Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavárás orvosi kontroll...

Babavárás orvosi kontroll nélkül? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár napja "idegen" játszótéren jártunk a fiammal. Volt ott egy kismama két tündéri kislánnyal, és hatalmas pocakkal. Az egyik ismerősével arról beszélgettek, hogy mikor fog szülni. Saját bevallása szerint "valamikor ősszel", de "nem tudja pontosan", mert "nem írták ki", ugyanis "nem jár orvoshoz"(!!!).


Olyanoktól kérdezném, akik ismernek ilyet: Hogyan lehetséges ez? Se ultrahang, se egyéb vizsgálatok? Nem veszélyezteti ezzel magát és a gyerekét? Hogy fog így szülni? Ez jogilag lehetséges?


Számomra ez furcsa, mert sok olyan babát ismerek, akik a világon sem lennének, ha nincs a terhesgondozás, meg a vizsgálatok. Persze rengeteg olyat is, akiknél a doki szó szerint csak arra kellett, hogy elvágja a köldökzsinórt.


Szerintetek?


2011. aug. 26. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Most vagyok várandós a 2. babámmal. Az előző terhességemet teljesen végigdolgoztam. 8 és fél hónaposan mentem táppénzre, de volt, hogy 9. hónapban is be kellett mennem (táppénz mellett). "Cserébe" a főnököm úgy engedett el vizsgálatokra, hogy nem kellett szabadságot kivennem, pedig órákat voltam oda! Minden vizsgálatra elmentem, minden vérvételt megcsináltattam. A végén már mondjuk védőnőhöz nem mentem, mert nálunk nem csinál semmit csak beír a kis könyvbe. De azért hozzá is elmentem. Most a másodikkal szintén rendszeresen járok mindenhova ahova kell. Ha nincs aki vigyázzon a 2 éves lányomra, akkor viszem magammal! Nincs megnyugtatóbb érzés, mint amikor a doki közli, hogy tökéletes az AFP, minden rendben az ultrahangvizsgálat szerint stb. Ennek ellenére "testközelből" tapasztaltam ilyet. 7 hónapos volt a lányom amikor a 46 éves anyám egy február közepi reggelen azzal hívott, hogy terhes. Én megkérdeztem, hogy mennyi idős terhes mire azt felelte, hogy ha minden igaz kb 7-8 hónapos lehet. Mondom az hogy lehet, hogy kb 7-8 hónapos, hiszen az orvos kiírja a terhesség várható időpontját az utolsó menzesz alapján. Közölte, hogy úgy lehet, hogy nem ment el egyetlen vizsgálatra sem, nem volt vérvételen vagy védőnőnél. Utána rohangált jobbra balra és csak szipogott amikor az orvosok leszúrták, hogy hogyan lehetett ennyire felelőtlen. Amúgy kövér volt ezért nem vette észre senki, de azt állította, hogy ő már az elejétől tudta, ráadásul minden terhességi tünete megvolt. Előtte 3 gyereket szült így az sem lehet, hogy nem tudta, hogy terhes, ráadásul mozgott is a baba. Március közepén megszületett a húgom. Látszólag semmi baja, de másfél éves létére kapaszkodás nélkül nem tud egyedül megállni és természetesen járni sem. Mikor fölvetettem, hogy azért a biztonság kedvéért vigyék el, hogy minden rendbe van e vele, kikérték maguknak, hogy az ő gyerekük nem beteg (holott én ezt egy szóval se mondtam). Kitagadtak onnan, még az unokájukra sem kíváncsiak pedig 1 utcával arrébb laknak. A kicsi egész nap az ágyában van és be van kapcsolva neki a tv. Nagyon elhanyagolják mind testileg mind szellemileg, érzelmileg.

Úgyhogy ezek után el tudom képzelni, hogy tényleg van ilyen és higgyétek el az ilyet nem érdekli a gyereke, lesz ahogy lesz alapon él, hiszen büntetőjogi felelőssége nincs.

Egy gyönyörű 2 éves és egy 20 hetes magzat anyukája

2011. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Atroposz ***** válasza:
Én szinte minden héten elmennék orvoshoz,hogy tudjam minden rendben van a gyerekemmel.
2011. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerencsére nem vagyunk egyformák. Van egy 3 éves kisfiam, volt egy spontán vetélésem, most 17 hetes a pocaklakónk. Minden vizsgálatra elmentem, holott lett volna jobb dolgom is. A vizsgálatok nagyobb részét teljesen fölöslegesnek találom, de úgy vélem, hogy ha egyszer előírják, hogy ilyen-olyan vizsgálatokon nem árt túlesni, akkor igenis túl KELL esni rajtuk. Ez nem az orvosok hülyesége, ez igenis a magzat és az anya érdeke. Persze, régen nem volt terhesgondozás, de 10 éppen szülő nőből 9 belehalt a szülésbe a babával együtt.


Úgyhogy mindenkinek szíve joga, hogy jár-e terhesgondozásra, de szerintem marha nagy ostobaság, felelőtlenség, ha valaki egyáltalán nem vesz részt rajta... Sajnos nem kötelező eljárni, bár én tuti kötelezővé tenném, a pénzbeni juttatásokat is csak akkor adnám, ha minden előírt vizsgálaton átesik az illető.

2011. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyum újszülött osztályon orvos, én sok ilyenről tudok sajnos :(.

A vizsgálatok csak olyan értelemben kötelezőek, hogy ha azokat vki elmulasztja, nem lesz jogosult a különböző juttatásokra. Mással nem tudják kötelezni rá az anyákat :S.

Szerintem alapvetően nem az a baj, hogy vki meggyőződésből nem jár orvoshoz (bár baromira nem értek vele egyet, ahogy nekem az otthonszülés is mumus, de ez más kérdés), hanem ha vki hanyagságból. Gondolok itt az alkoholistákra, hajléktalanokra, drogosokra, eltitkolt kamaszkori terhességekre.... Mert ezek azok, akiknél zömében lesz is vmi gond, mert ahogyan a terhesgondozást, magát a terhességet is elhanyagolják:(. Az anya, akit a kérdező írt, úgy tűnik "normális", ellátja a gyerekeit, és remélhetőleg odafigyel magára... Ha belegondoltok, régen sem volt UH, csak néztek szívhangot egy "tölcsérrel" összesen kétszer, és slussz! Sőt, pl. Kanadában most is csak 3 UH van asszem, és alig vannak vizsgálatok... Szóval sztem úgy nincs összefüggés, hogy aki nem járt dokihoz, gyakrabban lesz beteg babája, viszont az igaz, hogy akik elhanyagolják a terhességet, (egyúttal dokihoz sem járnak), azok között több lesz a problémás:(.

Amikor én a fiamat szültem, volt a kórházban egy hajléktalan, alkoholista kismama, aki persze nem járt gondozásra, csak betoppant szülni. A baba kis súlyú volt, és olyan kis "csoffadt", beteges kinézetű...de a legrosszabb, hogy alkohol elvonási tünetei voltak, és remegett, meg ilyesmik és erős gyógyszereket kellett kapnia...:(.

2011. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!