Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előtej? Segítség! Mi az igazság?

Előtej? Segítség! Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Korábban már kaptam is hasznos tippeket, gondoltam ismét elláttok pár tanáccsal.

28 hetes vagyok, és egyre gyakrabban tapasztaltam reggelente, hogy az alvós pólómon, a mellbimbómnál egy 10 forintos méretű folt - azaz előtej - van. Anyukám szerint teljesen normális (amit persze ösztönösen gondoltam), ez annak a jele, hogy tudom majd szoptatni a lányomat.

Az orvos viszont azt mondja, nem feltétlenül, van, akinek szülés után elapad a teje, ne vegyem készpénznek, hogy lesz tejem.


Mi az igazság? Veletek hogy volt ez?


2011. szept. 1. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is rengeteg elotejem volt valahogy a 25.hettol,neha ha lehajoltam akkor is csopogott.9honapja szoptatom a lanyom volt is tejem boven az elejetol.

En is hallottam mar ezt a feltevest de ugy latszik ez is csak megtortenhet,nem 100%.

2011. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem volt előtejem, mégis szoptattam 14 hónapig.


Ha van előtejed, akkor nagyobb valószínűséggel lesz később rendes is, de nagyon ritkán előfordul, hogy ennek ellenére sem jön össze a szoptatás. Annyit tehetsz, hogy nem stresszelsz ezen ennyire előre.

2011. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én rácáfolok. Barátnőmnek állandóan csöpögött az előteje, és meg sem indult a teje, az elejétől tápszerezett. Nekem is rengeteg előtejem volt és 12 hétig tudtam szoptatni. Azért egy dokinak csak van fogalma róla nem? :)
2011. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sok esetben jelentkezik az (elő)előtej már a terhesség közepénél is, de igazából csak annyi funkciója van, mint a méhösszehúzódásoknak, keményedéseknek a terhesség alatt: felkészülés.

Az már egy másik dolog, hogy igazából minden nő képes a szoptatásra, hosszú hónapokon át.(kis százalék nem, pl. stressz, idegeskedés, genetika miatt) Tehát végülis miért ne lenne benne a pakliban hogy elég teje lesz? Vagy épp annak akinek nincs ilyen "tapasztalata" az előtejjel?

2011. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én reggelre úsztam az előtejben. A 3. napon lövellt be a tejem, azóta (6 hónapja) szoptatok. Most kezdtem a hozzátáplálást.

Én úgy voltam a szoptatással, hogy az a világ legtermészetesebb dolga, miért ne jönne össze nekem is. Nem görcsöltem rá. Nem akartam, hogy emiatt feszengjek és a stressz miatt ne legyen tejem. íminden rendben lesz, ne aggódj!

2011. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az orvosnak igaza van, nem törvényszerű. Szoptatási tanácsadóhoz fordultam a kérdéssel nemrégen, mert sok helyen ezt olvasom, hogy ha van sok előtej, akkor lesz sok tej szülés után. Nekem az elsőnél is, és most is sok előtej van. Az elsőnél megszenvedtem a szoptatást, mert nem volt segítségem, csak annyit mondott anyukám, hogy ő se tudott szoptatni, lehet, hogy én se fogok, ráadásul a gyerekorvos megbökdöste a mellemet, hogy ilyen kicsivel mit akarok, majd ő ír tápszert. Oda is lett az önbizalmam, de próbálkoztam, így 5 hónapig tudtam szoptatni.


Az az igazság, hogy az előtej tényleg a felkészülést szolgálja, a hormonoknak köszönhető, és egyáltalán nem jelez előre semmit. Ha megfelelő segítséggel megtanulsz szoptatni, sűrűn cicire teszed a babát, akkor jó eséllyel lesz tejed, mert adok-kapok módszerrel működik. Ha a baba jól kiszívja, rendszeresen, akkor valószínűleg nem lesz gond.


Boldog babavárást!

20 hkm

2011. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom ismételni amit már írtak, nem jelenti feltétlenül, hogy szülés után is lesz tejed. DE ne ijedj meg most. Csak tegyél meg majd mindent annak idején, hogy legyen tejed. Pihenj sokat, igyál egész nap folyamatosan sokat, szoptass igény szerint és ha esetleg nem lenne elég a tejed akkor tedd cicire 1,5-2 óránként a babát vagy fejjél.

És ha mindezek ellenére mégsem sikerül, akkor ne keseredj el. Nem tudsz ellene tenni semmit úgyse. Nyugtasson az a tudat, hogy mindent megpróbáltál.


Nekem majdnem elapadt a tejem mikor 9 napos volt a fiam, aznap este kellet kicsi tápszert pótolni de utána mivel elkezdtem fejni tudtam anyatejből pótolni, aztán már az sem kellett. Aztán volt, hogy több, mint 5 liter állt a fagyasztóban jégkockává fagyasztva. De nem kellett használni őket, de engem megnyugtatott. És a régit kidobtam, az újat lefagyasztottam.

2 évesig szoptattam és csak azért kezdtünk leállni mert terhes lettem megint és a doki mondta, hogy fejezzük be. 4 hónapig kevés sikerrel, de utána csak sikerült abbahagyni.

2011. szept. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fiammal sok előtejem volt, de sajnos csak két hónapot tudtam szoptatni, aztán tápot kellett neki adni.

Most nagyon korántól 15-16 hetes kortól már van előtejem, nem gondoltam volna, hogy van összefüggés a kettő között, most ezért (is) parázhatok. :(

2011. szept. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg előtejem van és nagyon korán jelentkezett, 20. hét környékén, bár lehet még előbb. Akkor még csak átlátszó folyadék volt, 1-2 csepp. Mára már egészen sárgás, fehéres, sűrűbb cseppek. Éjszaka képes vagyok rendesen foltokat hagyni a lepedőn vele, szóval most már folyik is, nem csak csepeg. Remélem olyan leszek, mint anyukám, ő még egy másik babát is tudott szoptatni rajtam kívül, amíg bent voltunk a kórházban :) Szóval valahol a világban van egy "tejtesóm" :)

33hkm

2011. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3 gyerkőcnél nagyon korán megindult az előtej, mégsem volt tejem egyiknél sem, na az utolsónál, egy kis komfortszopira azért összehoztam. :(
2011. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!