Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek van kenetvétel a...

Mindenkinek van kenetvétel a 36. héten?

Figyelt kérdés
Én a 38.hétben járok, és nekem nem volt! Van jelentösége?
2009. ápr. 18. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem sosem csináltak. 4x szültem, nem volt semmi gond a babákkal. Nem hiszem, hogy akkora jelentősége lenne, mert akkor minden orvos megcsinálná rutin szerűen.
2009. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. ápr. 18. 08:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 38 hetes vagyok. Nekem sem volt ilyen.
2009. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem most a 37. héten vettek kenetet, de nem tudom pl. hogy az eredmény mikorra készül el. Ha pl. valaki azelőtt megszül, hogy megjön a váladéktenyésztés eredménye, akkor úgy tudom, hogy a babának mindenképpen beadják ezt a védőoltást (azt hiszem ez a pneumococcus), ha viszont megvan az eredmény a szülés előtt nem kell szurit adni.


Üdv 38 heteske

2009. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a babám nem kapott semmilyen oltást...
2009. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 36. hét környékén egyes kórházakban leveszik a Streptococcus szűrést.

A Streptococcus agalactiae egy olyan baktérium, amely bizonyos nőknél jelen van a hüvelyben. Panaszt a nőnek nem okoz, de a szülés során, ahogy áthalad a magzat a szülőcsatornán, a baba szeme, torka, füle fertőződhet ezzel a baktériummal.

Azoknak a nőknek akiknek kitenyészették ezt a baktériumot, antibiotikumot szoktak adni, hogy megvédjék a magzatot a szövődményektől. És bizonyos esetekben a baba is kap antibiotikumot.


A tendencia változó orvos/kórház válogatja, hogy szükségesnek tartja-e ezt a vizsgálatot. Tehát nem kötelező!


És egy kis kiigazítás a végre, a Pneumococcus baktérium az teljesen más! Annak semmi köze a hüvelyflórához.

2009. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2009. ápr. 18. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!