Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás okozhat-e fejlődés...

A dohányzás okozhat-e fejlődési rendellenességet, ha az anya az első 12 hétben dohányzott vagy dohányzik?

Figyelt kérdés
2007. júl. 13. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen! a születési súlya biztos jóval kisebb lesz az elvárhatónál-ezzel sztem mindent elmondtam
2007. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind a dohányzás, mind az alkohol nagyban befolyásolja a fejlődését, mivel az első 12 hét alatt fejlődnek ki a magzat végtagjai, szervei.

A magzathoz kerülő vér oxigéntartalma csökken, így éhezve, kínlódva próbál életben maradni.

A dohányos anyukák magzatai gyakrabban vetélődnek el, sok a koraszülés.

2007. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leginkább akkor. A terhesség első harmadában kell a leginkább vigyázni az ilyesmivel, mert ilyenkor alakulnak ki a baba szervei. De amúgy a dohányzás az egész terhesség alatt rosszat tesz neki, mert a tüdeje folyamatosan növekszik, ezt pedig a dohányzás nagyban károsítja. De a legelején a legjobban, ilyenkor a többi szervére (az agyára is) károsan hathat. Nem mondom, hogy száz százalék, de valószínű. Pl. lehet, hogy asztmás lesz, stb.
2007. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
mondják ezeket a válaszokat akik nem dohányozznak.mellesleg igazak a válaszok de pl. én amikor terhes lettem jobban kivántam a cigit mint elötte és az orvosok is azt mondják napi 1-2 száltól nem lesz semmi baj de ha erőszakosan megvonod magattól sokkal rosszabb
2007. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

Ezeket is azok mondják,akik nem dohányoznak,dohányoztak...

A 7 hétig dohányoztam.Akkor egy kicsit kisebb volt,mint az ő korabeli embriók.Akkor vált nyilvánvalóvá,h nemvárt jövevény van a pocimba,és letettem a cigit.Azóta utolértük a többieket,sőőőt!Megvan minden alkatrészünk.

Vizsont ismerek olyat is,aki nem iszik nem dohányzik,és nyitottgerinces kislánya született.

Semmi sem jelent eleveelrendelést.A cigi nem feltétlenül okoz hiányosságot a kicsinek,a nemcigi,egészség stb,pedig nem feltétlenül eredményez egészséges babát!

2007. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is dohányoztam, mikor megtudtam terhes vagyok persze abbahagytam, de akkor már eltelt 5 hét, és nehéz volt lemondani a cigiről 10 év után,1-2 hétig még napi 1 slukkot kívántam, aztán lassan elmaradt, de drasztikusan nem ment letenni, tiszta stressz voltam. Letettem, már 2 éve, mert még mindig szoptatok és egészséges a babám, tejem is van, 4 kilóval született, nem volt koraszülött, se kicsi. Gyönyörű a mai napig. Igen veszélyes és árt a cigi, ha nem elengedhetetlen ne cigizzetek anyukák, kismamák. Nekem egy barátnőm nem bírta letenni, tiszta ideg volt és adoki javaslatára napi keveset, de cigizett, a bab érdekében kellett, többet ártott nélküle. Viszont 2 fia van és egyik sem tiszta, úgy értve, hogy az egyik asztmás, a másik diszlexiás. Lelki gondok vannak... Tehát? Ki tudja mi a jó.
2009. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Én is dohányoztam a terhességem előtt, sőt, amióta nem szoptatok, sajnos ismét dohányzom, szóval nem csak azok mondják, akik nem dohányoznak. Én 6 hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok, de előtte már kevesebbet cigiztem, mert akkor éppen volt egy olyanom, hogy le akartam szokni, csak aztán suttyomban cigiztem. Aztán amikor megtudtam hogy terhes vagyok akkor abbahagytam teljesen. Nekem szerencsém volt, mert az első 3 hónapban nem is hiányzott. Utána viszont eléggé, de meg tudtam állni. Csak pont azért tudtam megállni, mert tisztában voltam vele, hogy miket okozhat és nem akartam ilyesminek kitenni a fiam. Viszont az, hogy az első 6 hétben még cigiztem néha szerencsére nem okozott gondot, átlagos súllyal (3070 g) született a fiam.
2009. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Sokmindent irnak, és mondanak. A nővéremnek 3 gyereke van. A kisfia CF-es, a lánya diszlexiás, a legkissebb pedig 8 hónapos kruppos, excémás. SOHA NEM DOHÁNYZOTT!!! Én terhességem alatt dohányoztam, és az 5 éves kislányom makk egészséges. Szerintem ezt a gének döntik el.:)
2009. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!