Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mesélnétek nekem? (Kérdésed...

Mesélnétek nekem? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés
Aki 16 17 vagy 18 évesen szült. Milyen volt a szülés? Volt akinél császár volt? Nagyon hangos volt szülésnél? Fogadott orvosod volt? Én 17 éves vagyok januárban fogok szülni. És már most nagyon izgulok.
2011. aug. 30. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
18 voltam... Maga a szülés az pár perc,vagyis legalább nekem kb 3 nyomásból ki volt a baba,de vajúdni elég kemény. Magzatvíz szivárgással mentem szülni,fájások nélkül,így 14 vajúdtam mire meglett a baba,és a fájásokat is infúzióval indították. Én csendben voltam,fájt nagyon de elviselhető,meg is dícsértek mert más végig ordítja az egészet. Volt fogadott orvosom,de elfelejtett bejönni így az ügyeletes dokinál szültem,aki előtt le a kalappal(a másodikat a napokban nála szülöm). Én is nagyon izgultam hiszen nem tudtam mi vár rám,de hidd el másodszor szülőnek még nehezebb,mert akkor már tudod hogy mit kell érezned,főleg ha nagyon fájdalmas volt a szülésed. Ne izgulj,aki átesett rajta nem bánta meg,meg a baba amúgy is elfeledtet minden fájdalmat :)
2011. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Fanny89 ***** válasza:
88%
Szerintem az hogy valaki császárral szül, fáj- e vagy "nem annyira" ez nincs korhoz kötve! 22 éves vagyok én is januárban szülök (tervezett baba) persze félek én is mert konkrétan nem tudom mivel állok szemben!! De ha annyira fájdalmas is lesz...meglesz az eredménye, csak erre kell gondolni!! Boldog babavárást
2011. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Voltál valamilyen felkészítőn?
2011. aug. 30. 16:26
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Bár én 25 évesen szültem az első babámat, a 9 hónap alatt egyszer nem jutott eszembe, hogy esetleg fájni fog. Sajnos a vége SOS császármetszés lett a 37. héten, amire egyáltalán még csak gondolni sem gondoltam a 9 hónap alatt.

Amúgy mindenkinél változó a szülés ideje, van akinél 2 óra alatt megvan mindennel együtt, van akinél 14 óra alatt, ezt nem lehet beprogramozni.

Azzal nem vesztesz semmit, ha elmész felkészítőre, sok jó tanácsot fogsz kapni, de ha nincs lehetőséged elmenni, akkor is lehet tájékozódni. Egy biztos: ne hasonlítsd magadat senki máshoz, ne hidd azt, hogy neked ugyanolyan könnyű vagy nehéz lesz, mint a másiknak, mert ezt nem lehet tudni előre. A végkimenetele szerencsére ugyanaz, lesz egy gyönyörű kisbabád, anyuka leszel, felnőtt, és amikor a kezedbe adják a gyermekedet...elmondhatatlan! Kívánom, hogy minden simán menjen, még van időd felkészülni!

2011. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik ismerősöm 18 évesen szült,császárral-tágulni nem akart. Gyorsan gyógyult,a hasa is hamar lement. Nem volt fogadott orvosa,szerintem nem volt hangos sem-ismerem,tudom hogy mennyire képes tűrni a fájdalmat!


Én 20 évesen szültem az elsőt,és szerintem nem túlzás,ha azt írom,hogy szinte kipottyant belőlem! :-D

Nem volt fogadott orvosom. A szülés 1:57 perc volt (az első "fájás"tól számolva a kicsi születéséig). Nagyon enyhe mensi szerű "fájdalmaim" voltak. A burok a 2. "fájás"nál megrepedt,elfolyt a magzatvíz. Volt gátmetszés. Sima ügy volt! :-D


A másodikat 2 évre rá szültem. Majdnem dupla annyi ideig tartott,a burok nem repedt meg,és ezúttal kicsit tényleg fájt,de nem volt vészes! Burkot repesztettek,és már nyomhattam is!Volt gátmetszés.


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!!


üdv:2gyerkőcös,38hkm

2011. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Én 19 évesen szültem, minden rendben volt. gyors szülés volt kb 20 perces. De hidd el, fiatal szervezet könnyebben tágul és majd később könnyebben is gyógyul. A fogadott orvos csak akkor jó, ha a terhességed korai szakaszától hozzá jársz, mert akkor tényleg ismer téged és a terhességed. Egyébént meg olyan, mint a szüzesség elvesztése.... fáj-fáj de utána te leszel a világon a legboldogabb :D
2011. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Nővérem 18. szülinapja előtt szült 2 hónappal, de ez egyáltalán nem befolyásolta a szülés folyamatát. Nem volt hangosabb, mint más, sem értelenebb, vagy komplikáltabb. Szerintem ez nem korfüggő, hanem fájdalomküszöb és inteligencia.... Sok sikert, kitartást! Hidd el a szülés a felneveléséhez képest semmi...:)
2011. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi az OFFér:de ez engem is érdekelne :) én jövőhét péntekre vagyok kiírva 19éves vagyok
2011. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én 16 vagyok én is januárban fogok szülni(jan. 26). Van fogadott dokim, Pécsen fogok szülni. Te hol fogsz szülni?? Mikorra vagy kiírva?
2011. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Január elejére. Még nincs fogadott dokim csak gondolkozunk. Budapest bajcsy kórház. Már rengeteg papír el van intézve. És a sulit járod tovább? Én igen. Szerencsére magántanuló is vagyok. Gyakorlaton vagyok csak az osztállyal.
2011. aug. 31. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!