Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz hogy az Elevit magzatvédő...

Igaz hogy az Elevit magzatvédő vitamintól túl nagyra nőnek a babák?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy igaz-e, én azt szedem.Még nem tudok róla,hogy terhes lennék, de már elkezdtem, mert rajta vagyunk az ügyön...és ezt hallottam!
2011. jún. 27. 15:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kis tévhit szerintem.

Én végig szedtem, és egy 3 kilós babám született a 41. héten.

Nagymamám 60 évvel ezelőtt nem szedett terhesvitamint, hisze nem is volt még akkor, anyukám mégis 5,7 kilóval született. :)

Ez genetikai kérdés szerintem, és nem a vitamintól függ mekkora lesz a babád.

2011. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
En is azt szedtem,egesz terhessegem alatt napi 1 szemet,3100 grammos fiam szuletett.
2011. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ettől függ.

Bár én nem szedem. Nekem a dokim is azt mondta,hogy normális táplálkozom, viszek be elég vitamint, sok zöldséget, gyümölcsöt eszem, akkor nem kell!

2011. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem igaz, szedd nyugodtan legalább majd a 12. hétig.

Sok sikert nektek!

2011. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nemhiszem,hogy igaz!Én nem szedtem semmit,mégis nagy babám született!
2011. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem emberre válogatja de igaz!Ismerősöm húga áprilisban szült és a terhesség kezdetén szedte és leállította róla doki mert sokkal nagyobb volt a magzat mint kellett volna!Az nem tudom közre játszott e hogy cisztát is találtak nála így veszélyeztetett volt néhány hétig,de szerencsére makk egészséges babát szült!De ennyit tudok róla!:)
2011. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy valóban igaz e, én anno csak hetente 1-et szedtem be, de nem is lett nagy a babám! Viszont volt egy nő akinek mondta ott egy csecsemős főnővér, hogy anyuka, nem vitte kicsit túlzásba a vitaminozást?, mert majdnem 5 kiló lett a baba!

Én is inkább a természetes vitaminok híve voltam/vagyok! A téli időszakban jobban kell szedni ilyesmit mint nyáron, amikor sok friss zöldség és gyümöls van!

2011. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én a 8. hónapig szedtem-e miatt...3450grammal szültem, én nem számítottam ekkora lányra! :)
2011. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igaz én Gravidát szedtem végig, de az egyik gyerekem 3350g volt, a másik 3750g, pedig még diabéteszes is voltam. Persze diétáztam.
2011. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem hiszem! Az elsővel 20-25 (a végén már nem mértem) kilót híztam, a baba 3700 g volt, minden nap szedtem végig.

Most csak az első 12 hétben szedtem Gravidát, még nem született meg, de már a múlt héten 4 kilóra becsülték...

a hízás is ugyanannyi.... Szóval én vagyok az élő példa, hogy ez nem ezen múlik. Remélem vitamin hiányos sem lesz.

2011. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!