Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Február végéig szoc.segélyes...

Február végéig szoc.segélyes voltam, március 2-től felvettek közcélú munkára a hivatalba(irodai munka). Elmehetek e táppénzre?

Figyelt kérdés
Kb.pár nap múlva estem teherbe most kb9hetes vagyok.Még nem mertem szólni a munkahelyen.Julius 10 ig tart a szerződésem,elmehetek e táppénzre?Ilyen esetben mi a szabály?Jár e egyáltalán vagy nem mivel közcélú vagyok(de rendesen bejelentett 8 órás)nem és fel is bonthatják a szerződést?Segítsetek ha tudtok!!
2009. ápr. 18. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Jár a táppénz, de sokkal rosszabbul járnál. Abból amit leírtál az derül ki, h' március 2-a előtt nem voltál biztosított (a rendszeres szociális segély csak térítésmentes egészségügyi szolgáltatásra jogosít, de pénzbeli ellátásra nem), ezért táppénzt csak a biztosításban töltött idő erejéig kaphatsz, illetve a mértéke is csak 60 %, nem 70, mivel a 70 %-hoz két év folyamatos biztosításban töltött idő kell. Tehát amikortól kiíratnád magad kezdődik a 15 nap betegszabi, majd a táppénz. Tehát ha például jövő hétfőn kiíratnád magad, alig 30 napnyi táppénzt kapnál, aztán semmi. Se munka, se táppénz.
2009. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!