Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hibáztam a gyessel...

Most akkor hibáztam a gyessel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
mikor a gyermekem 2 éves lett visszamentem 6 órában dolgozni, ez volt 2010. szeptemberétől, majd február végén teherbe estem, sajnos júniusban abba kellett hagynom a munkám. De én nem mondtam le a gyest. Akkor most rosszul csináltam? Már 3 éves a lányom, most le kell mondanom vagy maguktól leállítják az utalást?
2011. szept. 19. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
De táppénzre mentél? Mert akkor szerintem le kellett volna mondanod de nem biztos csak én úgí gondolom. És azt meg szintén csak gondolom, hogy nem kell lemondanod, ők tudják azt, hogy mikor kell abbahagyni. :) Én nem mondanám le ha 3 éves, nem hiszem, hogy ők ne tudnának róla hisz az igénylésnél elküldted az anyakönyv kivonatot stb...
2011. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen táppénzre mentem, és ha le kellett volna mondanom akkor mi lesz, büntetést rónak ki?
2011. szept. 19. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Holnap hívd fel a Magyar Államkincstár ügyfélszolgálatát. Nagyon kedvesek, segítőkészek, én már többször beszéltem velük. 06-1-452-29-10 8-tól 16.30-ig lehet hívni.
2011. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd csak, ezt találtam:


"A többes ellátással való visszaélés elkerülése végett viszont az Eb. törvény 39. §-a kimondja, hogy aki egyidejűleg gyesre és táppénzre vagy baleseti táppénzre és terhességi-gyermekágyi segélyre, illetőleg gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás igénybevétele mellett munkát vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénz vagy baleseti táppénz illeti meg."


Ez alapján azt mondom, hogy nem kellet lemondanod a gyest mert dolgoztál csak közben keresőképtelen lettél. Mindegy, ne idegeskedj, holnap hívd fel őket! Szerintem nem lesz baj, jól csináltad.

2011. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem kellett visszamondanod a gyest, mert dolgoztál mielőtt táppénzre mentél, így annyi ideig kaphatod együtt a két ellátást, amíg dolgoztál (szeptembertől júniusig ez 10 hónap, vagyis ennyi ideig jár együtt a kettő)
2011. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat, ezt a telefonszámot jól elteszem ha lesznek kérdéseim. Most pedig azért akkor fel is hívom őket.
2011. szept. 20. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!