Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és dohányzás? FOLYT.

Terhesség és dohányzás? FOLYT.

Figyelt kérdés
Sziasztok. 5 hetes kismama vagyok! Eddig dohányoztam, mikor kiderült a baby, azonnal letettem a cigit! Ám vannak, akik azt mondják, hogy fokozatosan kellene letenni, mert a babának is lehetnek elvonási tünetei! Mi igaz ebből? Vélemények? Köszönöm
2011. szept. 21. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem hülyeség.

Van azonban egy segítő javaslatom, ha nehéz a leállás: lehet kapni elektromos cigarettát, akár teljesen nikotinmentes patronnal, csak vízpárát csinál, de tök olyan, mint a rendes cigi. Kb. 3000Ft. Segíti az átállást, nem leszel annyira feszült, mert az tényleg nem jó a babának.

2011. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezt azoknak mondják, akik nem tudják letenni, és már előre haladott állapotban vannak (pl: 30 hetesen is napi 2 dobozzal szív). Ha le tudtad tenni, akkor örülj neki!
2011. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hetesig tudtam cigizni utána undorodtam tőle mert nagyon émelyegtem és hányingerem volt tőle mondjuk nem voltam régi dohányos 2 évig cigiztem most 27 hetes vagyok és nem hiányzik egyáltalán.
2011. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Le tudtam tenni, de tényleg elég feszült vagyok miatta, ugyhogy ki fogom próbálni az elektromosat. Köszönöm!
2011. szept. 21. 11:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, én mindkét babával kb. ennyi idősen tettem le a cigit. Sőt másodszor még könnyebb is volt, mert akkor már napi 1 dobozról kellett leállni, hanem néhány szálról. A babának akkor vannak elvonási tünetei, ha végig nagyon sokat füstölsz, neadjisten szoptatás alatt is (a tejbe még nagyobb mennyiségben átjut a nikotin). Ismertem egy kedves anyukát, aki megszenvedte az elválasztást, mert nem is lehetett már eldönteni, hogy a baba cici vagy cigifüggő, hát az elég gáz volt :(.
2011. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs, tehát : másodszor már NEM napi egy dobozról...
2011. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Vaterán nagyon jó elektromos cigik vannak.
2011. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd az elektromosat is. én is 5. héten tettem le amikor megtudtam. először rossz volt, de megpróbáltam nem gondolni rá, hidd el menni fog, aztán már eszedbe sem jut. 11 hónapos a lányom, 7 hónapja nem szoptatom (nem tudom) és nem szoktam vissza, nem is fogok. fúúúj. szerintem ha most áttérsz az elektromosra, nem hagyod az agyad, hogy ne gondoljon a cigire. szerintem ez rosszabb. kitartás, menni fog.
2011. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia ha nagyon érzed h ideges vagy, h feszült vagy csak akkor vegyél szerintem elektromosat.én is 5-dik hétig cigiztem aztán pikk-pakk letettem, előtte 13 évig egybefüggően szívtam elhatároltam h ha babás leszek leteszem, és tessék sikerült előtte hiába próbáltam olyan idegrohamaim voltak h a férjem inkább azt mondta gyújtsak rá. de a bébyke mindet meg változtatott, még én is megcsodálkoztam magamon h nem kell, persze megkívántam meg minden de olyan szépen nemet tudtam mondani, büszke vagyok magamra. Te is megtudod tenni, ha már most letetted.

üdv 34 hkm

2011. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sumergo ***** válasza:

A baba még annyira kicsi, hogy neki még nem lehetnek elvonási tünetei, nyugi. Ha le tudtad tenni, az nagyon jó, ha eszedbe jut a cigi, mindig gondolj arra, hogy nem gyújthatsz rá, mert nem szabad, hogy a babád hozzászokjon!! Ha mégis kell valami, akkor tényleg csak az elektromosat, de szerintem menni fog, hogy semmit ne szívj!! Kitartást!


33+2 hkm

2011. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!