Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kínosan rendmániás vagyok. Mi...

Kínosan rendmániás vagyok. Mi lesz velem, ha megszületik a babám?

Figyelt kérdés

Bármikor megszülethet és én csak pakolok, takarítok, mosok, mosogatok állandóan addig is. Sajnálom, ilyen voltam, ilyen vagyok...de hogy tudok ilyen maradni?

Valahogy lejjebb kellene adnom ezzel a dologgal, de hogyan? A gyerekem rovására nem hagyhatom!

Van közületek olyan, aki hasonló típusú? Hogyan oldotta meg?


2009. ápr. 17. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. El fog múlni. Nem lesz rá se időd, se energiád. Ha mégis megmarad, a gyerek rovására, akkor pedig kényszeres beteg vagy, de orvos meg tudja oldani.
2009. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lejjebb fogod a mércét tenni magadtól. :) Az elején még lehet, hogy nagyon fáradt leszel, azért nem fogod tudni csinálni, aztán a babáddal kell foglalkoznod többet. Persze ha szerencsés vagy és a lurkód nagyokat fog aludni, akkor mellette is meg tudod majd csinálni a házimunkát, az enyém mellett eleinte 1 percem sem volt, ha aludt én is pihentem. A másik dolog pedig, hogy nem fogsz bírni állandóan pörögni, mert előbb-utóbb kimerülsz! Az első 6 hétben mindenki mondja, hogy pihenni kell, mert ha nem fekszed ki a szülést, az sokkal később bosszulja meg magát. Velem itt volt anyukám 4 hétig, de nem nagyon hagytam, hogy ő csinálja a dolgokat, én akartam. Aztán volt, hogy 10 perc vasalás után azt mondtam folytassa, mert mindjárt összeesek. Majd meglátod, hogy alakítja át a gyermeked a napirendedet és akkor ráérsz majd kialakítani a saját időbeosztásod!



Boldog babavárást!

2009. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Míg nem születik meg a babóca és jól érzed magad nyugodtan takaríthatsz.Mikor a baba meg lesz 24 órás szolgálat kezdődik. Ha szerencséd lesz eszik és alszik 3 óránként hív csak.Az idő alatt lefejed a tejet, sterilizálsz és ha nem vagy fáradt pakolászol.Pihenés fontos a tejtermelés szempontjából és a folyadék természetesen és Apával is foglalkozni kell valamikor !
2009. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszületik a baba, majd lazulsz. Én is szeretem a rendet magam körül, de abszolut nem zavar a rendetlenség sem, ha választanom kell, hogy kivárok egy mosolyt a gyerkőctől, vagy port törölgetek.Ha valakinek nem tetszik, majd megcsinálja :))
2009. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmúlik... :) Lentebb adod az igényeidet, mert tényleg nem lesz rá időd, de nyugi ez így normális, és az első pár hónap nehézségei után visszaáll a régi rend.
2009. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!