Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedtetek homeopátiás bogyókat...

Szedtetek homeopátiás bogyókat az utolsó trimeszterben?

Figyelt kérdés
Hallottam jó hatásukat, vajúdást könnyítő, szülést segítő hatásukat is.
2009. ápr. 15. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szedtem.

Caulophyllum 30 CH: "homeopátiás oxitocin". A méhnyak izomzatának puhítására, előkészíti a könnyebb vajúdást.


Cimicifuga racemosa 30 CH: szintén méhnyakizom-lazító


Arnica 30 CH : a vérzékenység csökkentésére; a szülés alatt keletkező szöveti sérülések, haematómák gyorsabb gyógyulása, az ezekből eredő fájdalmak enyhítése érdekében.

36. héttől kezdve szedtem. 6 napig caulophyllum 7. nap arnica, majd 6 napig cimicifuga 7.nap arnica, s így tovább.

2 óra alatt megszültem, bár lehet ezek nélkül is megszületett volna ennyi idő alatt. Az első szülésem homeo nélküli volt 6 óra alatt.

2009. ápr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az ödémámra szedek Na sulfuricumot a 27. hét óta (most 32 hetes vagyok)és működik!

Úgyhogy a szüléskor is fogok szedni homeopátiás bogyókat!

2009. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen! És nagyon könnyen szültem! Mindenképp szedj, nincs vesztenivalód! 35. héttől málnalevél tea, 36. héttől a málnalevél mellé palástfű tea és a betöltött 37 hét után kezdtem a homeós bogyókat, cimicifuga 5ch 1 hétig, caulophyllum 5ch a következőn, aztán megint cimicifuga. A 38 hetes vizsgálaton már 1 ujjnyira nyitva volt a méhszájam, 2 nap múlva 2 ujjnyira, 39+4 napra született meg a babám 3 óra alatt.

Neked is könnyű szülést kívánok!

2009. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja, és a szülés közben is adogatta őket a férjem, felváltva caulophyllum ch5 és cimicifuga ch5 fél óránként, ezek segítik a tágulást. Ezeken kívül az arnica ch9-et javasolják vérzéscsökkentésre, a gátsebre pedig a staphysagria ch15 jó, nekem 1 héttel a szülés után már csak egy halványrózsaszín csík volt a gátmetszés helyén, pedig elég hosszúra sikerült a vágás.
2009. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!