Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a lényege a cukorterheléses...

Mi a lényege a cukorterheléses vérvételnek pár mondatban?

Figyelt kérdés

Azt nézik,hogy vissza áll-e az eredeti szintre a cukrom bizonyos idő elteltével?

Vagy ez ennél összetettebb?


2011. szept. 16. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt nézik. Hogy a hormonváltozások nem okoztak-e zavart.
2011. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt nézik mennyire emelkedik meg a vércukorszinted a cukros víz megivása után, ezzel szürik ki a terhességi cukorbetegséget, mert ha nem jó az eredmény diétázni kell nehogy baj legyen belőle
2011. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha nem megy vissza teljesen akkor baj van?

Vagy csak attól függ,hoyg mennyivel maradt magasabb?

2011. szept. 16. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem azt nézik, mennyivel emelkedik meg, mert értelemszerűen megemelkedik, ha tömény cukrot fogyasztasz, hanem azt nézik, hogy 2 óra elteltével (ennyi idő alatt kell normál állapotra visszaállnia a véred cukortartalmának) visszaáll-e a megengedett keretek közé. Ha nem, akkor lehet szó terhességi diabéteszről.
2011. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Bár úgy tudtam,hogy csak 1 órát kell várnom,de akkor lehetséges,hoyg kettőt? Ó te jó ég.


Köszi még 1x a válaszokat.

2011. szept. 16. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, akkor rosszul mondtam, bocsi, de tényleg nem ugy van , már nekem is leesett. Amugy 2 óra mulva veszik le a vért másodjára, ez biztos így van.:)
2011. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elvileg vesznek vért éhgyomorra, majd 1 és 2 óra múlva is.
2011. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont tegnap voltam terheléses cukorvizsgálaton. A menete: éhgyomorra vettek vénából vért, majd meg kellett inni egy cukros löttyöt (a cukrot a gyógyszertárban kellett kiváltani és a gyorsaság érdekében javasolták, hogy itthon készítsem el amit másnap reggel megiszok). Citromlével lehet elviselhetőbbé tenni az ízét a hígítás mindegy, mivel a kellő cukortartalom így is úgy is elfogy. A lötyi megivása után 1 órával újra vért vettek, majd ezután 1 órával ismét (tehát 2 órával a megivás után). És igen azért van, hogy visszaáll e a normál cukra az embernek (ahogy már előttem leírták). Az utolsó vérvételig nem szabad enni inni semmit (mosdóba menni igen) sőt a túlzott mozgást (pl nagyobb gyermekünk után való szaladgálást) kerülni kell, hiszen ezek is befolyásolják az eredményt a mi érdekünk pedig az, hogy megtudjuk, hogy a szabályok betartása mellett mennyi is a valós érték.

Remélem tudtam segíteni!

Egy gyönyörű 2 éves és egy holnap 23 hetes magzat anyukája

2011. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. szept. 19. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!