össze a világ, és belehúzhatok valami jó tételbe is!

Addig is próbálom tanulgatni őket (már pár hete...) :)

2009. ápr. 16. 08:50
 7/8 A kérdező kommentje:
SIKERÜLT ÉS 4-ES LETT!!!!!
2009. ápr. 18. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Ugye, hogy nem is kellett annyira izgulni?!

Mostmár élvezd a terhességet!

Boldog babavárást!

17+3 hetes

2009. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!