Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menyi ideig tart a rosszullét,...

Menyi ideig tart a rosszullét, és a hányinger? Mit szedtek elenne, és mit szegyek, hogy legyen étvágyam?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy? Egyénileg változó. Általában 3. hónapig, v. félidőig. Van, aki végig hány. Orvos, védőnő meg tudja mondani, mivel próbálkozz, hogy jobban legyél. Tuti tippről nem tudok. Van, akinek az segít, hogy állandóan eszik, kis mennyiséget. Vannak savlekötők, de azt is az orvostól kérdezd, akármit nem nyakalhat be egy terhes nő. Én biztos semmi savasat nem ennék, innék, inkább lúgósítő kaját, gyógyteák. Nézd meg neten, melyek ezek.
2011. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 21 hetes vagyok, egy hete vagyok jól, de nem merem elszólni, nehogy visszajöjjön, mert máskor is volt már, hogy több mint egy hétig jól voltam és újra jött a rosszullét. De most valahogy más, szóval reménykedem. Én aztán rosszullétes voltam, hánytam, nem tudtam enni, uuu, sajnos még korházba is voltam. Na de sokan arról számolnak be, hogy a 12. hétig vagy a baba megmozdulásáig(16-18) hétig vannak rosszul. Kinek hogy. Van aki nincs is rosszul. A lényeg a sok sok folyadék, inkább a víz, az orvosom mondta. ÉN bpóbálkoztam homeopátiás szerekkel, de semmi nem vált be, de neked hátha: Cocculin hányingerre. Avena sativa étvágycsináló. Gyömbér tea? Ha nagyon rossz a helyzet Deadelon. Nekem szó szerint semmi nem volt jó, csak mikor a korházba kerültem az infúzió. B6-ot is szokták ajánlani.
2011. szept. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem hánytam csak érzékeny vagyok a szagokra 26 hetes vagyok és még mindig már nem annyira mint az elején az étvágyam az nagyon nagy már 10kg-ot híztam sajnos 70 kg vagyok
2011. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem eléggé elhúzódott, majdnem félidőig, de volt egy homeós bogyó ami rengeteget segített, ha beugrik a neve megírom!
2011. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én z első babaámmal nem voltam rosszul:)

Így most 6 hetes terhesen nagyon rosszul esik ez az egész! :(

4,5 hetes koromóta Délig egy falatsem megy le atorkomon,és nagyon émelygek, folyton öklendezek....Hányni még nm hánytam, de nagyon nincs is mit :( Délbe mintha elvágnák,és ehetek is!Bár általában csak a gyümi és a zöldség megy le a torkomon, így fogytam amióta terhes vagyok 3,5 kilót :(


Nekem eddig semmi nme segített amit próbáltam!

Drukkolok, hogy hamar jobban leygünk! :)


21 hós kislány és 6 hetes pocakbabi anyuja

2011. szept. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg embere válogatja. Én is borzasztóan voltam 16 hetes koromig. Voltam kórházban infúzión, mert már véreztem is. Azt mondta a dokim, hogy már ellenanyagot termeltem a baba ellen :( Nekem semmi nem vált be, csak az infúzió. Ha ittam attól hánytam, ha ettem egy kis gyümit vagy joghurtot akkor attól. Szerencsére mostanában már nem vagyok rosszul. Az étvágyam is fokozatosan tért vissza. Az első időkben leadott 5 kiló már vissza is jött :) Kívánom, hogy gyorsan múljon el a szenvedősebb része!


Boldog Babavárást! 19+4 hkm

2011. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más, az elsőnél néha émelyegtem talán kétszer, hányni nem hánytam és szagérzékenység sem volt. Most a másodiknál 14.hetet kezdtem még semmi nem volt, feszül a hasam, de még egy icike-picike hányingerem sem volt, viszont vannak szagok amiket nem bírok.
2011. szept. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, embere válogatja! Én rettenetesen rosszul voltam 3 hónapig. Ebből az első hónapban ráadásul influenzás lettem, 40 fokos lázzal kórházba kerültem infúzióra és mivel akkor még nem tudtuk, hogy Babát várok mellkas röntgenen is voltam és gyógyszerekkel is tömtek. Mikor kigyógyultam az influenzából, 1 hétig "csak" szédölögtem, aztán rámrontottak a terhességi tünetek, de minden, amit el lehet képzelni! Volt, hogy 2-3 napig nem tudtam lábra állni, sem a fejemet felemelni... hányás, fejgörcs, szédülés, étvágytalanság (fogytam is 4 kilót) .. olyan voltam, mint egy drogos. Erre még rájött a sok idegeskedés, hogy az influenza okozhatott-e bajt a Babánál (mennünk is kellett Zalaegerszegre genetikaira).. szóval iszonyatos volt az első 3 hónap! Aztán elkezdtem szedni az Elevitet és az elég szépen enyhítette a tüneteket, míg aztán elmúltak. De tényleg ember-szervezet függő, mert a barátnőmnek pl. 1-2 hányáson kívűl semmi baja sem volt! Kitartás!
2011. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!