Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív kombinált teszttel...

Pozitív kombinált teszttel mindenképpen csináltattál/csináltatsz amniot?

Figyelt kérdés

Kombinált tesztem alapján a down-kórra a kockázatbecslés 1% lett, 30 alatt vagyok. Az amnio vetélési kockázata is 1%.

Tehát hasonló mindkettő kockázata.

12. és 18. heti uh-n is minden rendben van, tarkóredő megfelelő vastagságú, orrcsontja is megfelelő nagyságú, kisújja minden perce megvan, belső szervei is tökéletesen működnek. Afp is normális értékű.

Az amniot olyan doki csinálná, akiben megbízom, mégsem tudom, hogy tényleg szükség lenne e rá?

Ti bevállalnátok a fentiek ismeretében?


2011. szept. 20. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én először is elmennék az Istenhegyi úti klinikára konzultációra. Ott megmondják,hogy szükséges-e vagy nem! Értenek hozzá!
2011. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltunk ott is, nagyjából ránk bízták a döntést, egyrészt ajánlották a kombinált rossz értéke miatt, viszont uh-n meg mindent rendben találtak.
2011. szept. 20. 08:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is az Istenhegyit javasolnám neked, mielőtt döntesz. Én jártam oda, sokat beszélgettem a genetikussal, és azt mondta, sokszor még akkor is javasolják az amniót, ha éppen csak belecsúszik a negatív tartományba.
2011. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Hát a döntés tényleg a tiétek. Két dolgot gondolj végig.

1. Ha nem csináltatod meg, képes leszel nyugodtan végigvinni a terhességedet?

2. Ha mégis beteg a baba, mit teszel?

Azért ne aggódd magad halálra. Pont az Istengyegyin mondták, hogy 1:4-hez eredmény mellett is született egészséges babájuk. Más kérdés, hogy ott megcsinálták az amniót, tehát nem rizikóztak.

2011. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem fogalmaztam pontosa?

A második kérdésemnek az a lényege, hogy mit teszel, ha a babáról születése után derül ki, hogy beteg?

2011. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kolleganőim közül 2-nek is kellett csinálni amniot, mert bőven 30 fölött voltak első babával, és mindenki jól van. Szigorúan betartották az 1 hét fekvést utána. Én nyugodtabb volnék szerintem, ha nagyobb bizonyosságot nyernék, mi a helyzet.
2011. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az orvosok javasolják mindenképpen megcsináltatnám. Viszont, az orvosok javasolni fogják, mivel a teszted (a jó UH mellett) nem lett jó, és nem fogják felvállalni a kockázatot, hogy esetleg beteg baba szülessen. Az UH (ahol azért el lehet nézni ezt-azt) meg a teszt(amit meg mivel laborban végeznek befolyásolhatják bizonyos faktorok) nem 100%. Az amniocentézisnél 100%-ban megmondják, hogy van-e (a vizsgált genetikai betegségek közül) baj.
2011. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Más vértesztet nem csináltak? Integrált vagy négyes... Barátnőmnek 1:230 volt a kombinált tesztje. Az istenhegyin csináltatta, azt javasolták, hogy nézessen egy négyes tesztet is, az már negatív lett neki, így nem javasolták az amniot. Uh-kon végig minden rendben volt, és egészséges kisbabája született pár hete.
2011. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Halálra szerencsére nem aggódom magam, mert inkább a szememnek hiszek, és uh-n minden rendben volt, saját szememmel láttam és együtt mértük a doktornővel a baba orrcsontját, tarkóredőjét.

Kombinált tesztemnél egyetlen érték lett kimagasló, konkrétan az átlag ötszöröse, ezért nem ajánlott senki sem további vérvizsgálatot, hanem az amniot.

Viszont minden más értéke jó a babának, és nekem is, így nem tudom hogy egyetlen kiugró érték miatt érdemes e az egész...?

2011. szept. 20. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!