Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gravidáról kinek milyen...

Gravidáról kinek milyen tapasztalata van? Milyen vitamint szedjek?

Figyelt kérdés
Nekem a Gravidától rossz az étvágyam, és mindíg hánytam tőle! Az Elevittől is rosszul vagyok.
2009. ápr. 16. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
első 12 hétben femibion 800as moat a legjobb utána a femibion 400as, nincs tőle hányinger székrekedés stb, van benne jód sok folsav...
2009. ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az elsővel Gravidát szedtem, nem tudtam wc-re menni, meg hánytam. Majd kipróbáltam az Elevitet: dettó.

A másodikkal folsavat, C-vitamint, Magnéziumot és B6-ot szedek, hányingerem volt kezdetben, de szerintem a vitaminoktól függetlenül volt.

2009. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, gravidát szedtem már fogantatás előtt 2 hónappal, aztán az első 2 trimeszterben is napi 1 szemet de 2 hete leálltam vele csak minden másnap vagy harmadnap szedek 1 szemet. Úgy érzem nekem nagy étvágyat csinál, de a várandósságom első hónapjában hányingerem volt tőle mert éhgyomorra szedtem be.

29 hetes

2009. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gravidáról nekem sem jók a tapasztalatok. Én terhességem elején azt szedtem,de nem volt tőle étvágyam és doki javaslatára váltottam. Mondjuk nekem az elevit bejött, de most az elfogyott és újra Gravidát szedek. :)
2009. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A Gravidától én is rosszul voltam.

Váltottam, de még így sem volt jó. Elevitet, folsavat, MagneB6-ot szedtem.

Ne reggel vedd be, hanem du v ebéd után! Nekem az segített. Ha reggel vettem be, rosszul voltam mindegyiktől.

2009. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát én meg azt hittem, csak én vagyok ilyen "kákabélű"!

Gravidától és Elevittől hánytam, ezért első trimeszterben HIPP NATAL-t szedtem, mert az folyékony, könnyen felszívódik, bár nem egy nagy durranás az összetétele. ( viszont megmutattam a dokimnak a papírját, azt mondta, hogy első trim-ben bőven elég, minden benne van, ami olyankor kell.) Aztán második trim-ben megint elővettem a gravidát, hirtelen azt se tudtam, mitől hányok megint a 14-ik héten..... Ekkor váltottam a Centrum maternára, elsővel is azt szedtem, kutya bajom tőle, csak úgy tudtam, hogy nem lehet már kapni, ami nem igaz, csak sok gyógyszertár egyszerűen nem rendel ( passzolom, hogy miért ) A Femibiont is sokan ajánlják, minden benne van, ami kell. Azt nem próbáltam.

2009. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én már 15 hetes kismami vagyok, és még a terhesség előtt is szedtem, akkor nem volt panaszom, teherbeestem, émelyegtem tőle, de nem hánytam, és hatalmas étvágyat csinált, undorral, de befaltam mindent ami elém került. Mindíg reggeli után vettem be, de később mindíg kihánytam a bevétele után mindent. Később este lefekvésre vettem be, akkor már 13 hetes voltam, és reggelre rosszul voltam 13 hetesen. Majd 14 hetesen bekerültem a klinikára kiszáradással, mert már a víz sem maradt bennem. Ott nem vettem be 2 napig, jól volt a gyomrom, és visza tért az ét vágyam is, de amikor bevettem hányni nem hánytam, de megint furcsa volt a gyomrom.
2009. ápr. 16. 09:44
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem semmi panaszt nem okozott a gravida, most szoptatás alatt is szedem. az összetétele nekem szimpatikusabb, mint az elevité. és az ára is :)
2009. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

en gravidat szedek,szerintem a hanyas nem emiatt van hanem amugy is lenne,hisz a terhesseg ezzel is jar.nekem azt mondta a gyogyszeresz hogy a gravida azert jobb az elevitnel mert utobbiban nincs jod,masik vitaminrol nincs tapasztalatom.a szekrekedes nekem akkor is volt amikor meg nem szedtem vitamint,8hetesen kezdtem el

szia

2009. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az elején a legfontosabb a folsav, annak a hiánya okozhat nyitott gerincet, szedd azt magában, ha mástól rosszul vagy. utána a magnézim, hogy ne keményedjen a pocak, a végén meg a kálcium, mert már nagyon sok kell a bébinek, és tőled fogja elvenni. szerintem a védőnőddel beszéld ezt meg, valószínűleg ő tájékozottabb ebben a témában
2009. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!