Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. héten, genetika uh-n a...

12. héten, genetika uh-n a bpd 31mm volt, szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm április 29.-én volt, eszerint is idősebb lennék. Így amikor az én számításaim szerint 7 hetes voltam elmentem a dokihoz, Ő azt írta a kiskönyvbe hogy 5 hetes, gondolom az akkori méretei alapján,de most meg viszont nagyobbnak mutatkozik.

16 hetesen ugye afp, de ha idősebb a magzat, nem lesz pontos az eredmény, vagy igen??? Nagyon aggódom :(


2011. aug. 30. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb dolog, hogy NYUGODJ MEG!!!!

A babád mérete TÖKÉLETES, valóban több lehet 12 hetesnél, nem is kevéssel, kb 3 héttel! :) Ez alapján az uh alapján szerintem át is fogják majd neked írni a szülés várható i.p-ját feb. elejére. Az afp meg túl sokra nem való, a legtöbb országban már nem is csinálják. Ha most azt mondták neked, hogy az arányok jók és látszik az orrcsont, akkor minden oké, ne parázz! :)

2011. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked a gyors választ! Igyekszem nem aggódni,de nehezen megy :(
2011. aug. 30. 21:55
 3/16 anonim ***** válasza:
szia! ajánlani tudom a kismamablog nak a méretszámolóját- abból láthatod hogy ez 15 hetes terhességnek felel meg. az elején sajna sokszor elszámolják, nekem is ez volt az első babánál... utána meg azért számolják el mert egyik baba sem egyenméret :) szóval ne izgulj szerintem. :)
2011. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is!!! Készülünk babamozira, 4d-re menni, ott ha minden igaz, megmondják pontosan a korát.Csak győzzem addig idegekkel...
2011. aug. 30. 22:30
 5/16 anonim ***** válasza:

Én 1 héttel vagyok elszámolva. Nekem is a 12. heti UH-on derült ki. És az AFP-m sem lesz így jó, de a dokim ragaszkodik a naptárhoz. Az AFP-vel ne foglalkozz, hülyeség az egész! Ha a 12. heti UH-n rendben volt minden, akkor nyugodj meg!! Nekem az előző babámmal rossz lett az AFP. Egy pillanatig sem idegeskedtem, a dokimat sem érdekelte. Genetikai UH-ra sem küldtek, mert minden mindig rendben volt. eleve az AFP-eredményét ki sem adták nekem, hanem nekem kellett elkérnem, akkor csak a számadatot mondták meg, meg azt, hogy nem kell vele foglalkozni!!

úgyhogy ezen egyáltalán ne aggódj! Az UH-ra halgass!

2011. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hali! NEkem a BPD 17mm a tartomány (16-24)

Becsült hét 11hét5nap számítottnak megfelelő terhessségi kor 12hét0nap.jelenlegi vizsgálat alapján magzati rendellenesség nem látható..de nem mondták,hogy baj lenne.Neked mondtak vmit?Mi van a papírodon?

HA jól számoltam 13hetes 3 napos vagy most....

Nekem a doki mondta pont 16 hetesen kell menni mert nem lesz pontos eredmény na de ha 12.héten voltam 11hét 5 napos akkor később menjek vagy érted ugy vok mint te.AFp aztán 18. heti uh és a 3adatból tevődik össze egy....HA idősebbnek mérték lehet nem baj a 31mm...

Szerintem menj mutasd meg a dokidnak ha félsz bár nem szabad,mert akkor ez lesz folyton és ő is érzi sőt belefogsz gajdulni és a végén a rossz bekövetkezik...erre egy példa 2 vetélésem volt már a 2. nál folyton hogy nem lesz szívverése nem is lett 8hét missed ab. Ennél csak pozitivra folyton azt mondtam jó lesz a Down szűrés az aFp minden....És igy is lesz!!!Szóval nyugi és pozitivan...Olvastam itt hogy valakinek szintén nagy volt a mért érték azóta 22hónapos és egészséges. :D

Boldog babavárást... 13hetes 1napos

2011. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vok olvastam valaki 15hétre becsül már de a én a netes terhességi naptárból számoltam ki hogy ma 13hét 3 napos vagy:


Terhességi naptár

Adja meg az utolsó menstruációs ciklusának első napját!

2011.04.29.

Menstruációs ciklusának hossza:

28


A teherbe esés legvalószínűbb napja: 2011. június 12.


Az első trimeszter vége (12 hét): 2011. augusztus 21.



A második trimeszter vége (27 hét):2011. december 4.


A szülés várható ideje (40 hét):2012. március 4.


A terhesség eddigi ideje:13 hét, 3 nap



[link]

2011. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bár most látom hogy május helyett júniust hozott ki na akkor 1 hónappal tényleg elvagy számolva akkor már mehetsz AFP-re na már én is bele kavarodtam :D Na irj majd mi lett
2011. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Valószínűleg csak jövő hét szerdán lesz az afp vizsgálat, hááát meglátjuk......
2011. aug. 31. 20:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy vagy most kb 12-13hetes terhes, mert nekem utolsó mensturáció május 11-én volt, és pontosan 16hetes vagyok ma. Holnap megyek az afp-s vérvételre.

12hét5naposan voltam a 12hetes UH-n, ahol crl 6.5cm volt, bpd pedig 2.2cm.

2011. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!