Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is lett rosszul a cukorter...

Más is lett rosszul a cukorterhelés után?

Figyelt kérdés
Ma voltam és azóta is ki vagy akadva ezen az egészen. Azt a löttyöt kétszer majdnem kihánytam, de mondták az asszisztensnők, hogy más is ki szokta. A második óra végére már teljesen kikészültem, remegtem, folyt rólam a víz. Az eredményem: éhgyomri vércukor: 4,2 mmol/l, terhelés utáni: 2,0 mmol/l!!!! Nem csoda, hogy ennyivel így éreztem magam! Más is járt így, hogy nem föl, hanem lement a cukra? MIÉRT ERŐLTETIK EZT AZ EGÉSZET A KISMAMÁKNÁL?
2009. ápr. 16. 20:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy azóta is csikar a hasam, szét akar robbanni és a babám nem mozog, bizti ő is kikészült........
2009. ápr. 16. 20:18
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hajjajj, a legtöbben igen. Eleve, hogy éhgyomorra kell menni - én sehová sem indulok el reggeli nélkül. Aztán ez a cukros lötty... Amikor én voltam, csak ketten voltunk kismamák, össze is ismerkedtünk, egymást támogattuk, kb velem egy idős kis fiatal kismama volt ő is, olyan 20 körül lehetett. Uhh, hát elsőnek ő dobta ki a taccsot, 10 perc múlva én. Ettől függetlenül ez egy fontos vizsgálat, nekem nem is ez a bajom, inkább az, hogy a magyar egészségügy... ha legalább lett volna lehetőség valahová leheveredni, kevésbé lettünk volna rosszul szerintem.
2009. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
ne aggódj, a babád jól van. nekem ugyan felfelé ment, de szörnyen rosszul voltam tőle, amint vége lett kihánytam. nekem az a fura, hogy tudok olyan kórházat, ahol zsemlét kell enni sajttal, nem ezt a kakát.
2009. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudod mi a legnagyobb bajom? Az, hogy van olyan hely, ahol kiflit meg kefírt kell enni a lötty helyett. Miért nem lehet mindenhol így? Sokkal humánusabb lenne.
2009. ápr. 16. 20:25
 5/17 A kérdező kommentje:
Na egyszerre gondoltunk egyre.
2009. ápr. 16. 20:27
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Húha, csajok, ez komoly?

Nem is gondoltam volna, hogy van, akinek ennyire rossz! Most látom csak, hogy milyen szerencsés voltam, nekem még ízlett is a "limonádé", és semmi hatása sem volt, sőt egész délután boltokban mászkáltunk utána a barátnőmmel. Mindenesetre tényleg durva, hogy így kikészültetek! Az is érdekes, hogy neked így lement a cukrod utána, nem tudom, orvosilag ez vajon mit jelenthet? Nézd a dolog jó oldalát: remélhetőleg többször már nem kell menned!

2009. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Hú, sajnállak. Nekem ma volt cukorterhelésem. A dokim azt mondta a cukros lötyit kell inni, meg is vettük hozzá a patikában a cukrot. De mikor a védőnőm megtudta kikelt magából, hogy felesleges. Szólt a dokinak, hogy ne kínozzon, így zsömle+tej lett a végére. Azt mondta csináljuk meg így, és ha esetleg rossz az eredmény, akkor még mindig ráérünk meginni a löttyöt. Mázli, hogy ilyen aranyos, és, hogy így kiáll értünk. Persze ehhez az is kell, hogy a doki nyitott legyen a tanácsaira. Harcias egy nőszemély! :)
2009. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Én megúsztam egy zsemlével és 2 deci tejjel.

De az összes többi vérvétel után szédelegtem,mert amúgy is alacsony volt a cukrom(többször majdnem elájultam miatta).No és az elmaradhatatlan sportszelet:)

2009. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Hát tényleg elég gáz, hogy így kínoznak minket! Az rendben, hogy ellenőrizni kell a cukrot, esetemben is jó volt, mert nekem magasabb mint kéne, de miért így? Én kétszer voltam, gondolhatod! Első körben sikerült kihánynom! Nem volt gond a megivásával, annyira nem volt szörnyű, de tudtam, hogy a gyomrom hazavágja. Fél órát volt odabent, majd kijött. Aztán egy hét múlva ugyan úgy végig kellett csinálni. Nagy erőfeszítésembe került, hogy ne járjak ismét így! Ja, és had ne mondjam.... mindkétszer a napomat elcseszte. Egész álló nap sz.rul voltam és kellett egy nap, hogy helyre jöjjön a pocim! Szóval nagyon gáz volt!

Ja, és az első után könyörögtem a dokinak, hogy had ne a cukros lötty! Inkább eszem 10 zsömit meg megiszom egy liter tejet is, ha kell. De hiába. Ezt követelte.

33 hetes kismami

2009. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

huh..azt hittem csak nekem vannak ilyen rossz tapasztalataim..reggel fél9re értünk a laborba,1. vérvétel!20 perc után visszahívtak,hogy "talán" nem kell meginni azt a löttyöt...hát meg kellett!Amikor megláttam milyen színe van,meglöttyintettem a poharat,már attól rosszul voltam!Kedves volt az asszisztens,miután megittam szólt hogy hozhattam volna citromkarikát,az nem befolyásolta volna az eredményt...:S

2 óra várakozás,körülöttem mindenki evett!2.vérvétel után mondták másnap mehetek az eredményért!Másnap 4órát vártam azóta sincs a kezemben eredmény!Hát köszönjük szépen a magyar egészségügynek:(

2009. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!